Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Atlantic Star
Originální název: Atlantic Star
Rok vydání: 2001
Autoři: Dirk Henn
Výrobci: QUEEN GAMES
Dovozci: CORFIX
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a nepodstatným cizojazyčným materiálem («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Hráči si postupně najímají parníky, aby mohli uskutečnit čtyři okružní plavby. Čím vhodnější parník si najmou, tím větší je hodnota celé okružní plavby, což se odrazí v počtu výherních bodů. Samozřejmě každý hráč chce obstát v konkurenci ostatních hráčů. Úspěch však závisí na správné volbě při výběru kategorie pro jednotlivé okružní plavby. Porovnáním hodnot okružních plaveb v každé kategorii, zjistíte kdo z hráčů uspořádal nejhodnotnější okružní plavby, které nakonec rozhodnou o tom, kdo vyhrál.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   BoardGameGeekOcenění hry

  2002 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 53 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,51) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 203.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  16.12.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Na jakou cestu se dám.....

Po rozbalení krabice jsem získal dva hrací plány, velkou sadu karet a tužku k zapisování bodů. Ta mne zaujala, jelikož jsem se s ničím takovým dříve nesetkal. Body se totiž nepíší na papír, ale přímo na hrací kartičky. Ale o tom až později.

Vlastní hra je vlastně remake úspěšné hry Show Manager. Pouze se změnilo prostředí a údajně vylepšili pravidla. V každém případě vznikl opravdový skvost.

O čem vlastně hra je: Hráči mají za úkol projet 4 okružní plavby a na tyto si najmou co nejvhodnější lodě. Loď (kartu) si najímám v charterové agentuře. Můžu získat jednu ze čtyř lodí - buď zdarma nebo za 1 000 až 3 000 marek. Lodě sbírám do ruky tak, aby mi pro danou okružní plavbu vytvořili ideální kombinaci. Jsem však ale pod tlakem okolností - nesmím si totiž po vyložení dané trasy ponechat v ruce více než dvě karty pro další trasu. Hráči tedy neustále řeší dilema, zda si vezmou v agentuře sice zdarma nebo levně některou z karet (peněz totiž mnoho není), či si připlatí nebo dokonce před svým tahem všechny čtyři lodě v agentuře vymění za nové (a to je opět stojí peníze). Každý hráč během hry vyloží všechny čtyři plavby a podle toho, kolik za ně posbírá bodů (ty jsou součástí každé získané lodě), se zařadí do pořadí v dané kategorii plaveb. Zní to všechno trošku složitě, ale po pětiminutovém sehrání je již vše naprosto zřejmé a jasné.

Herní materiál je proveden velmi hezky. Neobvyklé je zapisování bodů voskovkou za každou okružní plavbu na kartičku - ta se dá po skončení hry jednoduše smazat.

Atlantic Star mne velmi zaujal, protože ačkoliv se jedná o poměrně jednoduchou hru, je její princip velmi originální. Velmi dobře se osvědčila jak v okruhu nadšených hráčů, tak v okruhu začínajících hráčů. I když náhoda hraje ve hře poměrně velkou roli (jaké karty příjdou do charterové agentury), nabízí hra několik možných strategických a taktických postupů. Vždy jsem měl pocit, že výsledek mohl dopadnout lépe, kdybych lépe hrál. Shrnutí kladných rysů:

  •  hra vhodná pro "hráče" i "nehráče"
  • originální herní princip rozvíjí schopnost plánovat si věci a rozhodování 
  • herní materiál i téma jsou velmi zajímavé

A negativní hodnocení? Snad nadprůměrná míra náhody by mohla někomu trochu vadit. K této hře ale patří - dělá z ní velkou zábavu pro mnoho večerů. Vřele doporučuji.Vytvořeno:  01.10.2006 uživatelem poutník . Hodnocení:
Parníčky
Hra je podle mě dost nedoceněná a mnoho lidí o ní ani neví. Já se nechám vždy chvíli ukecávat, než si ji zahraju, ale pak nemůžu přestat. Důvod je jednoduchý, vždy si hráč myslí, že něco šlo zahrát líp a chce to vyzkoušet. Nebudete ale určitě hrát celou noc nonstop, tak dobrá zas není. Značnou roli hraje taktika a trochu i náhoda jaké přijdou karty. Hra celkem vtáhne do děje a počítám, co by šlo jak zahrát, i když zrovna nejsem na tahu. Ve Vaší herní skříni by neměla chybět, pro menší děti to ovšem rozhodně není.


Vytvořeno:  09.11.2005 uživatelem NoirOrioN . Hodnocení:
Atlantik, Balt, Stredozemné more a Pacifik.
Na týchto 4 moriach/oceánoch organizujete jednotlivé lode (sú to všetko parníky?) na dielčich trasách (Balt má 3, Pacifik 6) tak, aby ste získali, povedzme, najluxusnejšie lode - čím luxusnejšia, tým má vyššie bodové ohodnotenie. Vďaka náhode, ale aj vďaka peniazom si môžete takúto loď kúpiť za 1000, 2000, 3000 mariek alebo ju získať zadarmo. Proti náhode je tu možnosť za 2000 mariek vymeniť všetky 4 karty a zamyslieť sa nad výberom jednej z ďalších 4. Hru som hral zatiaľ iba raz, je ozaj jednoduchá na pochopenie. Bolo mi povedané, že meniť karty za 2000 mariek môžem v jednom kole aj viackrát, takže náhoda je dosť eliminovaná. Ostatné pravidlá už spomenuli predprispievatelia, najmä Jaro Kovařík. Dodal by som len, že hráč má možnosť brať si úver (peniaze), ak si už zo svojich zostavených a bodovaných plavieb odpočíta body (každý to robil tak, aby si zachoval pozíciu...napr. hráč X je v plavbe po Atlantiku na 2. mieste s 25 bodmi pred hráčom Y s 20 bodmi. Môže si teda vziať úver až 4 000 mariek a bude stále druhý s 21 bodmi. Pri rovnosti bodov rozhoduje uskutočnenie skoršej plavby po danom mori. Ideálne je brať si úver z pozície, kde ste beznádejne na poslednom mieste - môžete si brať úver až do výšky 10 000 mariek. Úver sa dá brať z každej bodovanej plavby, avšak z každej iba raz.

Hra je svižná (hral som ju v šiestich), napätie je od začiatku, nemá slabé miesta. Hodnotím ju ako výbornú, je skutočne vydarená.


Vytvořeno:  10.09.2003 uživatelem davoz . Hodnocení:
Gratulace autorům
Podle mého názoru se jedná o velice zdařilou hru, která přes na první pohled jednoduchá pravidla nabízí velké množství taktických obratů, ať již konstruktivních či destruktivních. Nesouhlasím s předřečníkem, že by hra byla nejzajímavější ve 2 či 3 hráčích, naopak nám praxe ukázala, že hru je nejlépe hrát v počtu šesti, ačkoli se sehnáním tolika lidí může být poněkud problém.

Herní doba nám v šesti vycházela lehce přes hodinu, ovšem nelze říci, že by se kdokoli nudil, když byl na tahu jakýkoli soupeř.
Celkově hodnotím hru jako velmi dobrou, navíc pokud se hrací materiál nepřepravuje v originální krabici, zabírá hra místo asi jako balíček karet + 2 tabulky z tvrdého papíru formátu A5.


Vytvořeno:  19.08.2003 uživatelem Matěj Baťha . Hodnocení:
Muž přes palubuuuuuuuuuuuuuuu…

Ve hře Atlantic Star je cílem hráčů uspořádat čtyři (resp. osm) okružní plavby. Na to aby hráč mohl nějakou plavbu uspořádat musí si samozřejmě nejprve najmout nějaké lodě (ty jsou reprezentovány kartami). Financí, které k tomuto účelu na začátku hry obdrží, není mnoho, a proto je nutné najímat lodě z rozvahou. Hráč má vždy na výběr ze čtyř lodí, přičemž jejich cena je různá (0; 1000; 2000; 3000). Každá loď má své plavební trasy, které jsou na kartě vyznačeny. Hráč sice může najatou loď použít pro kteroukoliv trasu, ale jde o body a ty hráč získá jen za lodě plavící se po svých trasách.

Na první pohled to tedy vypadá jednoduše – budu si najímat lodi tak dlouho, dokud se mi nepodaří najmout vhodnou loď pro každý úsek plánované plavby, no a pak jí uspořádám. A v tom je právě háček. Drobné omezení, které dělá z "nudné hry" (kterou by jinak určitě byla) velice zajímavou a napínavou hru. Hráči, který uspořádal okružní plavbu (tz. vynesl patřičný počet karet), nesmí zůstat v ruce víc jak dvě karty. Přitom jediná možnost, jak se regulérně zbavit karet, je uspořádání okružní plavbu. No a z toho vyplývá, že není možné najímat každou loď, která by se mi mohla někdy hodit, ale naopak musím zvolit takovou loď, kterou nejlépe využiju v právě zamýšlené plavbě.

Hru Atlantic Star mohu doporučit zejména těm, kteří se málokdy ke hře sejdou ve více jak dvou, třech hráčích. Jedná se totiž o jednu z mála her pro více hráčů, která nejen že se dá velice dobře hrát ve dvou, ale která je dokonce ve dvou hráčích (ideální je hra pro tři hráče) lepší než ve čtyřech či pěti hráčích. To je dáno tím, že ve dvou a třech hráčích hraje každý hráč za dvě společnosti. To značně zvyšuje prostor pro taktizování, protože hraju-li za jednu společnost, musím koukat hlavně na sebe, zatímco při hře se dvěmi společnostmi mám přece jen větší prostor na to, abych se staral o to jak zaškodit protivníkům (Každou plavbu vlastně uspořádám dvakrát, tak si mohu jednu dovolit slabší a na oplátku mohu protivníkovi sebrat pod nosem loď, kterou by hrozně moc chtěl:-).
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Atlantic Star' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 27.10.2008 v 11:57 uživatel nfo.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
A vlnky poklidne splouchajinfo27.10.2008 11:57

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |