Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Ligretto červené
Originální název: Ligretto Rot
Rok vydání: 2001
Výrobci: MINDOK, SCHMIDT SPIELE
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Akční hra («»), Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Ligretto je akční, rychle se vyvíjející karetní hra pro ty, kteří hledají zábavu a vzrušení. Cílem hry je vyložit co nejvíce karet stejné barvy v pořadí od 1 do 10 doprostřed stolu a vypotřebovat jako první hromádku Ligretto. Podstatná je rychlost vykládání karet. Všichni hráči hrají najednou. Nikdo nečeká, všichni jsou zapojeni naráz po celou hru. Za použití všech tří sad (červená, modrá a zelená) lze hrát až ve dvanácti hráčích. Jedna sada obsahuje karty pro čtyři hráče.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Svět deskových her
  Ligretto modré   Možnost nákupu na Slovensku.
  Ligretto zelenéHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 68 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,71) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 122.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  05.08.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Postřeh rozhoduje

Na první pohled krabička ničím nezaujme. Po rozbalení dostanu 4 sady karet s odlišnou zadní stranou. Každá sada obsahuje 4 barevné řady karet od jedničky do desítky. Vše vypadá všedně a nezajímavě - ale první dojem klame!

Hra má velmi jednoduchá pravidla. Každý hráč má hromádku deseti karet, která se jmenuje Ligretto, potom řadu 3 až 5 karet (v závislosti na počtu hráčů) a zbytek svých karet v ruce. Hra začíná výkřikem "ligretto". Od tohoto okamžiku se snaží všichni hráči naráz vyházet co nejvíce karet doprostřed stolu tak, že vzniká různé množství hromádek od jedničky na kterou kdokoliv může vyhodit dvojku stejné barvy, potom trojku stejné barvy, atd. Cílem hry je vyložit co nejvíce karet doprostřed stolu (co karta to jeden plusový bod) a současně se zbavit co nejvíce karet z balíčku Ligretto (co karta v balíčku, to dva minusové body).

Hra se hraje na několik kol - například do sta bodu prvního hráče, čímž se významně eliminuje náhoda ve hře obsažená. Hra je velmi rychlá, akční, postřeh a rychlost hrají rozhodující roli. Pravidla jsou jednoduchá, lze se jim naučit za cca 3 minuty.

Hru lze koupit ve třech barvách krabičky. Všechny jsou totožné až na symboly zadních stran karet. Ty umožňují rozeznat, kdo hodil kartu doprostřed stolu. A proto se nákupem dvou balíčků může hra rozšířit až pro 8 hráčů a tří balíčků až pro 12 hráčů.

Celkový dojem ze hry je vynikající - svojí akčností určitě potěší začínající hráče a zkušeným hráčům nabídne hru, při které si odpočinou od složitých úvah. Vřele doporučuji.Vytvořeno:  16.08.2010 uživatelem makeska . Hodnocení:
Zábavná postřehovka pro 2-12 hráčů
Máte rádi postřehovky? Nevadí vám, že hrajete několik mnoho kol za sebou? Potřebujete hru, kterou snadno sbalíte do tašky? Pak je Ligretto hra pro vás. Hra je zábavná jak ve dvou, tak i ve více hráčích, i když popravdě si nedokážu představit jak se hraje v plném počtu 12 hráčů – pokud použijete všechny 3 barevné krabičky, v každém jsou karty pro 4 hráče. Každý hráč má svou Ligretto hromádku (10 karet, viditelná je jen ta vrchní) a vyložené karty (podle počtu hráčů), zbytek karet má v ruce. Poté se snaží podle daných pravidel společně s dalšími hráči uprostřed stolu vytvářet hromádky čísel stejné barvy od 1 do 10. Dokládá karty ze svých vyložených karet, ze své Ligretto hromádky i z ruky. Hráč, který první „vypotřebuje“ svou Ligretto hromádku ukončí pro všechny hru. Poté si hráči sečtou body podle počtu karet, které se jim podařilo umístit na hromádkách uprostřed stolu a odečtou si body za ty karty, které jim zůstaly v Ligretto balíčku. Každá karta umístěná uprostřed stolu 1 bod, každá, která zůstala v balíčku minus 2 body. Hra se hraje obvykle na tolik kol až vítězný hráč dosáhne 100 bodů, ale můžete si ji i libovolně zkrátit. Může docházet i k velkým zvratům, v jednom kole získáte velký počet bodů a v následujícím třeba jen body minusové. Je potřeba bojovat až do konce. Zábavná hra s jednoduchými pravidly.


Vytvořeno:  08.02.2010 uživatelem Tadži . Hodnocení:
Ligretto – vstup pouze rychlíkům
Recenze pro portál Topzine.cz, Dušan Takáč

Ve světě je známá jako Dutch Blitz už od roku 1960, nový image jí dodala v roce 1988 firma Rosengarten, kdy ji zároveň přejmenovala na Legretto. Současná verze s názvem Ligretto se objevila na přelomu milénií pod hlavičkou firmy Schmidt. Ačkoliv se uvažuje i o opačném historickém postupu, v němž hru naopak němečtí přistěhovalci přinesli do Ameriky, kde se z něj stal Dutch Blitz.

Za svoje peníze dostanete do ruky obyčejnou krabičku téměř ve tvaru kvádru. Strohý zelený design ničím nenaznačuje, že by mohla něčím závratným překvapit. Nenechte se však zmást touhle zdánlivou všedností. Uvnitř se skrývají hodiny zábavy a smíchu. Karty jsou rozděleny dvěma způsoby – líc obsahuje vždy čtyři čísla od každé barvy. Rub je poznávacím symbolem hráčů. Tak se stane, že každý účastník má od barvy a čísla vždy jeden exemplář – celkem tedy vlastníte na začátku hry čtyřicet karet čtyř barev od jedné do deseti.

Pokračování recenze na http://www.topzine.cz/ligretto-%E2%80%93-vstup-pouze-rychlikum/


Vytvořeno:  28.12.2006 uživatelem Jiřka . Hodnocení:
Ligretto hrajeme i ve dvou
Super hra! Hrajeme ji s oblibou celá rodina - staří, mladí, velcí, malí. Vymysleli jsme si i verzi pro 2 hráče - rozdáváme 15 karet do ligretta a máme dvě barvy (tj.80 karet). Pak to má docela spád.


Vytvořeno:  20.10.2005 uživatelem Chiquitita . Hodnocení:
Super
Ligretto jsem hrála již dříve, ale teprve teď ho máme i doma - je to super akční a rychlá hra, zažije se u ní plno srandy a a a a .....co víc dodat.
Jen hra ve 2 je úplně k ničemu, prostě se musí sejít parta 4 hráčů (zatím máme jen jednu krabičku ligretta) a pak se jen hraje a o zábavu je postaráno.
Doporučuji :o)


Vytvořeno:  07.10.2004 uživatelem Renella . Hodnocení:
Velice akční hra
Je to velice dobrá a rychlá společenská hra, kterou může najednou hrát až 12 hráčů. Hlavní roli hraje postřeh a rychlost. Hrají všichni hráči najednou, nikdo na nikoho nečeká. Všichni se snaží naskládat co nejvíc karet do herní plochy. Je to hra plná napětí. Vřele doporučuji.


Vytvořeno:  01.05.2003 uživatelem Sinka . Hodnocení:
Buďte rychlejší!
Skvělá jednoduchá hra, která prověří Váš postřeh.
Úspěch je závislý na vzdálenosti od centra hrací plochy s pravidlem čím blíž, tím líp.
Relativně vysoký je podíl náhody na obsahu karet v balíčcích.
Hra je akční a budete se při ní skvěle bavit.
Ve dvou hrajte s dvojnásobným balíčkem karet (každý má dvě barvy).


Vytvořeno:  03.07.2002 uživatelem Matěj Baťha . Hodnocení:
Dobrá akční hra (všichni hrají zároveň)
Všichni hrají zároveň, což je velmi zajímavé a netradiční řešení, které má i několik slabých stránek. Při nižším počtu hráčů se může hra zablokovat, naopak při větším počtu hráčů může být dost nepřehledná.
Vcelku se jedná o dobrou hru, při které se uplatní nejen hráči nejrychlejší a s nejlepším postřehem, ale i ti kdo si dokáží udržet přehled o všech kartách na stole.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Ligretto červené' obsahuje 10 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 16.03.2009 v 12:49 uživatel Filmator.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Kde sehnat?Ondra28.06.2006 09:32
Nejlepší hraEďa27.09.2006 08:46
LIGRETTOtynka7803.12.2007 13:46
Re: LIGRETTOOli08.02.2009 21:31
jktynka7803.12.2007 13:47
Pravidlaobrobr22.11.2008 10:18
Re: PravidlaOli08.02.2009 21:27
cenaFilmator16.03.2009 10:37
Re: cenadilli16.03.2009 11:52
Re:Filmator16.03.2009 12:49

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |