Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče 108

Rok narození: 1982
Webová stránka: http://jaroslavhorak.cz | http://zvysociny.com
Místo, kde hraje pravidelně: Kraj Vysočina / Havlíčkův Brod
Místo, kde hraje občas: Praha / Praha 1
 
Další informace: Hraji(většinu i vlastním): wikingové, poštovní kurýr, drakon, hobit, dungeons and dragons miniatures, carcassonne, risk, bang, mágové z hexanu, Chicago poker, Inca, aton, NotreDame, Pandemic, Arkadia, magic(TCG)... ale rád zkusím i něco nového.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Aton Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Nemám a nechci koupit
Drakon Ano Mám a nechci prodat
Chicago poker Ano Mám a nechci prodat
Notre Dame Ano Mám a nechci prodat
Pandemic Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Risk Ano Mám a nechci prodat
Vikingové Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele 108 je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 20.02.2011.  Recenze hry: Chicago poker Hodnocení:
Chicago poker
Hra Chicago poker nás zavede do Amerického Chicaga do dvacátých let. Každý z hráčů se stane zločineckým bossem snažícím se ovládnout co nejvíce podniků(kartonové karty, které které leží na hracím stole), ať už jde o pivovary a lihovary, herny nebo třeba kabarety. Na začátku hry se vyloží 2 - 4 karet podniků(podle počtu hráčů). Každý z hráčů dostane pět karet mafiánů. Začínající hráč má tři akce a v nich může dělat libovolné dvě věci(líznout kartu, nebo přiložit kartu mafiána k podniku, který by chtěl získat pak pokračuje další hráč). Poté co počet karet mafiánů jedoho hráče u některého z podniků dosáhne pěti, položí se na podnik náboj a to znamená že v příštím kole bude u tohoto podniku vyhodnocení a ostatní hráči mají poslední možnost přiložit k tomuto podniku mafiána(kartu). Až přijde řada na hráče jenž pokládal náboj nastane vyhodnocení. Karty(některé byly přikládány lícem dolů) se otočí a nastává porovnání. Každá z karet má na sobě číslo(od 7 do 15) a barvu. A dohromady tvoří klasické pokerové kombinace. Hráč s nejvyšší kombinací bere podnik a z hromádky dosud nepoužitých podniků vyndá další a položí jej do hry. Získá li hráč tři podniky stejného druhu, nebo čtyři různého druhu nebo pět jakýchkoli podniků tak vyhrál. Do hry mohou dále zasáhnout i speciální karty. Hra má jednoduchá pravidla a není dlouhá, čili je vhodná i pro méně zkušené a mladší hráče.


Vytvořeno: 08.02.2009.  Recenze hry: Drakon Hodnocení:
Dračí poklad
Drakon je zajímavá hra, její princip spočívá v sestavování herního plánu(dračího brlohu) z kartiček místností. Po takto zhotoveném plánu chodí postavy hrdinů a snaží se získat potřebný počet zlatých mincí.
Hra je poměrně pěkně zpracovaná, největším plusem jsou plastové figurky hrdinů – amazonka, barbar, trpaslík, rytíř, zlodějka, mág a strašlivý drak. Kartičky, zlaťáky a body dovedností hrdinů jsou z tvrdého kartonu, jenž se poměrně špatně vylamoval z vylisovaných rámečků.
K pravidlům, všechny figurky začínají ve startovní místnosti a každý hráč má v ruce čtyři karty místností, když je na tahu může se rozhodnout, zda se pohne s figurkou do další místnosti, nebo vyloží novou místnost z ruky a přiloží jí k hernímu plánu. Na kartách bývá většinou nakreslen symbol akce místnosti a pokud hrdina vstoupí, spustí tuto akci. Může se jednat například o získání mince, ukradení mince soupeři, vyvolání draka, jeho pohyb, nebo třeba levitace místnosti, akcí je mnoho. Přikládáním místností lze soupeřům zajímavě škodit. Drak představuje jakéhosi dalšího mocného hráče, který je ovládán právě tím, kdo vstoupil na místnost s akcí pohyb draka. Tento hráč získává draka na jedno kolo pod kontrolu a důsledky mohou být pro ostatní hrdiny v okolí hladové bestie opravdu strašlivé… Ale zpět k cíli hry, jak již bylo řečeno, vítěz musí získat obnos deseti mincí, ty jsou po hodnotách 1, 2 a 3 a jsou pro ostatní hráče skryté, čili soupeři neví, jakou hodnotu si jejich protivník vylosoval. Vidí jen počet mincí před soupeřem a nemá jistotu, jakou hodnotou opravdu disponuje.
Hra obsahuje i nepovinná pravidly a varianty. Například při variantě hrdinové má každá postava zvláštní mocnou schopnost, kterou může použít jednou za hru, například okradení hráče, nebo posun o dvě místnosti, místo jedné, atd…
Pravidla hry jsou velmi jednoduchá, na pochopení stačí pět minut. Bohužel jsou v angličtině, ale po překladu se vejdou na dvě A4. Jinak hra nemá žádný herní prvek s anglickým textem, vše je řešeno obrázky.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |