Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Carcassonne - základní hra
Originální název: Carcassonne
Rok vydání: 2001
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Výrobci: HANS IM GLÜCK, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Pokládání kartiček («»), Spolupráce («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Jihofrancouzské město Carcassonne je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí kolem Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu. Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání. Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností. Od jejího uvedení na trh v roce 2001 se prodalo již několik milionů kusů.Die Katharer - nový mini přírůstek do rodiny Carcassonne

Pro ty, co musí mít jako já vše: www.spielbox.de Od objednávky asi za měsíc dostanete časopis o hrách + bonus 4 ks kartiček k modrému Carcassonne - lze hrát se všemi rozšířeními. Možnosti použití:

1) Obléhání
K městu, ke kterému je přiložena jedna ze 4 nových karet je obleženo. Každé obležené město, které je dokončeno během hry získává pouze 1 bod za každou městskou kartu. Obležené město s katedrálou dokončené během hry získává pouze 2 body za m. kartu. Obležené město, které nebude dokončeno do konce hry je za 0 bodů.

2) Zásobování
Farmáři, kteří zásobují obležené město mají po skončení hry za každé dokončené obležené město, které je na jejich louce dvojnásobek bodů (tzn. 6, pokud mají na louce i prase, potom 8 bodů).

3) Uniknutí
Z obleženého města nelze ani po jeho uzavření vzít zpět rytíře či stavitele. Pouze v případě, že umístíte klášter do přímého sousedství (i jen přes roh) s Katharer kartou můžete si figurky vzít zpět.

Za příspěvek děkujeme uživateli Eledhwen

 

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |