Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Hej! To je moje ryba!
Originální název: Packeis am Pol
Rok vydání: 2003
Autoři: Alvydas Jakeliunas , Günter Cornett
Výrobci: Bambus Spieleverlag, GRANNA, MAYFAIR GAMES, Phalanx Games
Dovozci: GRANNA
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hráči pohybují tučňáky po hexových políčkách, na kterých jsou 1-3 ryby. Poličko, ze kterého tučňák začíná svůj pohyb, se vždy odstraní. Tím vznikají kanály, které tučňáci nemohou překonat. Pokud se některý z nich již nemůže pohnout, vypadává ze hry. Vyhrává ten, komu se podaří nasbírat nejvíce ryb.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Pravidla hry (www.deskovehry.cz)
  BoardGameGeek   Svět deskových herOcenění hry

  2006 - doporučená hra
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 19 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,94) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 425.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Hej! To je přece moje ryba!
Tvůrce hry, Alvydase Jakeliunase a Guntera Cornetta, inspirovali antarktičtí černobílí nelétavci. Herním polem se stávají oboustranné šestihránky, které znázorňují pohupující se kry v oceánu. Na každé z nich čeká na tučňáka odměna v podobě čerstvých chutných ryb. Záleží však na jeho šikovnosti, jestli chytí jednu, dvě nebo dokonce tři ryby naráz.

V balení hry najdete kartičky z tvrdého papíru a čtyři sady tučňáků s různou barvou. Na počátku hry si každý hráč zvolí jeden druh tučňáka, za kterého bude hrát. Může jim být klasický černý, vášnivý červený, sebejistý modrý nebo extravagantní zelený. Po rozdělení příslušných figurek zvířátek sestavují hráči hrací plochu. Ta je tvořena šestihrany, ze kterých je možno sestavit libovolný tvar plochy pro hru, ačkoliv se samozřejmě doporučuje čtverec nebo obdélník.

Pravidla hry jsou naprosto jednoduchá. Tučňáky postupně rozestaví hráči na pole s krami tak, aby každý stál na ledu s jednou rybou. Cílem hry je získat co nejvíce úlovků. Každou figurkou je možno pohybovat ve všech směrech a přeskočit libovolný počet kartiček. Při každém skoku si hráč odebírá kartu, ze které právě odešel, po té zbývá v hracím poli prázdné místo. Jedinými omezeními je, že nesmíte přeskočit žádnou postavičku nebo prázdné políčko a dva tučňáci nesmí stát na stejném místě. Potom bude záležet čistě na vás, jakou taktiku zvolíte k vítězství. Zda se vám podaří odříznout ostatním hráčům výhodný kus hracího pole jen pro sebe, nebo budete těm ostatním naopak škodit.

Velkým kladem hry je krátká doba přípravy, která zahrnuje pouze rozložení kartiček s rybami. Aby nedošlo k přepanáčkování hry, dochází k omezení množství tučňáků v závislosti na počtu hráčů. Když budou hrát hru dva, soupeří s plným počtem, tzn. čtyřmi zvířátky, pokud čtyři hráči mají pouze dva.

Samotná snadná pravidla pochopí i malé děti, takže hru si může zahrát opravdu každý. Nevýhodou se může stát nerovnoměrné uspořádání kartiček s vysokým počtem ryb, to může některému ze soupeřů usnadnit lov. Proto doporučuju projít si rozestavení karet a případně dodatečně několik z nich prohodit. Hra se díky náhodnému skládání stává variabilní.

Celé zpracování je kvalitní. Kartičky jsou zhotoveny z neohebného materiálu, takže jejich poškození běžným hracím způsobem nehrozí. Figurky jsou plastové a není možné na nich něco snadno ulomit. Velikost krabice je dostačující, někomu možná může vadit větší prostor uvnitř, neboť při přenosu hry v něm herní komponenty volně putují.

Hra Hej! To je moje ryba! vás během pár okamžiků přenese na Antarktidu a přiblíží život tučňáčích rodin. Poznáte jejich boj o základní obživu, ačkoliv tučňáky by kry na volném moři před úlovkem nezastavily. Stejně tak by vás jen tak něco nemělo zastavit před pořízením této vynikající hry, která rozvíjí logické uvažování a bude se líbit dospělým i dětem. Není prostě nad to dát si před skutečným rybím obědem jednu partičku o imaginární, mrskající se úlovky...

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/14/recenze-hej-to-je-moje-ryba


Vytvořeno:  22.03.2008 uživatelem naemo . Hodnocení:
Super hra na krádkodobý relax
Moc pěkná a povedená hra. Pravidla jsou jednoduchá, vhodné i pro děti, moc pěkné grafické provedení. Herní plán umožňuje širokou variabilitu a proto může být každá hra jiná. Nevýhodou je, že v ní můžete upadnout do stereotypu a přestane bavit. Osobně bych ji přirovnal k hezčí veselejší dámě, kdy dáma nemá onu variabilitu herního plánu. Vzhledem k délce hry, trochu nepoměrně delší příprava herního plánu... (hra 20 minut/plán 5 minut)Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |