Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Zafi

Webová stránka: http://www.zafi.webnode.cz
Místo, kde hraje pravidelně: Olomoucký kraj / Olomouc
 
Další informace: Mezi moje nejoblibenější hry patří Agricola, BANG!, Citadela, Marco Polo, Proroctví (Talisman) a Ubongo.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Nemám a nechci koupit
Bang! Ano Mám a nechci prodat
BANG! - A Fistful of Cards Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Citadela -temná země Ano Mám a nechci prodat
Dodge City Ano Nemám a nechci koupit
Město duchů Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Proroctví Ano Mám a nechci prodat
Proroctví - Dračí říše Ano Mám a nechci prodat
Proroctví - Vodní říše Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit
Ubongo Ano Nemám ale chci koupit
Ve stopách Marca Pola Ano Mám a nechci prodat
Vládci podzemí Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Zafi je k dispozici celkem 7 recenzí.

Vytvořeno: 26.03.2010.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel - Die Dunklen Lande Hodnocení:
Boj o Citadelu se přiostřuje...
Přichází první oficiální rozšíření k báječné hře Citadela, ve které jsou zlaté časy a o moc nad Citadelou budou usilovat i přicházející dobrodruhové. Přichází Čarodějka, Výběrčí daní, Zaklínač, Intrikán, Opat, Alchymista, Dobyvatel, Diplomat, Umělec a Královna. Díky tomuto rozšíření může hrát až osm hráčů.
Čarodějka očaruje jednu postavu a hraje její tah, Výběrčí daní dostane od každého zlaťák, Zaklínač se může libovolné postavě podívat na karty a vzít si od ní karty, Intrikán může přemisťovat korunu mezi hráči. Opat dostane zlaťák od nejbohatšího hráče. Alchymista na konci svého tahu získá všechno zlato, co utratil. Dobyvatel získá 4 karty budov nebo 4 zlaťáky, ale nesmí postavit žádnou stavbu. Diplomat může jednu stavbu vyměnit se stavbou v protihráčově městě. Královna získá tři zlaťáky, když sedí vedle Krále.
Také je zde spousta nových fialových karet, jako je například Chudobinec, Trůnní sál, Studna přání, Továrna, Muzeum, Maják, Síň map, Park, Pokladnice a mnoho dalších.
Hra i nové rozšíření se jejímu autorovi Brunovi Faiduttimu skutečně povedly a nelituji, že jsem si hru koupil. Grafika hry je podobná původní hře (takže skvělá). Pokud máte rádi Citadelu, tak se vám s Temnou zemí bude líbit ještě víc.

Verdikt
Dávám čtyři a půl hvězdičky z pěti, je to skvělá hra.


Vytvořeno: 26.03.2010.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
Staňte se Vládcem Citadely!
Začíná boj o vládu nad Citadelou. Hráči musí rychle stavět stavby do svého města, ale stavby musí být hodnotné. Mordýř, Zloděj, Čaroděj, Král, Kněz, Kupec, Stavitel a Žoldnéř jsou postavy, která vám díky svým speciálním schopnostem pomohou získat vládu. Mordýž zamorduje libovolnou postavu, Zloděj někomu ukradne zlaťáky, Čaroděj vám vymění možné budovy k postavení, s Králem začnete nové kolo, Kupec si vezme o zlaťák navíc, Stavitel může stavět více budov a Žoldnéř může zbourat protihráčovy stavby. A navíc Král, Kněz, Kupec a Žoldnéř začnou vybírat daně a stanou se ještě bohatšími.
Kdo první dostaví osm staveb si spočte body na svých stavbách a ještě získá nějaké bonusy. Kdo má nejvíce bodů, vyhrál a stává se pánem Citadely.
Napínavá hra, u které až dokonce nevíte, kdo má nejblíž k vítězství. Máte na to, stát se vládcem Citadely?
Hra je po grafické stránce pěkně, barevně zpracovaná. Hra obsahuje karty budov, postav, zlaťáky, pravidla a královskou korunu.
Na hře se mi líbí, že si každý hráč vytvoří svoji vlastní taktiku a že je hodně cest, jak vyhrát. Hra se navíc dá uložit do krabice z tvrdého papíru a snadno se přináší. Její myšlenka je originální a také se povedlo rozšíření Temná země. Tuto hru hodnotím na čtyři a půl hvězdičky z pěti možných a doporučuji ji všem soutěživým hráčům.


Vytvořeno: 25.03.2010.  Recenze hry: Proroctví Hodnocení:
Pro ty, jimž koluje v žilách krev dávných hrdinů...
Proroctví je skvělá hra, jednak proto, že přimomíná slavnou hru Talisman – dobrodružství meče a magie, kterou umím také hrát. Na rozdíl od Talismanu se tady karty efektů otáčejí každé kolo a postava se může pohybovat oběma směry.
Na začátku hry si vyberete postavu, jako je napříkad Druid, Iluzionistka, Vědma, Rytíř a rasu, jako je Elf, Člověk, Hobit a Troll. Na vaší kartě je určeno, kde začínáte.
Ve hře máte dvě bojové schopnosti – sílu a vůli.
Snažíte se získávat vzácné a obyčejné předměty, získávat zkušenosti při vítězství nad nestvůrami, nechat se vycvičit v různých dovednostech v pěti různých stanovištích.
Když přijde jakýkoli hráč na řadu, otočí kartu náhody a jeho tah získává nový efekt. Taky je zde Město a Vesnice, kde si můžete koupit nové zboží. V lesích, horách a pláních se objevují nové příležitosti. Můžete cestovat lodí a magickými bránami. A co je vaším cílem?
Musíte získat co nejvíce dávných magických artefektů ukrytých hluboko v nebeských sférách. Avšak předtím, než půjdete do sféry musíte získat mnoho zkušeností, zbraní a schopností, aby jste se mohli utkat s dvěma velmi silnými strážci.
Ten, kdo získá většinu z pěti artefaktů se stává novým králem této říše. Tahle hra je skutečně pro ty, jemž koluje v žilách krev dávných hrdinů. Velmi krásná grafika, zajímavý plánek a promyšlený herní systém dělá z téhle hry jednu z nejlepšícj her na hrdiny. Hodnotím pět hvězdiček z pěti a hru doporučuju, i když má složitější pravidla. Určitě nebudete litovat. Navíc je zde možnost dokoupit si dvě rozšíření – Dračí říši a Vodní říši.


Vytvořeno: 25.03.2010.  Recenze hry: Bang! Hodnocení:
Přestřelka z Divokého západu
Jedinečná, naprosto originální karetní hra, která si zaslouží velkou pochvalu. Autor Emiliano Sciarra se nechal inspirovat westernem, kovbojkami a Divokým západem.
Hlavní postavou je zde Šerif, na jehož bedrech leží úkol chránit a bránit město a odhalit všechny bandity. Aby na to nebyl sám, má zde svoje Pomocníky, kteří za něho položí i život, protože Bandité mají jediný cíl. A ještě je tady Odpadlík – ten musí šikovně manévrovat, přebíhat ze strany na stranu a pomáhat oběma stranám tak, aby nejdříve vyřadil všechny Pomocníky a Bandity a nakonec se postavil Šerifovi tváří v tvář při finálním duelu.
Hra má poměrně složitá pravidla, protože zde hrají roli vzdálenosti mezi hráči, dostřel, speciální postavy a modré karty.

Jak vysvětlit vzdálenosti a dostřely? Dejme tomu, že právě hraje pět lidí. Jakýkoli hráč beze zbraně dostřelí na vzdálenost 1, tedy na první hráče po své pravé a levé ruce. Jakmile má zbraň Schoefield, Remington, Revolver Carabine nebo Winchesterovku, tak se dostřelí na hráče vzdálené až o pět míst. Vzdálenost, na jakou dostřelíte, se nazývá dostřelová vzdálenost. A co když si hráč vedle vás (vzdálenost 1) vyloží Mustanga? Je to, jako kdyby existovali dva imaginární hráči po jeho pravé a levé ruce. Takže pokud nemáte zbraň, nedostřelíte na něho. Mustang platí jen pro jeho osobu, tedy ho vidíte na vzdálenost 2, a hráče vedle něj zase na vzdálenost 2, a toho dalšího na vzdálenost 3.
Obecná vzdálenost při jejímž používání nelze využít zbraň. Při použítí karty Panika, která vám dovoluje vzít si od hráče, který je na vzdálenost 1, kartu ze stolu nebo z ruky nelze přičítat hodnotu zbraně. A jak tedy dosáhnout na hráče se vzdáleností 1, když má Mustanga? Musíte získat Silvera, kterým dorovnáte vaši vzdálenost.

Jaký je tedy rozdíl mezi vzdáleností a dostřelem? K dostřelu si můžete přičítat zbraně a koně (Mustanga a Silvera), kdeřte k vzdálenosti pouze koně.

Každý hráč si na začátku hry vylosuje dvě z 16 karet, která mají na druhé straně pět nábojů. Z nich si jednu vybere a druhou použije jako počitadlo životů. Karta, kterou jsi vybral, je jeho speciální postava oplývající zvláštní schopností, kterou ji nemůže žádný jiný hráč zrušit.

VÁŠ TAH
Každý váš tah se skládá ze tří fází:
1)Vezmete si dvě karty z lízacího balíčku. To je myslím, jasné. Vezmete si dvě karty z balíčku uprostřed stolu a dáte si je do ruky.
2)Zahrajte libovolný počet karet. Můžete vyložit libovolný počet modrých karet (pozor, nemůžete mít vyloženy dvě stejné modré karty!) a zahrát libovolný počet hnědých, normálních karet.
3)Odhoďte přebytečné karty. Na konci tahu nemůžete mít v ruce více karet, než máte právě životů. Takže přebytečné karty zahrajte nebo odhoďte. Tímto váš tah končí.

Design hry je velmi originální a přesně vykresluje prostředí Divokého západu. Grafika se Alexovi Pierangelinimu opravdu povedla.

Verdikt
Dávám pět hvězdiček z pěti, protože tohle je skvělá hra. Dalším plusem je, že pokud se vám hra zalíbí, tak si k ní můžete koupit ještě dvě rozšíření Město duchů a Fistful. Navíc je hra v pěkné krabičce, takže se dá snadno přenášet. Celkový obsah je 110 karet. Věřím, že když si ji koupíte, určitě nebudete litovat!


Vytvořeno: 19.03.2010.  Recenze hry: Dodge City - High Noon Hodnocení:
Nová dimenze hry
I pokud nejsou kovbojky a westernové příběhy váš šálek kávy, věřím, že se vám tato hra bude líbit, protože neznám nikoho, kdo by ji hrál nerad.
Jestliže vás baví BANG!, tak potom ho budete hrát ještě radši, protože tohle rozšíření hru dostane do nové dimenze.
Myšlenka hry přinesla zase něco úplně nového a originálního. Tento balíček Město duchů obsahuje dvě rozšíření - Dodge City a High Noon.

Dodge City
Do města zavítá patnáct nových postav. Také se zde objeví speciální zelené karty, u nichž musíte kolo počkat, než začne fungovat jejich efekt.

High Noon
13 karet, každé kolo se otočí jedna, která dá kolu zvláštní efekt. Do města přijde doktor, kazatel, reverend, zažijete požehnání i prokletí, poté vznik přestřelka, přijdou obávání Daltonové a nakonec se vrátí mrtví hráči, aby zvrátili průběh hry ve svůj prospěch. Doporučuji zakoupit i Fistful, protože tam jsou 2 nové karty High Noon.

Jak Město duchů změní průběh hry?
Mimo zelené karty přicházejí i nové obyčejné (hnědé karty). Můžete se lépe léčit, pokud najdete Tequilu nebo Whisky. Také zde najdete kartu Úder a Úhyb a nový efekt: 1+1, což znamená, že ke kartě např. RagTime nebo Rvačka musíte dodat ještě jednu libovolnou kartu.
Hra tedy získá nový stupeň zábavy a trochu se prodlouží.

Design
Hra má design od stejného ilustrátora Alexe Pieregeliniho. Design je stále velmi hezký a typický pro western. Hra je zabalena v krabičce pro jednoduchý úklid a přenos.

Verdikt
Celkem 76 karet je v poměru s původním balíčkem sice málo, ale nelituji, že jsem si ho koupil. Dávám pět hvězdiček a tuto hru vřele doporučuji!

Zafi


Vytvořeno: 16.03.2010.  Recenze hry: Ubongo Hodnocení:
Ubongo - skvělá logická hra...

Ubongo je jedna z nejlepších her jakou jsem kdy hrál. Jasná pravidla, jednoduchý princip a přitom skvělá logická hra! Zatímco některé puzzle vyřešíte během několika vteřin, nad některými skládačkami se musíte pořádně zamyslet. Překvapí vás, kolik zajímavých kombinací se dá vymyslet s dvanácti barevnými dílečky a herní kartou. Hra vás úplně pohltí a nebudete se moct dočkat, až zase budete bojovat o diamanty. U hry se i zasmějete, když zjistíte, že máte špatné dílky, je tam docela malý podíl náhody a hra trvá něco málo přes půl hodiny, takže je rychlá a můžete ji hrát na zabití jakékoli volné chvíle.
Plusem je, že každá karta má dvě strany s jednodušší a těžší skládačkou.

Princip hry: Hráči dostanou hrací kartu. Poté se hodí kostkou a padne jeden z šesti znaků. Otočí se přesýpací hodinky a hráči mají jednu minutu, aby našli dílky, poskládali je do vyznačeného prostoru, vykřikli „Ubongo!“, posunuli svojí figurkou na mapce a vzali si dva diamanty.

Cíl: Vyhrává hráč s největším počtem stejných drahokamů.

K Ubongu existují další verze, jako je Ubongo Duel, které je však ochuzeno o diamanty, ale nabízí 360 herních variant. Verze Ubongo na cesty je lehká a vleze se do malé krabičky. A obzvláště se těším, až se počeští další verze jako je Ubongo 3-D, kde hra dostává nový rozměr a tvary se staví do výšky. Ubongo Extreme se skládá v hexagonových polích, čímž se stává hrou pro opravdové experty. Při hře si určíte vlastní obtížnost, od základního Ubonga přes 3-D verzi až po hexagonové Ubongo Extreme.


Hodnocení: Hodnotím na pět hvězdiček z pěti. Tuto hru vřele doporučuji!!!


Vytvořeno: 15.03.2010.  Recenze hry: BANG! - A Fistful of Cards Hodnocení:
Fistful
Jestli vás ještě pořád neomrzel BANG!, tak Fistful vaši hru ještě vylepší. Mění schopnosti postav každé kolo a zvláště ta poslední se podařila: "Hráč musí čelit tolika ranám BANG!, podle toho, kolik má karet v ruce."
Jsou dvě verze, jak Fistful hrát (pokud máte i Město duchů)
a) Udělejte dvě hromádky, jednu A Fistful of Cards a druhou High Noon (V Městě duchů je 13 HN, v AFoC je 15 Fistfulek + 2 HN, což znamená 15+15) a každé kolo u šerifa otáčejte z každé hromádky jednu. Ovšem, někdy se musí vytvořit speciální pravidla, aby se efekty vzájemně nerušily.
b) Smíchejte Fistful a High Noon dohromady (hra má 30 kol), s tím, že 28. karta je A Fistful Of Cards, 29. je Město duchů a poslední je Pravé poledne, které platí až do konce hry.
--------
Tuhle hru vřele doporučuji. Z těch nových postav je nejlepší asi Johny Kisch. Doporučuji!

Zafi


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |