Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Carcassonne - základní hra
Originální název: Carcassonne
Rok vydání: 2001
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Výrobci: HANS IM GLÜCK, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Pokládání kartiček («»), Spolupráce («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Jihofrancouzské město Carcassonne je pověstné svým jedinečným opevněním, které se vyvíjelo od římských dob až po časy rytířů. Hráči se vydávají se svou družinou na cesty a louky, do měst a klášterů, aby hledali štěstí kolem Carcassonne. Vzhled krajiny je v jejich rukou a strategické rozmístění družiníků, ať už sedláků, lupičů, mnichů nebo rytířů, určuje cestu k úspěchu. Hráči vykládají jeden po druhém karty s motivem krajiny. Vznikají cesty, města, louky a kláštery, na které mohou hráči umístit své figurky, aby sbírali body. Body se započítávají jak v průběhu hry, tak na jejím konci, a proto je vítěz znám až po konečném sčítání. Tak jako je jihofrancouzské město Carcassonne pověstné svým jedinečným opevněním, tak se hra Carcassonne stává pověstnou svou úspěšností. Od jejího uvedení na trh v roce 2001 se prodalo již několik milionů kusů.Rozříření pro Carcassonne - Biskup a poddanní

Miluji Carcassonne a také pro to jsem také vytvořil nové rozšíření. Zkuste jej:

Rozříření pro Carcassonne - Biskup a poddanní

Kartička - Biskup:
Tuto kartičku dostane vždy ten hráč, který uzavře Klášter. Ten kdo vlastní tuto kartičku při závěrečném bodováni započte si za každý Klášter po 1 bodu.

Figurka - Hostinský:
Když si hráč vytáhne kartičku s Hostincem, má možnost si na daný Hostinec položit figurku Hostinského. Ten má dvě funkce bodování:
1. Stane-li se, že je Hostinec obklopen kartičkami ze všech směrů (podobně jako u Klášterů), hráč získává 8 bodů a Hostinský se vrací zpět k hráči.
2.Pokuď není cesta s Hostincem až do konce hry uzavřená a hráč na cestě vlastní Lupiče a Hostinského na Hostinci, počítá se mu každá jeho cesta po 1 bodě, na které mu Lupič stojí.

Figurka - Hraničář:
Hraničáře lze položit pouze na křižovatku. Pokuď jsou všechny konce zakončeny Městy či Kláštery, za každou svoji křižovatku si počítá 2 body. Pokuď nejsou uzavřeny až do konce hry, hráč si na konci hry počítá Křižovatku za 1 bod.

Figurka - Královská Garda:
Na začátku hry je figurka mimo hrací plochu. Tu lze položit jen tehdy, až se vám podaří uzavřít Město s nejméně 3 kartičkami (tedy min.6 body). Až si započítáte body, je možnost si lze do Města postavit figurku Královské Gardy, na místo svého obvyklého taho figurkou. Místo pak svého dalšího tahu, lze posunout z Gardou až o 3 políčka. Každá přešlá figurka Královskou gardou vám vynese pak 1 bod za figurku, kterou jste prošli. Po vyhodnocené lze s Gardou dále volně cestovat namísto svého normálního tahu. Na konci hry se počítá v nedostavěném Městě (pokuď je přítomná garda) kartička Města za 2 body i Erb na místo 1 bodu. V uzavřeném Městě na konci hry se body nezískávají za přítomnosti Královské gardy.

K tomuto rozšíření je potřeba vyrobit si novou kartičku Biskupa a nové dvě figurky Hostinského, Hraničáře a Královskou Gardu.

Vampík

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |