Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče uribajOblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele uribaj je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 25.05.2009.  Recenze hry: Black Stories Hodnocení:
Černé historky
Černá krabička s krvavou skvrnou - to vypadá dost hororově. Nebo kýčovitě?

Po rozbalení nalezneme 50 velkých karet velmi dobré kvality a ve stejné kvalitě provedená česká a slovenská pravidla hry. I když tady nemůžeme mluvit jenom o hře, protože černé historky posouvají hraní na novou úroveň a na hranu žánrů.

Pravidla hry jsou velmi jednoduchá. Jeden hráč se stane moderátorem a vylosuje jednu kartičku. Sám si přečte obě strany karty a ostatním (jednomu až dvaceti hráčů) ukáže pouze lícovou stranu nebo jí jenom přečte. Na této straně je konkrétní černá historka - tedy jenom její konec. Co tomuto konci předcházelo nebo zjistit jak vlastně příběh probíhal, to je úkolem ostaních hráčů. Ti se mohou moderátora ptát tak, aby jim odpovídal "ano", "ne" nebo "není důležité". Kdo jako první příjde na to, jak se celý příběh odehrál, získal bod a hra může pokračovat. Hra většinou probíhá velmi zábavně, a to jak pro moderátora tak pro hráče. Dokonce i pro pozorovatele. Je neuvěřitelně zábavné sledovat myšlenkové pochody jednotlivých účastníků.

Výhody hry:
- Vynikající pro zapálené hráče her i pro úplné odpůrce společenských her. Možná první hra v historii, která dokáže tyto dva tábory stmelit.
- Pravidla jsou asi na 2 minuty. Dokonce i když si je nevyslechnete, příjdete na to pouhým pozorováním hry.
- Do hry mohou hráči (kromě moderátora) libovolně vstupovat a také z ní libovolně odcházet.
- I role pozorovatele je zajímavá.
- Hra nepotřebuje pevné místo - tudíž lze hrát za pochodu, v autě, na pláži, v restauraci, na párty, v čekárně, o přestávce. Jediné, co potřebujete, je vzájemně se slyšet.
- Hra maže rozdíly mezi inteligentnějšími a méně zdatnými hráči - příběhy jsou často postaveny tak, že přísně logické myšlení vás může svést na scestí. Často vítězí fantazie nad logikou.
- 50 příběhů je zábava na mnoho a mnoho hodin. Vyluštění jednoho trvá od 5 minut do cca jedné hodiny.
- Žádné čekání na tahy ostatních hráčů.


Nevýhody:
- Příběhy jsou krvavé, není to hra pro malé děti.
- Pokud byste hráli striktně na body, je těžko říct, kdo je lepší, protože na správnou cestu vás může přivést otázka někoho jiného.
- Stejné karty nelze hrát opakovaně ve stejné skupině.

A co říci závěrem? Hra má ke kýči opravdu daleko. Příběhy jsou zajímavé, překvapivé, hra odsýpá tak rychle, jak hráči chtějí. Skupina se dobře baví, často i hlasitě směje.


Vytvořeno: 11.05.2009.  Recenze hry: Pandemic Hodnocení:
Recenze Pandemic
První dojem není úplně nejlepší - prapodivní lidé v designu sedmdesátých let minulého století, to celé za cenu přes 600 Kč? Po rozbalení se první dojem příliš nezlepšuje. Nehezký hrací plán a zastaralá grafika i na kartách postav. Co dojem mírně zachraňuje je herní materiál, kterého je uvnitř kupodivu dost a v dobrém provedení - herní plán, karty, dřevěné kostičky.

Pravidla jsou napsána vcelu srozumitelně, i když některé vyjímky a drobnosti se lehce přehlédnou a první partie jsme hráli špatně. Doporučuji pravidla nastudovat opradu pečlivě.

Herní mechanismus je velmi zajímavý a originální. Spolu s ostatními hráči tvoříte tým, který se snaží vynalézt lék na 4 zákeřné choroby dříve než tyto zahubí lidstvo. Každý z hráčů hraje roli jedné unikátní postvy, která má specifickou schopnost navíc. Šikovnou spoluprací a využíváním jednotlivých postav bojujete proti mechanismu hry.

Pozitiva hry:

* hra je jednoduchá na naučení
* lze jí hrát i s mladšími dětmi (od cca 7 let), protože jí může v podstatě odehrát jeden hráč a ostatní mu pouze sekundují
* hra má tři úrovně náročnosti, mezi kterými je opravdu velký rozdíl, takže vás neomrzí, když jí budete schopni porážet v jednoduché úrovni
* hra je svižná - hráči se nenudí, zkušený hráč jí odehraje i za 30 minut
* lze jí velmi dobře hrát i jako soliter - tedy jeden hráč proti hře

Negativa hry:

* ošklivá grafika na první dojem. časem si na grafiku zvyknete
* hra jednoho hráče - a to je její největší problém. Pokud budete mít u stolu hráče, který bude zdatnější než ostatní, zvrhne se hra na jeho sólovou záležitost a vy ostatní budete jen koukat, jak se mu to hraje. Tímto u mne hra významně ztratila a proto jí dávám také jen 3,5 hvězdiček.
* střední a těžká varianta záleží hodně na náhodě. Mezi vítězstvím a prohrou často leží jen jedna náhodně tažená karta, která o všem rozhodne. Pokud vám náhoda nevadí (a mě ve hrách až tak nevadí) budete to brát jako součást a zvyknete si. Pokud byste chtěli mít věci víc pod kontrolou, Pandemic není pro vás.

Pandemic je pěkná rodinná kolektivní hra a když překousnete její nedostatky, může být pro vás pravidelným společníkem.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |