Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Lukas

Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 6
Místo, kde hraje občas: Královéhradecký kraj / Vrchlabí


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Jambo Ano Mám a nechci prodat
Mariáš Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Yspahan Ano Mám a nechci prodat
Ztracené údolí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Lukas je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 07.02.2005.  Recenze hry: Lost Valley Hodnocení:
Zlatokopové
Mezi základní principy hry patří objevování nového území (stavíte herní plán, stejně jako v Carcassonne, Tikal či Java). Dílky herního plánu mají tvar kosočtverců a trojúhelníků. Centrálním motivem hrací plochy je řeka obklopená lesy, tundrou a zlatonosnými horami. Hráč hraje roli zlatokopa, který soutěží s ostatními o získání největšího množství zlatých nugetů. Figurky se pohybují po hranách dílků, rozlišuje se pohyb podél řeky (rychlejší) a ve vnitrozemí (pomalejší). Rychlost pohybu lze zvýšit nákupem kanoe či koně. Ve hře dolujete zlato z řeky a nebo si postavíte důl a těžíte výnosnější zlato v horách. Dále se zaobíráte činnostmi jako je lov zvěře, chytání ryb a těžba dřeva. Ke všem akcím potřebujete materiál (jídlo, dřevo, nářadí). Vaše akce jsou ovlivňovány vybavením (kanoe, kůň, vozík, dynamit, puška, prut, whisky, ...), které si kupujete na obchodní stanici. Samozřejmě nemůžete mít všechno a tak musíte pečlivě vybírat, co si koupíte a co raději oželíte.

Ve hře je obsaženo velké množství různých žetonků a kartiček. Na první pohled to je chaotický mumraj, ale po pečlivém přečtení návodu a nebo po první hře se již ve všem bez problémů orientujete. Systém pravidel je docela dobře rozdělen podle toho, jak na sebe akce navazují - nejdříve objevujete terén, pak provádíte akci (stavíte, těžíte, lovíte, nakupujete) a nakonec posunujete ledovou kru, která odpočítává konec hry.
V českém návodu nejsou obrázky, ty si musíte prohlížet na cizojazyčné verzi (anglické, francouzské či německé). Ve hře nejsou cizojazyčné nápisy kromě ceníku vybavení a karty zlatokopa - obojí je dostatečně jasně ilustrováno a navíc přeloženo v lokalizovaném návodu.

Grafické zpracování je pěkné, žetonky jsou oboustranné, v herním plánu vznikají maximálně milimetrové mezery. Kartičky jsou z tvrdého kartonu a kupodivu se s nimi dobře manipuluje (bál jsem se, že deset malých žetonků bude těžké udržet na jedné větší kartičce, ale není to problém).

Jedna partie trvá 45 - 90 minut. Mezi hlavní důvody, proč si chcete dát ještě další partičku, patří touha po vyzkoušení nové strategie (Příště se vykašlu na koně a radši koupím dynamit, rychle získám deset žetonků a zavřu, .... variací je mnoho).

Doporučuji následující odkazy:
http://www.boardgamegeek.com/game/9341 - detailní obrázky, další postřehy hráčů
http://www.kronberger-spiele.de/eng/lost_valley/lostvalley_tut.html - překrásně zpracovaný tutoriál - ukázková hra dvou hráčů


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |