Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče KOLMI

Rok narození: 1982
Webová stránka: http://kolmi.uvadi.cz/
Telefon: 608653375
Místo, kde hraje pravidelně: Olomoucký kraj / Olomouc
 
Další informace: Hravý...nejlepší je DRD, ale nepohrdnu čímkoliv, co mě zabaví na delší čas. + mám Talisman, který tu není jako desková hra uveden, což je extrémní škoda. Z mnoha deskových her co jsem hrál patří na první místo rozhodně Agricola. Je nutno ovšem podotknout, že nejvíce vyvážená je Agricola v původní verzi, a přídatné balíčky značně likvidují stretegii a vnáší do hry nechtně mnoho náhody.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Agricola: Sedláci z Blat Ano Mám a nechci prodat
Dominion Ano Mám a nechci prodat
Dominion - Intriky Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Dominion: Pobřeží Ano Mám a nechci prodat
Eclipse Ano Nemám a nechci koupit
Le Havre Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Vikingové Ano Nemám a nechci koupit
Vládci podzemí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele KOLMI je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 21.10.2012.  Recenze hry: Eclipse Hodnocení:
Eclipse, dokonalý vesmírný zážitek!
Když jsem donesl krabici Eclipse domů, byl jsem ještě v rozpacích. Hra mi sice byla doporučena, ale krabice nevypadá nějak obzvláště bombasticky a cena přes 1400 je prostě už hrozná palba na to aby se člověk spletl. Při otevření jsem užasl, kolik herního materiálu krabice obsahuje. 30ti stranové herní pravidla ve mně lehce opět otřásla mou důvěrou, jestli tohle vůbec zvládnu. Pustil jsem se do toho s vervou a vyloupal jsem vše co šlo, roztřídil a začal číst.
Pravidla jsou kupodivu docela dobře napsaná takže nebyl problém pochopit základy hry. Nejsem příliš fanda scifi, ale přesto se už při čtení ve mně začal rozhořívat plamínek touhy hrát. Hra mi perfektně seděla. Hexový systém mapy, možnost budování, boje, možnost eliminace hráče a mnohé další bylo to, co mi na ostatních výrazně chybělo.
První hra se neobešla bez chyb v pochopení pravidel, ale rychle jsme odstranili drobné chybky a vrhli se vzhůru do prozkoumávání vesmíru. Každý hráč začíná se svou bází daleko od ostatních v neprozkoumaném vesmírném okolí. V základní verzi hraje
2-6 hráčů proti sobě pouze za lidskou rasu. Výzkum nových technologií a zbraňových systémů umožňuje nekonečně tunit vaše bitevníky a základny. Dejte však dobrý pozor, na každou zbraň existuje i obrana a proto je nutné občas vaše lodě přezbrojit a reagovat na tahy nepřítele. Drahé výzkumné body musíte dobře utratit, protože ne všechny technologie příjdou ve správný čas a ne ke všemu se můžete dostat. Zkoumáním okolního vesmíru rozšiřujete svůj vliv, získáváte suroviny a narážíte na cizácká bitevní plavidla, které pokud zlikvidujete, získáte nejen cenné body, ale často i mnohem víc v podobě unikátní technologie či jednorázové surovinové injekce. V kontaktu se spoluhráčem pak musíte rozhodnout, zda s ním uzavřete byť jen naoko alianci, která bude ku prospěchu vás obou, nebo mu vyhlásíte rovnou válku a začnete kolonizovat jeho území. Jak už bývá zvykem, alianční vztahy se někdy trhají, a proto buďte ve střehu, protože může přijít doba, kdy vás přítel zradí a ve chvíli, kdy to nejméně čekáte, bodne dýku do vašich zad a než se nadějete, půlka galaxie , kterou jste ovládali je fuč.
Nikdy nezapomínejte, že výherce je na konci ten, kdo má nejvíce bodů, k jejichž zisku vedou mnohé strategie. Jakmile do hry proniknete, čeká vás pokročilá fáze. Dokonalost sama, která se vymyká běžnému myšlení a možnostem deskových her.
V začátku jste všichni hráli za lidi, stejná rasa, stejné možnosti. Podržte se - přichází na řadu 6 unikátních ras, naprosto nových, stačí jen otočit desku hráče, na jejíž jedné straně je člověk a na druhé straně jedna z ras. Každá cizácká rasa má své superschopnosti a jinou srategii k ovládnutí vesmíru. Unikátní technologie a pokročilé výzkumy, naprosto odlišné typy bitevníků, interceptorů, lodí i základem vám pořádně zamotají hlavu. Každá z ras je v něčem silná, ale někde má i slabinu. Bude trvat dlouhé hodiny, než budete schopni alespoň čelit náporu, který vás čeká. Pokud v lidské podobě hra měla stovky strategických postupů, pak v cizácké začíná mít tisíce. Pro ty, co neradi čtou dlouhé články, hru celou hru do plusů a mínusů.
Každopádně věřte, že tohle je naprostá pecka.

PLUS:
+ možnost získání vítězství bojovou i mírumilovnou cestou
+ totální eliminace protivníka !
+ kooperace a zrada
+ tuning různých typů raket a nutnost přezbrojování, dle aktuálního stavu
+ 7 unikátních ras, každá v něčem silná a v něčem slabá
+ obrovské množství strategií
+ hexový systém pro unikátní mapu vesmíru v každé hře

MÍNUS:
- grafické zpracování ( i když po čase i tomu příjdete na chuť)
- někdy se stává, že porážka a zrada je tak trpká, že vaši přátelé to berou
až příliš osobně :-)
- věk - jak se dá předpokládat, tuhle hru bych rozhodně nedoporučil dětem. Mentálně
by to asi nezvládli a na násilí a zradu mají ještě čas.

Pokud se vám líbí strategické bojové hry, tak tuhle hru rozhodně musíte mít doma.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |