Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Time's up!
Originální název: Time's up!
Rok vydání: 2000
Autoři: Peter Sarrett
Výrobci: Asmodee, MINDOK, R&R Games
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 4 až 15
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Logika a dedukce («»), Párty hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Legendární a celosvětově úspěšná party hra, nyní v českém vydání. Hráči se rozdělí do týmů po dvou. Hra má 3 kola a v každém kole jeden zástupce týmu za úkol, aby jeho spoluhráč pomocí jeho nápověd uhodnul během 30 sekund co nejvíce známých osobností, jejichž jména jsou na kartách. V prvních kolech hráči popisují, v posledním kole předvádějí pantomimu. Balíček karet se předává mezi týmy, dokud není vyčerpán. Každé kolo má také specifická pravidla pro nápovědy.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice - zadní stranaZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Pravidla hry Time's Up!
  BoardGameGeek   Rozšíření Time´s Up! juniorOcenění hry

  2010 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 18 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,53) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 196.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  04.10.2009 uživatelem jakub . Hodnocení:
Hádejte, kdo přišel na večírek?

Pokud jste si je oblíbili společenské hry, ve kterých uplatníte své slovní, herecké i pantomimické dovednosti, pak bude Time's up! vaší jasnou volbou. Time's up! vás zavede do světa celebrit, světově známých osobností a literárních či filmových postav. Hrát budete v týmech. Vaším úkolem bude co nejvýstižněji pomocí slov či pantomimy charakterizovat různé osobnosti, aby je váš partner co nejrychleji poznal. Pravidla hry jsou jednoduchá a zábava zaručena. Bavit se budete navzájem vším, co originálního vymyslíte.

Výběr postav a osobností byl pro české vydání hry pečlivě připraven tak, aby odpovídal našemu kulturnímu prostředí. Balíček karet kromě celosvětově známých jmen obsahuje i specificky česká. Součástí hry je i "Biografie" s přehledem všech jmen, kterou by hráči sice neměli během hry využívat, ale můžete se dohodnout i jinak. Přeci jen ne všichni znají všechny osobnosti tak, že je dokážou výstižně charakterizovat. Biografie pak může být jejich záchranou.

S pravidly se seznámíte rychle. Jedna partie hry vám může zabrat okolo půl hodiny až hodiny. Hra přitom slibuje mnoho hodin zábavy. Pro každou partii použijete jiný výběr karet. Jen tak se tedy neohrají. Vždy ale záleží na hráčích, kteří se sejdou, jakou hře vtisknou atmosféru. Hra se dobře hodí i na cesty. Time's up! je společenská hra vhodná na různorodá setkání s přáteli, slibuje bujarou zábavu :-)Celou původní recenzi a další články o hrách si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry.Vytvořeno:  05.08.2009 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Aktivní V.I.P.ínání

Usměvavá modrá krabice s anglickým názvem. Naštěstí je zde také podtext "společenská hra" a logo MINDOKU, jinak bychom si mohli myslet, že to ani není česky.

Anglický název volně znamená "čas vypršel" a musím říci, že zní poněkud lépe než český překlad. Také se jedná o ve světě velmi známou značku hry, původem z USA. V Evropě se stala absolutním bestselerem například ve Francii a i v jiných zemích je dobře známá.

Uvnitř krabice najdete 240 karet, přesýpací hodiny a sešitek se stručnými biografiemi známých osobností. Pravidla jsou jak v češtině tak ve slovenštině. Jiné národy se moc nepomějí už vzhledem k tomu, že výběr osobností byl zaměřen dosti česko - slovensky.

Pravidla hry fungují velmi jednoduše. Hráči se rozdělí na 2 až 6 dvojic. Dvojice se posadí se ke stolu naproti sobě. Pravidla obsahují také varianty pro lichý počet hráčů. Ve hře je vždy 40 karet z celkových 240. Na kartách jsou dvě jména známých osobností - hraje se vždy jen jedna z nich (žlutá nebo modrá). Tímto je zaručena vysoká různorodost hry, protože osobností je tedy ve hře 480 a jen se 40 se hraje. Osobnosti jsou známí sportovci, herci, politici, vynálezci, skladatelé, zpěváci. Také zde najdete pohádkové postavičky.

Jeden hráč z dvojice má 30 sekund na to, aby slovně popsal osobnost na náhodně vylosované kartě. Druhý jí má uhodnout. Pokud se to podaří, vezme si další kartu a popisuje znovu. Na to vše mají 30 sekund na přesýpacích hodinách. Jakmile čas vyprší ("time´s up"), předá dvojice karty další dvojici, ve které opět jeden popisuje a jeden hádá. A to i kartu, která byla rozehrána předchozí dvojicí, ale nebyla uhodnuta. Tak probíhá ke všeobecné zábavě celé první kolo.  Pokud některou postavu neznáte, můžete se domluvit, že hráč má možnost nahlédnout do almanachu a o postavě si stručně přečíst. Běží mu ale pořád čas.

Jakmile projdete všech 40 karet, začíná kolo druhé, ve které hrajete se stejnými zamíchanými kartami. Tentokrát můžete na popis osobnosti použít pouze jedno slovo. Ve třetím kole hrajete beze slov - pantomimou a zvuky popisujete postavu.

Všechny správně uhodnuté karty si dvojice v daném kole ponechává - co karta to bod. Na konci vítězí dvojice s nejvíce body. V našich partiích byl ale hlavní vítěz smích a zábava, protože o tu ve hře hodně jde. Bavíte se nejenom při vlastním hraní, ale i sledováním ostatních hráčů.

Hra je svižná - trvá 20 až 45 minut, dle schopností hráčů, velmi zábavná, jednoduchá na pochopení, dobře skladná na cesty a návštěvy přátel. Hra Activity dostává více než důstojného konkurenta.

 
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Time's up!' obsahuje 4 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 10.08.2009 v 11:46 uživatel pogo.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Super, kdy to vyjde?VasekVydra28.07.2009 22:36
Re: Super, kdy to vyjde?pogo29.07.2009 09:07
Re: Super, kdy to vyjde?VasekVydra08.08.2009 22:48
Re: Super, kdy to vyjde?pogo10.08.2009 11:46

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |