Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče czechpastorOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Battlestar Galactica Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Dominion Ano Mám a nechci prodat
Halali! Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Ubongo Ano Mám a nechci prodat
War of the Ring - Battles of the Third Age Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele czechpastor je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 17.12.2011.  Recenze hry: Dungeon Petz Hodnocení:
Zábavné a neotřelé
Máme za sebou první hru ve dvou. Známe i Vládce podzemí, takže jsme Příšerky museli mít, byla to povinnost. A protože máme dobrou zkušenost s návody Vládi Chvátila, těšili jsme se i na zábavu při čtení. Návod obsahuje spoustu super hlodů, vybaví se ho přečíst a dostat se do příběhu. Navíc spousta obrázků a příkladů. Nicméně není třeba ho nejprve číst a pak teprve hrát. Může se průběžně číst, smát a hrát.
Ke hře samotné - hlavní úkol je chytré umisťování dělníků na jednotlivé pole hrací plochy, podobně jako třeba v Pilířích země nebo Době kamenné. Novinkou je ale chování mláďátek mazlíčků pro temné pány. Každé zvířátko je originální, roste, vyvíjí se. Místo házení kostkou obstarává prvek náhody lízání karet. Je tu i soutěžení a obchodování - vše jako součást velmi promyšleného a vtipného příběhu.
Asi se očekává srovnání s Vládci podzemí. Příšerky jsou jednodušší a nekladou tolik nároku na strategizování. Je to mnohem více párty hra, než Vládci. Aby člověk správně sestavil tah ve Vládcích, musí promýšlet hodně dopředu a moc se zábavy u stolu už neužije, protože se řeší pasti, příšery, kouzla atd... Příšerky jsou mnohem vhodnější pro komunikaci během hry, protože není třeba hloubat a uzavírat se do sebe kvůli plánování dalších kroků.
No a nejlepší je grafika. Stejný ilustrátor jako u Vládců. Mnohem více pozornosti je věnováno detailům.
Herní materiál je také ještě vymazlenější než u první hry. Samolepky na služebníky, průhledné kostky strádání, zástěna pro tajné plánování výprav, impíci ve 4 barvách, otočné terčíky u příšerek... Je toho hodně, takže je třeba opravdu velký stůl, potřebujte víc místa než u Agricoly a to už je co říct.
Takže doporučujeme a jsme zvědaví, jestli Vláďa chystá další přírůstky do této dungeon-komické série :-)


Vytvořeno: 17.11.2011.  Recenze hry: Dominion: Cornucopia Hodnocení:
Konečně se odmění rozmanitost balíčku
Roh hojnosti, podobně jako rozšíření "Pobřeží", potřebuje k hraní jednu ze základních hratelných Dominionů, tedy originální Dominion nebo Intriky.
Přináší do hry 13 nových balíčků karet, které mají jedno hlavní zaměření - odměňovat toho, kdo si buduje nejrozmanitější balíček. Tedy odstraňuje nešvar předchozích verzí, kde zpravidla vítězil ten, kdo si co nejdříve nakoupil kombinace nejmocnějších karet. Tady by ten, kdo se zaměří na 2 nebo 3 druhy karet, splakal nad výdělkem. Například speciální karta peněz ROH HOJNOSTI vám dá možnost koupit si kartu, jejíž hodnota se rovná počtu různých karet použitých ve vašem tahu. Čím větší rozmanitost, tím větší úspěšnost.
Velmi zajímavá karta je šašek, zejména pak v kombinaci s trůnním sálem. Umožňuje "zkopírovat" vrchní kartu dobíracího balíčku vašich spoluhráčů. S výjimkou zelených karet, samozřejmě.
I další karty jsou silné. Manželka například během jednoho kola získala získala 3 karty provincií... Opravdu zajímavé rozšíření navíc s velmi krásnými kresbami, spíše malbami než kresbami (jako třeba v Intrikách).
Těšíme se na další rozšíření.


Vytvořeno: 07.06.2010.  Recenze hry: Dominion: Seaside Hodnocení:
První dojmy
Tohle rozšíření se dá přirovnat k prvnímu rozšíření Bangu. Přináší totiž do hry oranžové karty, co mají vliv i v dalším tahu. Stejně jako v původní hře, jsou tu skvělé i méně zajímavé karty. Provedení je zdařilé, zvláště pirátské zlaťáčky moc pěkné. Pravidla by si zasloužila podrobný komentář k jednotlivým kartám, i když se to dá vydedukovat z logiky hry a na závěru se pak dohodnout. Mohu srovnat s rozšířením intriky, a musím říct, že tohle je lepší. Škoda že je to "jen" rozšíření. Kdyby přidali penízky a body, třeba namísto zbytečných kartónových destiček, dalo se to hrát a prodávat i samostatně.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |