Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Hogo Fogo

Rok narození: 1987
Webová stránka: http://www.descard.tym.cz
Místo, kde hraje pravidelně: Ústecký kraj / Ústí nad Labem
Místo, kde hraje občas: Liberecký kraj / Liberec


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
BANG! - A Fistful of Cards Ano Nemám a nechci koupit
Černé historky 2 Ano Mám a chci prodat
Dominion Ano Mám a nechci prodat
Jambo Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Hogo Fogo je k dispozici celkem 6 recenzí.

Vytvořeno: 15.09.2010.  Recenze hry: Wikinger Hodnocení:
Kolo, kolo mlýnský
Tato hra nás zavádí do severních moří, která brázdili opilci s rohy na hlavě a draky v čele lodí. Do míst, kde pivo teklo proudem a korbele o sebe ťukaly každou minutu. Jelikož se v té době holdovalo i sexu, tak bylo počato mnoho prcků a najednou se potřebovala objevovat nová území k osídlení.

Každý kmen má jednoho náčelníka(hráče), který vede výpravy za novými ostrovy a každý náčelník má od rady starších určené území, kde má pevninu objevovat. Do začátku, aby do toho nešel jóóó bez ničeho, tak dostane peníze za které si může nakoupit členy posádky, které následně umísťuje na objevené kusy ostrovů. Každý jinak zbarvený člen má jinou funkci(ne, ta barva není z mořské nemoci). Modrý chalani se vám starají o ryby (náčelník to obzvláště ocení na konci celé hry), žlutí vám razí mince, černí jsou vaši bodyguardi, červení vám dávají prestiž jakožto vikingská šlechta, a zelení jako hraničáři prozkoumávají zbytky ostrovů a k tomu vám ze svých obchůzek přinesou nějakou tu slávu a minci co najdou někde u lesní cesty. Šedivý bručoun zaručuje převoz ostatních členů do jejich lokalit.

Pohonem celé hry je kolo, které určuje, co aktuálně stojí kolik peněz (figurka člena posádky a kostička s kouskem ostrova). Cena se může každou chvíli měnit, proto se dá ve hře krásně taktizovat a donutit protihráče si vzít kus ostrova/loď s panáčkem co v podstatě nechtěl.

Plusem je určitě i to, že se taktizuje nejen u kola "osudu", ale i u samotného prohledávání(sestavování) ostrovů. Náčelník musí umět zkombinovat počet a velikost ostrovů se samotným umísťováním členů posádky.

Mínusem je to, že zde chybí trochu více vikingských prvků. Jmenovitě sníh, pivo a násilí. Hře by určitě přidalo na atmosféře to, kdyby ostrovy nebyly vyobrazeny za slunného léta, ale za třeskuté zimy, kdy se námořníci budou třást zimou cestou za objevováním ostrovů. Je pravda, že pivo se dá pořídit k samotnému hraní již předem (pro hráče) a násilí ve hře se dá taky trochu substituovat tím, že černí panďuláci mi chrání ostatní před loděmi cizích nájezdníků.

Souhrně vzato se mi líbí systém hry a když přimhouřím oko a připustím, že i na severu mají léto, tak i grafická úprava. Počet hráčů je klasický a hratelnost jednoduchá.

Doporučení prověřené praxí: Je to nejlepší hra na dlouhé zimní večery, kdy mrzne až praští a za okny je pořádná chumelenice!


Vytvořeno: 16.07.2010.  Recenze hry: Drachenherz Hodnocení:
Dračí srdce bez duše

Hra jako taková má velice zajímavý název: Dračí srdce. U tohoto jména musí zaplesat srdce každému člověku, který má alespoň trochu rád fantasy či alespoň viděl onen film.
Drak v mysli člověka evokuje něco mocného silného a srdce tomu všemu dává smysl a duši. Bohužel to tak není u téhle hry.

Tato hra má s draky společného jedině to, že na rubu hracích karet je drak a v samotné hře se nachází karta draka a kamenného draka. To je asi tak celé. Od názvu jsem očekával, že půjde o to se nějak zmocnit dračího srdce. Tento prvek jsem tam vůbec nenašel.

Přemýšlel jsem, co tam dělají a jak by potencionálně mohli být spojení, kutající trpaslíci s příběhem dračího srdce přijde mi, že tento prvek tam je navíc. Dále mě zarazilo to, že lučišníci s rytíři se po naplnění dávají mimo hrací plán(podle šipek)a nikdo je nezískává (možná jsem si dostatečně neprostudoval pravidla) a to mi hned vyvstává otázka, proč teda mají na sobě body, když se ty body posléze stejně ztratí v odložišti.

Další zarážející prvek, z kterého byl můj kamarád velice vytočen bylo, že si ze svých karet "buduje armádu" - dá tam dva lučišníky, protože jich víc nemá (aby v dalším kole získal kupu draků) a já mu tam v mém tahu dám svého jednoho umolousaného lučišníka, seberu všechny draky a on utře nos a nemá nic.

Rád bych tu vyzdvihl grafické zpracování, které je velice povedené a udělat hrací desku jako jeden jediný obraz je také dobrý nápad.

Hra je dozajista svižná, ale dá se použít jenom na zabití 15-20 minut mezi přednáškama na FF. Jiné využití jsem pro ni nenašel. Určitě mě její hraní nedonutí ke koupi a ani třeba k zapůjčení od kamarádů.

Je to hra, u které jsem měl bohužel velké očekávání a tak se také dostavilo velké zklamání. Možná, že cílová skupina pro tuto hru jsou spíše menší děti, kterým se rozzáří oči nad půvabnou grafikou a které hra bude bavit díky své jednoduchosti a době hraní, protože se na ní budou moci koncentrovat.

Poznámka redakce: Děkujeme za tuto recenzi. Ač je velice negativní, je také přínosná. Ano, dračí srdce není složitá strategická hra, ani hra se silným RPG prvkem. Nic takového v ní nehledejte. Je to jednoduchá, rychlá a svižná hra. V kategorii rodinných her a her pro dva hráče však podle našeho názoru patří ke špičče. Navíc se líbí i řadě hráčů, kteří dokáží kromě náročných ocenit i jednoduché hry obsahující prvek náhody.


Vytvořeno: 06.04.2010.  Recenze hry: Sitting Ducks Hodnocení:
Leháro na rybíčku?
Ale kdeže! V této hře vaše kachny nemohou otálet a lebedit si na dosud klidé hladině rybníčku a poslouchat šustění rákosu. Tady musí chvátat zpět na břeh, aby se na hladině vyskytly jen na co nejkratší možnou dobu.

Jako moji předchůdci tu musím vyzdvihnout grafické zpracování hry. Obrázky krásně dotváří charakter hry a její nadsázku. Krásně dokáží vtáhnou hráče do hry a posadit ho do role lovce kachen.

Herní mechanismus je jednoduchý a snadno pochopitelný. Není zde potřeba nijak zvlášť vysvětlovat jednotlivé karty, protože jejich efekt je napsán na nich pod obrázkem. Pro děti je tam efekt nakreslen i graficky. Určitě by se mělo ocenit to, že je až pro šest hráčů.

Jediné co bych tomu vytkl jsou odstíny barev kachen. Při ne zrovna dobrém osvětlení se lehce může splést modrá s fialovou a růžová s oranžovou. Barva kachen není zřejmá hned z prvního pohledu a člověk se na ní musí hodně soustředit.

Celkové shrnutí hry by bylo takové, že je to skvělá oddychová hra, která je rychlá a vtipná. Této hře vládne dobrá rivalita, blafování a i konečná pomsta za zabité kachny. Pro mě osobně tato hra patří mezi hry, při kterých je pro umocnění efektu grotesknosti dobrá kapka alkoholu.

Doporučení: Po každé výhře si zatančete Kachí tanec;D


Vytvořeno: 22.03.2010.  Recenze hry: Jambo Hodnocení:
Vietnamská tržnice v africkém hávu
Tuto hru jsme poznali s kamarádem poprvé na Deskohraní ´09. na začátku jsme k ní přistupovali s odstupem, protože jsme ji neznali a obal nás nějak nezaujal.

Jakmile nám to vysvětlili, začali jsme hrát. Po prvních pěti minutách jsme se do toho ponořili natolik, že jsem si přišel jako na opravdovém africkém tržišti, kde mi slunce pálilo do hlavy, měl jsem na sobě jen nějakou tu domorodou sukénku z rákosí a prodával jsem své suroviny co jsem mohl. Sem tam se mihl tygr, nějaká ta zlatá soška či kolem proběhli stráže se šamanem.

Celá hra je vlastně obchodnický duel mezi obchodníky. Je to o nákupu a prodeji a je otázkou jestli vám v tom pomůže Ekonomka. Trochu určitě, ale třeba takový průzkum trhu či reklama tady nepadne na úrodnou půdu...

Zajímalo by mě, jak by tato hra vypadala veverzi pro 3 lidi. Myslím, že by to nemuselo být špatné

Popisu hry se vyhnu, protože každému musí být jasné, že když je to obchodní hra, tak se tu jedná hlavně o suroviny a o jejich nákup a prodej. Možno zmínit ještě, že je příjemné zpestření hry díky akčním kartám, které se lízáte a které vám buď pomáhají a nebo škodí soupeři.

Pravidla mi přišly v celku jednoduché. Prostě do 5 minut se s nimi ztotožníte a hrajete a obchodujete.
Design karet hráče lehce vtáhne do Afriky a výskyt různých zvířat a domorodců ho po celou dobu hry nevpustí zpět do reality.

Zatím nejlepší hra pro dva od dob Pexesa!Vytvořeno: 22.03.2010.  Recenze hry: BANG! - A Fistful of Cards Hodnocení:
Kulka mi prolétla kolem ucha...
... když jsem psal tuto recenzi.
Lžu. Neprolétla, ale jako nadpis bych řekl, že to je působivé a souvisí to s tématem.

A Fistful of Cards je pro všechny, které už omrzel High Noon. Přeci jenom kolem dvou let hraní s tím samým rozšířením na zábavě nepřidá. Proto bych řekl, že všichni byli štastni, že přišlo nové rozšíření.

Jako za obrovské klady bych vyzdvihl, že to je nejen rozšíření samo o sobě, ale i rozšíření pro High Noon a to hned 2 kartama. Skvělé jsou i nové 3 postavy. Mezi nejoblíbenější bych, řekl, že určitě patří Santa (obzvláště o Vánocích:D). Bohužel pokud si nekoupíte s tímto rozšířením i nové vydání Bang!u, tak při náhodném vybírání postav hned zjistí, které jsou ty 3 nové(pokud jste ten svůj Bang! vytáhli alespoň 6krát do roka a trochu ho hráli)

Mimo velkého množství dobrých karet, které Fistful přináší má však i ty horší, ne špatné, ale takové divné...

Mě osobně nesedí Soudce a Laso. Tyto 2 karty mi přijdou, že mají takový pasivní efekt a jsou špatně vysvětlené. Místo aby na nich bylo napsáno - zelené/modré karty nefungují či něco na ten způsob, aby hráč hned věděl, které jsou zrovna nepoužitelné tak je tam napsáno: s kartami před hráčem nelze hrát/neúčinkují (chvíli jsme se s přáteli dohadovali o to, s kterými se hraje a které jenom účinkují)

Dále je tu karta Důl, kterou mám velice rád a přijde mi zábavná a akční avšak má v sobě chybu. Když dojde odhazovací balíček a hráč má cokoliv čím si může líznout tak v podstatě automaticky vyhrál, pokud se hráči nedohodnou na upřesnění této karty.

Určitě bych vyzdvihl kartu Ranč,Důl, Haluz(Pep... nevím jak dál), Mrtvý muž a Ruskou ruletu. Na ostatní si již nevzpomínám.

Cenově to je ohodnocené velice dobře a řekl bych, že vydané peníze za tu zábavu stojí.

Jedna malá rada na závěr než mi kolem ucha prolétne další kulka:
Pokud vás přestane bavit po nějaké době i fistful vezměte karty co se vám nejvíce líbí z High noonu a z Fistful a smíchejte je dohromady a utvořte si tak svůj jedinečný balíček. Vzniká tu velice moc kombinací a stoupá efekt zábavy.

Bang!


Vytvořeno: 05.03.2010.  Recenze hry: Dominion Hodnocení:
Když kašpar přijde na hrad
Na začátku bylo váhání - koupit/ nekoupit. I přes dané ocenění jsem si koupí nebyl jist, protože mám dojem, že Poštovní kurýr toto ocení dostal také a pro mě to byla jedna z nejhorších her, co jsem kdy hrál (subjektivní názor).

Nakonec jsem se ke koupi odhodlal a začal hrát. O možnostech variací se mi předtím ani nezdálo. Avšak jako každá hra má i Dominion svoje plusy a mínusy.

+)každá hra je jiná
+)není to max. pro 4 hráče jak je psáno na hře. Dá se to hrát až i v 6 hráčích, jen je hra o něco pomalejší a musí se upravit pravidla (1-vybrání všech provincií zůstává 2- vybrání 5 jakýchkoliv balíčků při 6 hráčích; 4 balíčků při 5 hráčích)
+)při max. 4 hráčích rychlost
+)jednoduchost; snadná rychlá pochopitelnost
+)dlouhá životnost

-)míchání balíčku - nelze nijak ovlivnit sled karet. Tím se může stát, že po několik kol vám nebudou chodit karty ve správné kombinace až do doby opětovného zamíchání

Styl hraní mi v jistém smyslu připomíná karetní hru Magic the Gathering - člověk si složí balíček určitých karet s kterými následně hraje. Podoba tam je jak ve stylu hraní tak i v designu a obrázcích. Líbí se mi, že i vnitřek krabice má svůj specifický vzhled a je tam dán "plánek" karet pro snažší orientaci při výběru karet do různých možných her (chtěl bych upozornit na to, aby jste ho nestříhali. rozstříhaný tu orientaci moc neusnadňuje:D)

Dále bych možná ještě vynechal selektování karet s jiným okrajem jako karet konečných. Při úklidu hry bych je nechal u příslušných balíčků připravené na další hru. Usnadňuje a hlavně urychluje to příští přípravu hry). Pokud hrajete s rozšířením Černý trh, tak stačí ostatní karty vytáhnout z poza všech balíčků.


Na vahách královského kašpara je jasně vidno, že Dominion je hra pro každého v kterémkoliv věku. Ten kdo má rád deskové hry by si ji měl určitě zahrát a v lepší případě i pořídit. Variabilita je kolosální, hratelnost primitivní a o emoce při hře určitě nebude nouze, když vám bude chtít protihráč uškodit útokem čarodějnice či milice.

Ovládněte svá území. Vytvořte Dominion.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |