Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče rulen

Místo, kde hraje pravidelně: Jihočeský kraj / Třeboň


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Č Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Ő Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček X Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Z Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Sedláci z Blat Ano Mám a nechci prodat
Aktivity 2 Ano Nemám ale chci koupit
Alhambra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Nemám ale chci koupit
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Nemám ale chci koupit
Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Cesta kolem světa za 80 dní Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ne Nemám a nechci koupit
Doba kamenná Ano Mám a nechci prodat
Dominion Ano Nemám a nechci koupit
Jambo Ano Nemám a nechci koupit
Mare Nostrum Ne Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry) Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Ano Mám a nechci prodat
Pantheon Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Vikingové Ano Mám a nechci prodat
Vládci podzemí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele rulen je k dispozici celkem 15 recenzí.

Vytvořeno: 19.05.2011.  Recenze hry: Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Hodnocení:
Pozor,všichni!
Rozšíření doporučuji všem zkušenějším hráčům Osadníků. Na první pohled se zdá, že jsou pravidla komplikovaná, ale po dvou nebo třech zahráních už je budete dokonale ovládat.
Ještě větší roli zde hraje dobrá strategie. Začátečníkům ale samozřejmě doporučuji nejprve vyzkoušet základní verzi a poté například rozšíření Námořníci, kdy je hra celkem podobná té základní verzi.
Toto rozšíření mě osobně příliš nezaujalo. Hra je roztažena a prodloužena. Akční karty jsou zajímavé a pestré, ale vnáší do hry víc náhody (jedna z nich dokonce umožní promíchat čísla na polích, což se mi tedy vůbec nelíbí)! Obecně nemám moc ráda, když mě okrádají nebo mi spoluhráči škodí a tahle verze tomu jen nahrává. Navíc není ani moc jednoduché získávat suroviny, protože je kolikrát vyplýtváte na boj s barbary. Takže něco postavit je občas docela těžká věc. Každopádně pokud jste již unaveni základní verzí a máte přehrané všechny scénáře Námořníků, pak bude asi toto rozšíření pro vás jasnou variantou, vždyť kdo by nemiloval jakékoli Osadníky z Katanu?


Vytvořeno: 18.05.2011.  Recenze hry: Dominion Hodnocení:
Dominion
Dominion je hra, která mě zaujala na první pohled a po přečtení kladných recenzí jsem se také rozhodla k její koupi.
Jedná se o karetní hru, která v sobě skrývá velké množství a druhů karet, tím pádem i taktik a strategií, jak hrát. Pravidla jsou jednoduchá, zvládne je každý, karty jsou navíc hezky zpracovné a zábavné na pohled.
Hra mě bohužel ani po několika zahráních neoslovila, i když sem třeba vyhrávala, nějak jsem bohužel její kouzlo neobjevila nebo mě minulo, nevím, ale přesto věřím, že pro ty, kdo mají karetní hry rádi a chtějí vyzkoušet něco nového, tak bude tato hra tou správnou volbou, já si však mnohem raději zahraju třeba žolíky :)


Vytvořeno: 13.05.2011.  Recenze hry: Der Palast von Alhambra: Die Gunst des Wesirs (die 1st Erweiterung) Hodnocení:
Trocha rozšíření
Toto první rozšíření jsme pořídili spolu se základní hrou Alhambra, protože jsme již předem předpokládali, že hra se nám bude líbit a také, že nebude nijak složitá na naučení.
Toto rozšíření přináší celkem 4 nové varianty, které můžete využívat samostatně nebo všechny dohromady. Týkají se směnárny, možnosti využívat vezíra, který vás posune při hře nebo sbírat další plusové budovy stranou nebo přímo při stavbě vaší Alhambry.
Nevím, jestli je rozšíření velké plus nebo velké mínus (nemohu to příliš posoudit, protože jsme hry kupovali současně a prakticky současně začali hrát), každopádně znám rozšíření her, které jsou mnohem více propracovanější a dávají více možností při hraní, toto rozšíření k nim však nepatří, rozhodně ne za tu cenu.


Vytvořeno: 20.04.2011.  Recenze hry: Alhambra Hodnocení:
Postavte si Váš vlastní palác
Tato hra získala prestižní ocenění Spiel des Jahres 2003 a myslím si, že v té době zcela právem.
Předně má opravdu hezky zpracovaný herní materiál. Samozřejmě to není jako být v opravdové Alhambře v Granadě, ale kdo tam byl a líbílo se mu, tak bude potěšen o to víc, že si může sestavit svou vlastní malou Alhambru.
Hra je velice jednoduchá na naučení, pravidla nejsou vůbec složitá. Cílem hry je získat největší počet bodů. Hráči si v průběhu hry kupují kartičky staveb, které přikládají k základní kartičce fontány a tím si tvoří vlastní Alhambru. Tyto kartičky staveb mají po jedné až třech stranách namalovanou hradbu, která vám logicky ohraničuje váš palác. Za kartičky hráč platí požadovanou měnu a v požadované výši (celkem zde figurují čtyři měny). Když zaplatíte kartičku přesně, získáte bonus v podobě dalšího tahu. Krom kupovaní kartiček a přikládání k již rozestavěné stavbě, můžete také svou Alhambru různě přestavovat a získávat peníze.
V průběhu hry se odehrají tři bodování, příčemž to poslední je samozřejmě závěrečné. Je důležité mít co nejvíce kartiček staveb všech barev a také co nejdelší zeď.
Tuto hru bych doporučila všem začínajícím hráčům, rodinám s dětmi a především většímu počtu hráčů, protože i když budete hrát třeba ve čtyřech, hra má dobré tempo a nudit se nebudete. Rozhodně jsou ale lepší hry (jako třeba Osadníci z Katanu nebo Carcassonne).
Na konec je třeba zmínit, že hra má již několik rozšíření, které mohou vaši hru ještě více ozvláštnit a přinesou do ní nové možnosti a varianty.


Vytvořeno: 09.03.2011.  Recenze hry: Tikal Hodnocení:
Tikal
Tuto hru sem si chtěla koupit už od té doby, co jsem se o deskové hry začala zajímat více, ale vždycky došlo ke koupi jiného kousku. Hra není tak masově vyráběna, aby se dala koupit úplně všude, což je chyba, protože je opravdu parádní.
Grafické a ostatní zpracování herního materiálu považuji za vydařené, ale nijak nevyčnívá (nejlepší je podle mě v tomto ohledu Agricola a Osadníci). Tikal má v podstatě jednoduchá pravidla, ale zdání někdy může klamat, jedná se opravdu o plně strategickou hru, zvláště pokud budete hrát podle pravidel pro pokročilé.
Jste vedoucím expedice, která má za úkol objevovat chrámy a nalézat poklady samozřejmě tak, aby z toho pro vás plynul, co největší přísun bodů. Na herní plán pokládáte vždy jedno pole (kosočtverec) a poté využíváte 10 akčních bodů. Tyto body vám dávají možnost pohybovat vašimi účastníky expedice.
Tuto hru doporučuju všem milovníkům a objevovatelům starého světa, mayské civilizace, pyramid, chrámů a pokladů. Pro ty, kteří se někdy chtěli stát archeology, je to hra naprosto dokonalá.


Vytvořeno: 08.03.2011.  Recenze hry: Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry) Hodnocení:
Rozšiřte svůj vliv
Snad ani nelze hodnotit negativně cokoli, co se týká Osadníků z Katanu, je to má nejoblíbenější hra, takže moje hodnocení může být hodně subjektivní.
Toto rozšíření není nijak těžké na prostudování, pravidla se nijak neliší od základní verze, přibývá zde pouze možnost osidlovat nové ostrovy, které jsou za mořem. K těmto ostrovům se dostanete pomocí lodí, které se staví na principu cest, rozdíl je jen v tom, že loď stojí jednu ovci a jedno dřevo. Loď také můžete spustit na moře jen z vesnice nebo města, které máte postavené na pobřeží.
Nové je také jedno pole s názvem zlatonosná řeka, které ovšem nedává žádnou novou surovinu. Pokud máte na tomto poli postavenou vesnici nebo město a padne příslušné číslo, berete kartu (nebo karty) vaší volby. Můžete si tedy vzít jakoukoli surovinu.
V návodu naleznete hned několik scénařů, jak si postavit hrací desku, ale to je samozřejmě čistě jen na vás. Podle mého názoru jsou scénaře opravdu zajímavé a zábavné, takže jen doporučuji si je zahrát.
Toto rozšíření opravdu rozšiřuje vaše hrací možnosti, takže nemůžu hodnotit jinak než plným počtem bodů. Pokud přeci jen chcete malé negativum, pak je to cena, která je totožná se základní hrou a to přece jen není málo, na to, že se jedná "jen" o rozšíření. A ještě upozorňuju, že budete potřebovat větší prostor na stole, popřípadě větší stůl :)


Vytvořeno: 08.03.2011.  Recenze hry: Dungeon Lords Hodnocení:
Vládce zla
Hru jsem si chtěla pořídit už od prvního českého vydání, tím spíš, že se jedná o hru českou, kterých není mnoho.
Hra je parádně provedená, líbí se mi veškerý herní materiál, který je i velmi zábavný. Pravidla čítají více stran než je zvykem, jsou však psána také velice zajímavým a vtipným způsobem. Když se návodem po hodině prokoušete, tak vás čeká opravdu zábavná hra, která vám může zpříjemnit mnoho večerů.
Název hry vám vlastně sám o sobě říká, o co ve hře půjde. Jste vládcem podzemí, vládcem zla. Hra je rozdělena do dvou částí, první budovací, druhá bojovací. Každá tato část je rozdělena do 4 kol (podle 4 ročních období). Tyto části se 2x opakují.
První část je zaměřena na budování, kdy si vytvářete svůj dungeon (podzemí) a to hlavně tak, abyste co nejlépe obstáli při druhé fázi. V každém kole máte celkem 3 možné akce: získat jídlo, stavět chodby nebo místnosti, kopak zlato, vylepšit si prestiž, získat příšeru, impy (kteří u vás pracují) nebo past. Vždy je potřeba si předem rozmyslet, které akce budete chtít využít, protože to, jak karty položíte, bude ovlivňovat i další kolo. Vždy v každé části k vám přijde jeden hrdina, který se bude chtít probojovat do vašeho podzemí a zničit ho. Sílu hrdiny, který k vám zavítá, určuje vaše momentální pozice na žebříčku zla. Na to je třeba si dávat pozor, protože když překročíte určitou linii, tak k vám místo hrdiny, zavítá paladin, která má obrovskou sílu, které je velmi těžké se ubránit. Hrdinové zatím stojí před branami vašeho dungeonu.
Druhá část je bojovací. V této fázi hry se právě dávají do pohybu hrdinové. Na vás je, abyste je porazili, pokud možno, co nejdřív, ještě předtím než vám zničí chodby nebo místnosti. K tomu abyste jejich útok odrazili, vám pomohou hlavně příšery a pasti. Mě osobně baví víc budovací část, ale možná pro pány bude zase atraktivnější část bojovací.
Boj je o taktice, velmi záleží na pořadí nestvůr a pastí,které v boji použijete.
Také záleží na tom jací hrdinové k Vám přišli, zloději snižují účinnost pastí, kněží léčí, čarodějové kouzlí a válečníci jsou vždy vůdci skupiny, proto stojí vpředu a vy je musíte porazit jako první.
Vládci podzemí jsou hrou pro zkušené hráče, kteří mají rádi strategické a budovací hry . I když ve hře bojujete, s válečnými hrami nemá prakticky nic společného. Největší pozitivum hry spatřuju už v samotném nápadu, kdy jste jednou také na straně zla. Líbí se mi taky, že zde není dominující pozice začínajícího hráče, někdy je totiž lepší, když hrajete naopak jako poslední. Hra patří jednoznačně k nejlepším a k nejpropracovnějším, co jsem kdy hrála. Tak se nebojte a jen do toho!


Vytvořeno: 08.03.2011.  Recenze hry: Puerto Rico Hodnocení:
Puerto Rico
Puerto Rico je hra, která je dlouhodobě velmi dobře hodnocena, což samozřejmě svádí ke koupi, ale i k velkému očekávání. U mě byla naplněna jen částečně. Je třeba hned na úvod říct, že hra nepatří k těm jednodušším, pravidla budete muset vzít do ruky vícekrát, dá se hrát jen ve 3, 4 nebo 5 lidech a na plné naučení je třeba hned několik her. Za jistých podmínek se dá hrát i ve dvouch, ale to mi nepřijde tak zajímavé. Hra vás každopádně bude nejvíce bavit se zkušenými hráči, vysvětlovat hru nováčkům není zrovna nic lehkého a tyto partie budou spíše nudné.
Provedení je velmi hezké, jako menší mínus, mi přijde že hrací desky nejsou tak pevné (oproti jiným hrám, např. Doba kamenná, Agricola).
Ve hře nelze protihráčům přímo škodit, ale svým tahem můžete docela ovlivnit jejich hru a to jak pozitivně, tak negativně čímž se dostávám i k podílu náhody, kterou rovněž určuje jen tah protivníka, jinak je podíl náhody prakticky nulový. Někdy také záleží na tom, kde u stolu sedíte.
Hra také dává prostor velkému množství strategií, je jen na vás, jakou si vyberete. Jakou si zvolíteprofesi, jestli budete investovat do staveb, pěstovat kukuřici, indigo, kávu nebo jiné suroviny. Zda je budete prodávat či vyvážet. Kdo má na konci hry nejvíce bodů, vyhrává.
Tuto hru doporučuju všem velkým stratégům, obchodníkům a opravdu zkušeným hráčům, kteří se nechávají rádi překvapit, kdo bude na konci skutečným vítězem.Vytvořeno: 02.03.2011.  Recenze hry: Wikinger Hodnocení:
Vikingové
Hned na úvod musím říci, že Vikingové jsou skvělá hra. Když jsem ji kupovala, neměla jsem moc ponětí o tom, co mě čeká, ale hra mě (a nejen mě) opravdu nadchla.
Herní provedení je po všech stránkách dokonalé - od dřevěných vikingů, přes hlavní hrací desku, vlastní hráčské desky až k žetonům peněz. Hlavní hrací deska navíc obsahuje kolo, kterým se pohybuje.
Co se týká pravidel, tak nejsou nijak složitá, pár her na zapamatování a je to. Cílem hry je získat, co nejvíce bodů. Herní princip je založen na tom, že si vyberete z kruhu kartičku, kterou chcete, zaplatíte za ni (nebo ne, když máte štěstí)a potom ji umístíte podle potřeby na svou hrací desku a na tuto kartičku dále umístíte příslušného vikinga, kterého získáte spolu s kartičkou. Kartičky představují část ostrova (jeho přední, střední nebo koncový díl), které si potom vytváříte na své hráčské desce. Druhou variantou kartiček jsou lodě, které na vás mohou zaútočit a vy jejich útok musíte odrazit. Vikingové mohou představovat hned několik postav: bojovníka (černý), rytíře (červený), zlatníka (žlutý), rybáře (modrý) a šlechtice (zelený). Každá postava přináší hráči určité výhody, body nebo peníze – např. bojovník odráží útok lodě, zlatník vám dává peníze atd.
Hra se hraje celkem na 6 kol, po jejich skončení následuje střídavě malé nebo velké vyhodnocení, na konci hry je navíc ještě vyhodnocení závěrečné.
Hra je pro všechny, kteří mají rádi takové hry, u kterých si mohou něco vlastního vytvářet a budovat. Míra komunikace není nijak velká (jen si možná trochu zanadáváte, když vám soupeř vyfoukne kartičku, na kterou jste si dělali zálusk) a ani náhoda zde nehraje příliš velkou roli, vždy je totiž třeba přizpůsobit se dané situaci a trochu koukat, kde co máte a nemáte.


Vytvořeno: 02.03.2011.  Recenze hry: In 80 Tagen um die Welt Hodnocení:
Kdo dřív příjde, ten dřív mele! Nebo ne?
Dlouho jsme si chtěli tuto hru pořídit, protože nám už sám nápad příšel zajímavý a atraktivní. Když jsme jí konečně měli doma a zasedli k hracímu stolu, nebyli jsme zrovna 2x nadšení, z toho, co na nás v krabici čekalo. Základní hrací deska je hezká, jen co je pravda, ale zbylý materiál je, řekněme, velice skromný - co do počtu i do provedení. Po přečtení pravidel, které zvládnete nastudovat cca za 10 minut se můžete pustit do hraní. Princip hry spočívá v tom, že kdo stráví na cestě kolem světa méně dní, vyhrává. Při cestě z Londýna zpátky do Londýna procestujete několik měst, do kterých se dopravujete lodí nebo vlakem, jejich kombinací, případně balonem, v jedné etapě hry dokonce slonem (ovšem v případě, že ho máte k dispozici). Cestovní karty (vlak, loď)si vybíráte vždy na záčátku každého kola, k nim jako bonus můžete využít nějakou akci (let balónem, zisk mince, kartu náhody, přestěhování detektiva aj.) Na kartách je vždy uveden počet dní, které strávíte na cestě při jejich využití.
Je nutno podotknout, že hra je mnohem zábavnější ve více lidech, ve dvou to přece jen není úplně ono. Doporučila bych ji všem hráčům, kteří chtějí jednoduchou hru, která nevyžaduje příliš času, ani strategické myšlení a plánování.


Vytvořeno: 18.09.2010.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Postavte si svůj hrad
Carcassonne byla jedna z prvních her, které odstartovaly jejich novou éru a také to byla jedna z prvních her, které jsem si vyzkoušela a moc se mi líbila.
Tato hra není nijak složitá na pochopení, její princip spočívá prakticky jen v pokládádní kartiček a na ně pak i svých figurek. Je ale důležité si promyslet, jaká zvolená varianta bude nejlepší. Figurky totiž můžete umístit čtyřmi způsoby (záleží také hodně na tom, jakou kartičku si vytáhnete): do hradu, kostela, na cestu nebo na louku. Každé takové postavení má potom různé bodové ohodnocení, ať už v průběhu hry nebo na jejím konci.
Co se mi na hře zároveň líbí a trochu i nelíbí (komu by se líbila, když škodí zrovna Vám, že?) je možnost škodění spoluhráčům. Můžete se nabourat do cizího hradu, na cizí cestu nebo i louku vhodně zvoleně postavenou kartičkou. Kadopádně takovýto způsob hry bohatě zvyšuje její zábavnost, takže se u ní budete nejen hádat, ale i smát.
Sečteno a podtrženo, hra je velice hezky zpracovaná, kartičky na sebe krásně navazují, krabice vyhovující a herní princip jednoduchý. Hru bych doporučila všem, kteří chtějí obecně s hraním začít a věřím, že jim přinese velkou zábavu na mnoho zimních i nezimních večerů.


Vytvořeno: 14.08.2010.  Recenze hry: Thurn und Taxis Hodnocení:
Poštovní kurýr
V první řadě se sluší poznamenat, že hra je velice hezky zpracovaná, ostatně jako většina dalších her od Mindoku (Doba kamenná, Vikingové, Agricola etc.). Jedná se o rodinnou hru, která se dá také velice dobře hrát jen ve dvou hráčích a na zábavnosti nebo atraktivnosti tomu neubírá. Hra je kromě toho celkem jednoduchá a pravidla vysvětlíte většinou za pár minut a pak už jen můžete hrát, hra samotná trvá zhruba hodinu.
V čem tedy spočívá její princip? Sestavujete trasy, propojujete jednotlivá města ve stejných nebo různých zemích a poté stavíte poštovní stanice. Cílem hry je samozřejmě získat co nejvíce bodů, tak abyste porazili soupeře. Body získáváte jednak za to, když máte umístěny poštovní stanice v jedné zemi, za délku trasy a nakonec také za umístění alespoň jedné stanice v každém městě. Když jsme u těch měst, musím zmínit, že mám velkou radost, když na mapě vidím i dvě česká (Budweis, Pilsen).
Hra je vhodná především pro hráče, kteří si tzv. rádi staví na vlastním písečku, protože neposkytuje příliš prostoru pro škodění spoluhráčům, snad jen tehdy, když jim seberete kartu, kterou by sami chtěli využít. Pokud Vám tohle nevadí a chcete se příjemně odreagovat s nějakou ne příliš složitou hrou, bude pro Vás Poštovní kurýr TO pravé ;-)


Vytvořeno: 04.05.2010.  Recenze hry: Stone Age Hodnocení:
Vraťte se v čase
Co vás na této hře dozajista upoutá je herní materiál, který osobně považuju za největší plus celé hry. Od hlavní hrací desky až po kožený kelímek s kostkami, prostě nádhera. Z toho jako samozřejmost vyplývá i to, že pokud se vám hra líbí jen pouhým okem, bude vás také bavit ji hrát.
Tak o co tu jde? Jste načelník kmene, který se snaží rozvíjet svou ves(rozuměj svou hrací desku), musí nakrmit své lidi, stavět domečky, množit se a tak dále. K tomu samozřejmě potřebuje různé suroviny (jídlo, dřevo, jíl, kámen a zlato). Získá ho velmi jednoduše - umístí panáčky na příslušná místa (do lesa, lomu atd.) a hodí tolika kostkami, kolik panáčků umístil. Jídlo je v tomto případě nejlevnější, zlato nejdražší. Když má dostatek surovin, může si postavit dům nebo si koupit akční karty, které přinášejí jak různé výhody a body během hry, tak především body na konci hry. Doporučuju se zaměřit na určitý druh karet a tím si vlastně určit i svou strategii. Konečné sčítání totiž mnohdy rozhoduje o vítězi celé hry.
Hra je opravdu velice hezká, zábavná, ale je taky hodně o náhodě... když kostky nejsou na vaší straně, bude vás asi hodně zlobit to, že spoluhráčům pořád padají 5 nebo 6 a vám jen 1 nebo 2. To už ale nezáleží na vás, ale na štěstí. Ne nadarmo se ale říká, odvážným štěstí přeje, takže vzhůru do doby kamenné.


Vytvořeno: 12.04.2010.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Skvělá a zábavná hra
Hned po Agricole asi nejzábavnější hra, kterou si můžete zahrát ve 3 nebo 4 lidech. Vaším úkolem je osidlovat ostrov Katan, stavět cesty, vesnice, které pak můžete (většinou i musíte) přeměňovat na města. Cílem potom je dosáhnout určitého počtu bodů dříve než soupeři.
Na hře se mi moc líbí to, že se při ní dost komunikuje. Můžete totiž se spoluhráčem obchodovat a vyměňovat si suroviny, které potřebujete ke stavbě.
Ve hře také funguje figurka zloděje, který se aktivuje hodem kostek s číslem 7. Hráč, kterému padne toto číslo, zloděje přesouvá a vytahuje si kartu od toho hráče, kterému zablokoval nějaké pole na ostrově. Pozor!! V tomto ohledu může dojít i na hádky a někteří hráči se mohou naštvat a třeba vám i začít škodit.
Hra je strategicky založená, hodně záleží na položení vašich prvních dvouch vesnic. Je důležité si vybrat správné místo tak, abyste měli příjem potřebnách surovin a také, abyste měli kam rozšiřovat váš vliv.
Nevím, jestli brát hod kostkami jako negativum nebo pozitivum hry. Ano, náhoda zde jistě hraje svou roli, ale je omezena čísly, která jsou umístěna na jednotlivých polích a tak si můžete říkat, že když je např. na lese umístěno číslo 8 nebo 6, tak budete padat také nejčastěji a vy budete mít tedy velký příjem a budete pořád získávat dřevo. Někdy si ale kostky řeknou, že bude více padat 5 nebo 10, s tím už ale nikdo nic nenadělá.
Sečteno a podtrženo, Osadníci z Katanu jsou hrou, která mě baví už hodně dlouho a věřím, že ještě hodně dlouho bude (což bude samozřejmě o dost jednodušší, koupíte-li si nějaké rozšíření). Všem bez rozdílu doporučuju!


Vytvořeno: 24.03.2010.  Recenze hry: Agricola Hodnocení:
Nejlepší hra roku
Agricola se po pár zahráních stala jednou z mých nejoblíbenějších her. Herní materiál je obsáhlý,různorodý a velmi pěkně zpracován.
Každý hráč si vezme svou hrací desku, která je rozdělena do 20 políček (v tomto případě velmi oceňuji hrací desky s možností umístění získaných surovin). Sám začínáte jako prostý farmář, který má 2 místnosti dřevěného domu a ženu. Hra je rozdělena do 14 kol, přičemž v každém kole je přidána karta s novou možností. Vaším cílem je vybudovat co nejlepší hospodářství. Cest, jak toho dosáhnout, je nepřeberné množství. Můžete pěstovat obilí a zeleninu, chovat zvířata (ovce, prasata, krávy), renovovat svůj dům na jílový nebo až na kamenný, stavět chlévy a ploty nebo rozšiřovat rodinu. K tomu nesmíte zapomenout nakrmit rodinu. Při tom vám budou pomáhat karty profesí, malého či velkého vybavení. Někdy vám ony samy napoví, jakou cestou se vydat, někdy jen pomohou v tom, co jste chtěli stejně provést.
Hra je velmi strategicky založená a je téměř zbytečné si na začátku hry myslet, že se vám povede vše, co budete chtít, alespoň mě se to nepovedlo asi zatím nikdy. Nejde se totiž zaměřit na všechno současně a ke konci hry budete ještě usilovně přemýšlet, co a jak dál, aby vám to vyšlo.
K dispozici máte také karty s přehledem, za co všechno se získávají body na konci hry a také přehled toho, jaká bude nabídka karet (nových možností) v jednotlivých etapách. Ty vám samozřejmě slouží k tomu, abyste si připravili vaši strategii. Někdy vám do ni může zasáhnout sám spoluhráč, tím, že vám sebere činnost, kterou jste chtěli provést sami, ale to už je hra a vy musíte kombinovat, přemýšlet, taktizovat, aby jste měli více bodů a tak vyhráli.
Na závěr mi nezbývá nic než doporučit. Pokud se prokousáte opravdu dlouhým návodem, budete odměněni skvělou hrou, která si vás získá na hodně dlouhý čas.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |