Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Taj Mahal
Originální název: Tadsch Mahal
Rok vydání: 2000
Autoři: Reiner Knizia
Výrobci: ALEA
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 3 až 5
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Aukce/dražba/licitace («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a materiálem neobsahujícím cizojazyčný text («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Možnost nákupu na Slovensku.
  Svět deskových herOcenění hry

  2000 - 1. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2000 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 44
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,92)
Pořadí hry v žebříčku 72.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  12.01.2008 uživatelem kpatek . Hodnocení:
dobrá hra pro nenáročné
Obvykle píšu recenzi po několika desítkách her, zde však musím udělat vyjímku po necelých deseti hrách.
Hra velmi připomíná karetní hru s vysokým podílem náhody. Hlavním principem je postupné vynášení z karet z ruky tak, abychom alespoň v nějakém symbolu získali převahu nad ostatními. Jakmile výhodu získáme nebo nemáme vhodné karty v ruce, v daném kole odstoupíme a sečteme získané body.
Hra může být výborná pro nenáročné hráče, kteří si chtějí občas zahrát hru s poměrně jednoduchými pravidly. Výborná jako rodinná hra. Výborná, jestliže přijdou přátelé, protože můžete vysvětlit pravidla a hned plnohodnotně hrát, což u většiny her nelze. I tady však dám osobně přednost například Karibiku.
Hra však není pro skutečné hráče, kteří okusili Tikal, Caylus, Shoguna, a možná ani Osadníky. Výsledek se dá ovlivnit, ale nedá se k němu dospět jen vlastním přičiněním, rozhoduje náhoda. Nelze vymyslet žádnou strategii, či překvapivé řešení. Náhoda se při prvním pohledu nezdá tak důležitá, ale rozložení malých kartiček na pevnostech, vyložené karty k dispozici, rozložení provincií atd. nakonec hru určují. Teoreticky by bylo možné pamätovat si veškeré karty, které kdy kdo sebral, a pamatovat si, kdy je kdo vynesl, a potom o něco snížit náhodu. To ale není v silách běžného člověka. Favoritem tak pro mě osobně zůstává především Caylus. Není tak obtížný, jak se objevuje v diskuzích, je jen problém prokousat se pravidly (viz můj starší příspěvek). A na druhém místě Tikal, následován Shogunem a jako méně náročná hra i Osadníci. Upozorňuji rád kdekoliv na Gobblet jako favorita krátkých her.
Vlastní zpracování hry je pěkné, kartičky i vlastní karty jsou docela kvalitní, překlad pravidel srozumitelný, atmosféra hry velmi dobrá.

Nízkým hodnocením 3 nechci nikoho odradit, jen pomoci rozpoznat, která hra je zrovna pro vás ta pravá. U recenzí se objevují samé 5 u mnoha her, a to jistě nikomu nepomůže.


Vytvořeno:  22.11.2004 uživatelem JaraT . Hodnocení:
Kdo vydraží Taj Mahal?
Tuto hru jsme si koupili na základě recenzí na nejrůznějších herních webech včetně tohoto. Nejprve jsem byl sice trochu v rozpacích z pravidel v němčině, ale teď při zpětném pohledu musím říct, že nelituji ani minuty, kterou jsm strávil překladem.
Hra je určena pro 3-5 hráčů, ale myslím, že její největší síla se projeví při hře ve 4 lidech. Veškerý herní materiál je zpracován krásně a kvalitně, i když by neškodilo, kdyby kartičky jednotlivých mocí byly větší, nebo byl celkově o něco větší herní plán. Nutno říci, že hra je ve všech fázích velmi napínavá a výsledek je téměř vždy těsný a až do posledního kola není jisté kdo zvítězí, jelikož jako úplně poslední část hry je konečné bodování hracích karet, které hráčům zůstaly v ruce. Je to hra ve které se musí neustále kombinovat a človek se musí snažit neustále přemýšlet dopředu a také jakou strategii hrát. Zda se soustředit na politickou moc a získat tím palác(e) v provincii, nebo na ekonomickou moc a získat co nejvíce surovin. Hra nabízí spoustu možností a postupů. Jedním z nich je například neúčast během dražby v provincii, za což pak hráč získá jednu kartu navíc, plus možnost jako první si vybrat z nabídky karet pro další kolo. Jakkoli se může hra zdát zpočátku obtížná, po několika partiích se již pravidla dostanou do krve a můžete si užít spoustu zábavy se svými přáteli. Tak tedy vzhůru do Taj Mahalu...


Vytvořeno:  12.09.2003 uživatelem Láďa Smejkal . Hodnocení:
Postavte si palác v Agře!

Již ocenění „Hra německé veřejnosti“ v roce, ve kterém konkurovaly takové hry jako např. Vinci, La Citta, Torres, Knížata florentská dává tušit, že nepůjde o „tuctovou“ hru.

První dojem po rozbalení a rozložení hry sice poněkud zkazí barevně nepříliš povedený herní plán. Zato ostatní materiál a zejména dražební karty vypadají vskutku nádherně a rychle navodí správnou atmosféru. Přeneseme se totiž, jak ostatně napovídá již samotný název hry, o několik století zpět a tisíce kilometrů dál až do Indie. Budeme používat slony, stavět paláce, ovládat dopravní tepny a bohatnout obchodem.

Hráči postupně společně putují provinciemi a staví paláce, které se snaží propojit se svými paláci postavenými v dříve navštívených provinciích. Před zastávkou v každé provincii probíhá dražba. V každé dražbě je k dispozici šest zajímavých předmětů. Čtyři z nich umožňují při zisku dvojice stejných předmětů převzít jednu ze čtyř specifických karet použitelných při dražbách (na rozdíl od normálních se po použití nezahazují). Dále se draží různé zboží (koření, čaj a rýže) a možnost postavení jednoho paláce v provincii navíc. Kdo vydrží v dražbě déle, většinou toho také vydraží více, ale zase doplňuje dražební karty z již přebrané hromádky.

Vlastní tah po vystoupení z dražby je velmi rychlý – postavení paláce a dobrání dvou z vyložených karet do ruky. To spolu s originálním způsobem dražby způsobuje, že dochází k minimálním prostojům, všichni účastníci jsou stále „ve hře“ a odpadají dlouhé pauzy mezi dvěma následujícími tahy jednoho hráče.

Boduje se průběžně získané zboží a postavené paláce. Pozor, není to jen prosté bodování bod za kus, ale obojí bodování má své zvláštnosti. Občas se navíc dají získat také dva bonusové body.

Partie je neustále zajímavá a dramatická. Hráč může průběžně uzpůsobovat své plány momentální situaci a zejména kartám, které drží v ruce. Nikdo přesně neví, jaké úmysly skrývají soupeři. Rozhodnutí padne často až v posledním tahu. Herní mechanismus dobře funguje v libovolném počtu hráčů.

A rada na závěr? Hra se již bohužel nevyrábí. Neváhejte tedy a kupte si ji!
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Taj Mahal' obsahuje 6 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 03.01.2009 v 20:24 uživatel Beholder.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Nevíte, kde sehnat????Papo Shimitz22.01.2006 22:07
Re: Nevíte, kde sehnat????Darn07.08.2006 17:29
Re: Nevíte, kde sehnat????Darn03.09.2006 23:37
Taj Mahal v CRstasis03.04.2007 16:54
Re: Taj Mahal v CRpogo28.05.2007 10:02
hra ve 2Beholder03.01.2009 20:24

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |