Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Jennda

Místo, kde hraje pravidelně: Jihočeský kraj / Třeboň
Místo, kde hraje občas: Jihomoravský kraj / Brno


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Jennda je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 25.05.2010.  Recenze hry: Stone Age Hodnocení:
Doba náhodná, ale krásná
V době kamenné nejspíše přežití hodně záviselo na štěstí. Podaří se najít něco k jídlu? Nenarazíme při tom na nebezpečí? Možná v rámci zachování autenticity nám autoři tuto značnou náhodu zapracovali i do hry Doba kamenná. Vy se ale nesmíte zaleknout a neohroženě veďte svůj kmen k prosperitě. Hlavní je mít vždy kmen nakrmen a pak už stačí jen rozmnožit, postavit a nasbírat.
Nejprve musíme pochválit zpracování. Jak už to tak u moderních deskových her bývá, je špičkově graficky provedené. Design se opravdu moc povedl a jeho největší předností jsou krásné kresby a ilustrace. Třešničkou na dortu je pak kožený kelímek na házení kostkami.
Teď bohužel musí přijít kritika herního systému. Ten je závislí na neoblíbeném hodu kostkami. Pokud Vám štěstí nepřeje, je celá hra zkažená a k výhře vám nic nepomůže. Celkově je tato hra velice nevhodná pro hráče, kteří mají rádi taktizování a rádi mají svou hru pod kontrolou. Ani po několika desítkách odehraných partií mi není jasné, jak lze dosáhnout vítězství. Většinou se k tomu prostě nějak doplácáte a nakonci občas vyjde na jevo, že o vítězství rozhodl jediný hod kostkou.
Pokud ale nejste zapřísáhlý odpůrce náhody, určitě hru vyzkoušejte. Moje hodnocení této hry se dá formulovat přesně jako doporučení pro hráče, jenž je zde k dispozici. Asi nebudete hrou zklamáni, ale také vás nenadchne.


Vytvořeno: 21.04.2010.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Osidlování jednoduše a zábavně
Hra Osadníci z Katanu spustila boom moderních společenských her. A není se čemu divit. Kdo jednou okusil, opět chce zase a jentak chtít nepřestane. V čem že spočívá kouzlo mocných Osadníků? Velká jednoduchost a mnohem větší zábavnost. Neznalého kamaráda naučíte pravidla za dvě minuty a za to je vám odměnou 30 minut svižné zábavy.
Zpracování nového vydání je brilantní. Do detailu propracované figurky měst, cest a vesnic jsou pastvou pro oči. Zvláště, když se jimi plní barevná pole ostrova. A s každým zakoupeným rozšířením se tento pocit násobí.
A o co že to vlastně jde? Váš národ dorazil k neobydlenému ostrovu Katan a rozhodl se zde usadit. Jenže nebyl jediný. Je třeba zabrat rychle nejlepší místa pro těžbu surovin, jinak na vás nic nezbyde a váš rozvoj bude značně pomalý. A když nějaká surovina chybí, je třeba zapojit vyjednávací schopnosti a pokusit se to vyřešit obchodem s ostatními národy.
Plus je určitě jednoduchost pravidel a svižnost hry, nikdy nemusíte dlouho čekat, než přijdete na řadu, protože hrajete prakticky pořád. Dále je pozitivem zpracování hry a vysoká míra komunikace, ta mi občas u her dost chybí. Zde si jí užijete do sytosti.
A jaké že má tato legenda mínus? Stačí jen říct, že hlavním určujícím prvkem ve hře jsou kostky. Sice je zde pokus nádohu eliminovat a pracuje se s pravděpodobností, ale přesto je ve vyšší míře přítomna.
To je ale také jediné myslitelné negativum a určitě by vás neměla odradit od vyzkoušení. Jak už jsem předeslal na začátku, kdo jednou okusil, opět chce zase a jentak chtít nepřestane.


Vytvořeno: 24.03.2010.  Recenze hry: Agricola Hodnocení:
Můj statek, můj hrad
Dostáváte při pohledu na nevyužité pole chuť tam něco zasadit? Když vidíte prázdnou ohradu, máte nutkání přivést do ní několik ovcí? Pak se vám naskytnou dvě řešení. Ty movitější z vás si koupí svůj vlastní statek a ostatní si koupí... taky svůj vlastní statek, ale v menším balení a s názvem Agricola.
Při otevření krabice se každému rozzáří oči. Za své peníze dostanete nádherně spracovanou hru, kde každý detail potěší. Spousta figurek a propracované karty vás neomrzí snad nikdy. Zpracování všech částí je opravdu dokonalé. O něco horší je to s uložením onoho dokanalého materiálu, které je řešeno pouze nacpáním všeho do plastových pytlíků.
Prokousání se návodem je také značně obtížné. Je napsán poněkud kostrbatě a některé věci vám možná hned nedocvaknou. Pomůže první zahrání, při kterém to do sebe začne zapadat.
Hraní samo o sobě je strašně zábavné. Nelze se zde vymlouvat na náhodu, jako u jiných her. Záleží pouze na vás, jakou strategii zvolíte, pro budování své farmy, jak dokážete přečíst taktiku svých soupeřů a jak dokážete zaimprovizovat, když se zrovna něco nepovede.
Snažil jsem se hru jenom nechválit, ale to jde opravdu velice těžce. Mě osobně úplně dostala.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |