Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče makeska

Rok narození: 1971
Místo, kde hraje pravidelně: Moravskoslezský kraj / Ostrava
Místo, kde hraje občas: Moravskoslezský kraj / Frýdek-Místek


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
... ty krávo! Ano Nemám a nechci koupit
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Blokus Ano Mám a nechci prodat
Colosseum Ano Mám a nechci prodat
Doba kamenná Ano Nemám a nechci koupit
Dominion Ano Mám a nechci prodat
Euphrat & Tigris Ano Mám a nechci prodat
Goa Ano Mám a nechci prodat
Himalaya Ano Mám a nechci prodat
Knížata florentská Ano Mám a nechci prodat
Kuřecí olympiáda Ano Nemám a nechci koupit
Ligretto červené Ano Mám a nechci prodat
Muníci Ano Mám a nechci prodat
Mykerinos Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Pandemic Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Railroad Tycoon Ano Mám a nechci prodat
Shadows over Camelot Ano Mám a nechci prodat
Shogun Ano Mám a nechci prodat
Ticket to Ride: Märklin Ano Mám a nechci prodat
Ticket to Ride: Nordic Countries Ano Nemám a nechci koupit
Tikal Ano Mám a nechci prodat
V roce draka Ano Mám a nechci prodat
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele makeska je k dispozici celkem 8 recenzí.

Vytvořeno: 07.10.2011.  Recenze hry: Kai Piranja Hodnocení:
Staňte se rybáři
Tato velmi jednoduchá hra nadchla naše děti a od nich se to nadšení přeneslo i na nás. Je určena pro děti od 6 let, ale hraje ji úspěšně i naše 4,5 letá dcera. Ve hře je 160 karet ryb, z toho 140 má na rubu kresby ryb. Všechny karty mají na lícové straně krásné obrázky ryb. Jsou to ryby čtyř různých druhů a jsou buď malé nebo velké a z nich některé syté a některé hladové. Na začátku hry se uprostřed stolu volně rozloží všechny karty lícem dolů. První hráč vezme z hromádky kartu (nejdříve se vybírají karty, které mají na rubu obrázky ryb). Pokud se jedná o sytou rybu, hráč si ji vyloží před sebe a vybere z hromádky další rybu. Pokud vytáhne rybu stejného druhu nebo rybu stejné velikosti může ji přiložit ke své již vyložené kartě. Pokud se mu ryba nehodí, pošle ji hráči po levici. Ten si ji může vyložit ke svým rybám. Když se nehodí ani jemu pošle ji dalšímu hráči. Vytáhne-li si hráč rybu hladovou ta mu jeho vyložené ryby sežere (s výjimkou ryb stejného druhu). Sežrané ryby (včetně ryby hladové) se umístí na hromádku lícem nahoru a stávají se rybami tučnými. Pokud se některému z hráčů podaří nasbírat tři syté ryby stejného druhu může si hromádku tučných ryb vzít a přidat ji ke svým již uloveným rybám. Hráč může svůj tah kdykoliv ukončit a vyložené ryby posbírat a přidat ke svému úlovku nebo si je může nechat do příštího tahu vyložené. Jakmile se doberou karty s rybami na rubové straně zbude uprostřed stolu 20 karet, které mají rub bez obrázku. Pokud některý hráč vybere z těchto karet rybu hladovou, hra okamžitě končí. Vítězí hráč se největším úlovkem (ryby, které měl hráč před sebou vyložené a nestihl je už přidat ke svému úlovku se nepočítají). Děti hru velmi prožívají, vybírají rybám různá jména a komentují své úspěchy i neúspěchy. Je to hra s velkým podílem náhody, ale učí děti přijímat porážku a určitě zaujme krásnými kartami. Balení je příjemně malé, takže se dá lehce přibalit do kufru, pokud někam cestujete. Určitě ji doporučuji jako příjemnou, veselou a rychlou rodinnou hru.


Vytvořeno: 30.06.2011.  Recenze hry: Can´t stop! Hodnocení:
Umění přestat včas
Zábavná hra pro 2-4 hráče. Je psáno od 9 let, ale u nás doma ji hrajeme už s prvňáčky. Počítání sice trvá déle, ale pro ně samotné je to super hra na procvičení. Hraje se se 4 kostkami, ze kterých se tvoří dvojičky jejichž součet určuje, po kterém sloupci se pohybujete. Herní desku tvoří 11 sloupců s hodnotou 2-12. Sloupce mají různý počet políček podle pravděpodobnosti toho, který součet padne. 7 mají sloupec nejdelší, 2 a 12 nejkratší. Hráč hází kostkami vytváří součty a nasazuje tzv .bílé běžce na dané sloupce, jejichž součet mu padne. V každém svém tahu může házet jak dlouho chce, avšak pouze tak dlouho dokud mu padne takový součet, aby mohl alespoň s jedním běžcem pohnout. Pokud se mu hod nepodaří přijde o vše co dosud v tomto tahu naházel a musí všechny běžce stáhnout. Pokud se rozhodne skončit, pak nasadí své kameny na místa, kde běžci skončili. V příštím tahu pokračuje s pohybem běžců tam, kde skončily jeho kameny nebo ve sloupcích, kde třeba ještě žádný kámen nemá. Vítězí hráč, který jako první získal 3 sloupce. Materiál je plastový, ale pěkný a celkem bytelný. Je to jednoduchá hra pro zábavu a skvělá hra pro mladší školáky, kterým pomůže s matematikou. A taky hra na sebeovládání, abyste dokázali přestat včas a vážit si toho, čeho jste dosud dosáhli.


Vytvořeno: 30.06.2011.  Recenze hry: That's Life! Hodnocení:
Jednoduchá hra pro celou rodinu
Nejprve musím předeslat, že hra má krásný pevný materiál – pevné dílky, dřevěné figurky. Velikost tak akorát. Hráči se snaží se svými figurkami (každý má 3 ks) projít cestou, na které sbírají dílky – ty s kladnou hodnotou záměrně a při smůle ty, které mají hodnotu zápornou. Vše ještě mohou zvrátit šťastné dílky, které dokáží v závěrečném bodování proměnit záporné dílky na kladné. Hráči hází kostkou a poté postupují po cestě složené z jednotlivých dílků různé hodnoty – kladné, záporné, šťastné. Pokud figurka hráče opouští daný dílek jako poslední, hráč si ji vezme k sobě. Ve hře ještě vystupují strážci, se kterými je možno hýbat místo figurky (avšak pouze pokud s ním na daném dílku nějaká figurka stojí, je jedno kterého hráče). Pokud opouští hráč dílek se strážcem, nemusí si ho brát. Tak hráči postupují celou cestou a snaží se sbírat co nejvíce kladných dílků, šťastných dílků a vyhnout se těm záporným. Až figurky všech hráčů dorazí do cíle začíná se počítat. Hráči si sečtou hodnotu všech dílků, které po cestě posbírali. Pokud mají šťastné dílky, tak s jejich pomocí změní hodnotu záporných dílků na kladné. Vždy tolik záporných dílků kolik mají šťastných dílků. Vítězí hráč, kterému dílky přinesly nejvíce bodů. Výhodou hry jsou jednoduchá pravidla, možnost hraní 2-6 hráčů (zahrají si třeba jen 2 sourozenci či kamarádi nebo celá velká rodina). Je zde samozřejmě značný díl náhody (rozložení dílků a hlavně hra kostkou). Ale to zase umožňuje, že může pokaždé vyhrát někdo jiný, což je zábavné a pro děti velmi poučné, neboť se naučí prohrávat. Určitě mohu doporučit jako zábavnou rodinou hru.


Vytvořeno: 21.06.2011.  Recenze hry: Fits Hodnocení:
Tetris bez počítače či mobilu
Hrajete rádi Tetris? Nebo máte rádi hlavolamy? Pak vyzkoušejte Fits. Hra vychází z klasického Tetrisu a přidává k němu další zajímavé úkoly. Hra je určena až pro 4 hráče. V základní verzi máte šikmý stojánek s papírovou kartičkou, na které jsou vyznačené řady puntíků. Kartičku ještě přikryjete průhledným krytem s rýhami (aby bylo znemožněno dílkem hýbat poté co byl v horní části definitivně nasazen). Vašim úkolem je postupně umisťovat plastové dílky a tvořit tak kompletní řady a zakrývat co nejvíce puntíků. Který konkrétní dílek dáváte je dáno náhodným otáčením kartiček s obrázky dílků a je v daném tahu pro všechny stejný. Dílek umisťujete posouváním z horní části stojánku směrem dolů. Dílek můžete v horní části stojánku otáčet a posunovat, avšak jakmile se pak rozhodnete jakým způsobem ho přiložíte není možné ho již během posouvání dolů otáčet či posunovat. Hra končí poté co byly vyčerpány kartičky se všemi dílky. Pak nastává vyhodnocení. Vítězí hráč, který utvořil nejvíce kompletních řad. Základní verze má ještě další 3 kartičky s úkoly. Ty jsou však již těžší – mají např. puntíky s kladnými body (ty se snažíte nechat odkryté, při vyhodnocení za ně dostanete body navíc), puntíky se zápornými body, které se naopak snažíte zakrýt. Nebo jsou na kartičce dvojice symbolů, kdy dostáváte kladné body za odkryté dvojice a záporné body pokud zůstane z dvojice odkryt jenom jeden symbol. Ke hře existuje rozšíření, které přidává do hry dalších 16 kartiček úkolů. Tato hra dělá z Tetrisu hru společenskou a rozšiřuje jeho možnosti. Je možno ji hrát už se staršími šikovnými předškoláky, ale je to jistě hra pro každý věk. Pravidla jsou velmi jednoduchá a díky náhodnému výběru kartiček je úkol pokaždé jiný. Je to příjemná zábava s rodinou či přáteli bez složitého vysvětlování.


Vytvořeno: 21.06.2011.  Recenze hry: IQ Twist Hodnocení:
Cestovní hra pro každého
Potřebujete se zabavit při čekání u lékaře nebo cestou do práce? Chcete povzbudit mozkové závity dětí nebo i babiček a dědečků? Nebo si jen chcete vyzkoušet jak rychle vyřešíte rébus pro začátečníky nebo pro experty? Pak sáhněte po IQ twist. Je to malá šikovná hra pro jednoho hráče. (I když dokážu si představit, že si třeba zapisujete čas, za který jste rébus vyřešili a porovnáte to s kamarádem – pak je to i hra společenská). Na hrací plochu 8x4 dírky umístíte 1 – 7 sloupků různých barev podle návodu. K dispozici je 100 zadání v 5 úrovních podle obtížnosti, takže každý si přijde na své. A pak umisťujete zakroucené barevné dílky podle daných pravidel tak, aby byla na konci pokryta celá hrací plocha. Na sloupky dané barvy můžete nasazovat pouze dílky téže barvy, navíc dílky mají v některých částech otvory do kterých sloupky vejdou, jiné části jsou zaslepené. Takže posunujete, otáčíte a zkoušíte tak dlouho, dokud není hotovo. Pokud byste náhodou se zadáním neuspěli, jsou v přiložených pravidlech k dispozici řešení všech úkolů. Zkrátka je to maličká šikovná krabička, která zabaví každého od dětí až po babičky a může s vámi cestovat kamkoliv aniž by zabírala spoustu místa.


Vytvořeno: 19.08.2010.  Recenze hry: Zicke Zacke Hühnerkacke Hodnocení:
Skvělá hra pro nejmenší
Výborná hra pro děti, ale i dospělé. Krásné provedení – dřevěné prvky, pevné kartičky. Hra je velmi jednoduchá, lehce ji pochopí i tříleté dítě. Vajíčka s různými obrázky se sestaví do kruhu, doprostřed se lícem dolů umístí kartičky, na kterých jsou stejné obrázky jako na vajíčkách. Na vajíčka v kruhu se dle pravidel umístí slepičky. Každá má na zadečku jedno pírko. Hráči postupně otáčí kartičky uprostřed a hledají tu, na které je obrázek nejbližšího vajíčka k tomu, na kterém právě stojí. Pokud se jim podaří kartičku správně otočit postupují o vajíčko dál. (Je to vlastně taková hodně vzdálená obdoba pexesa.) Jakmile se nějaké slepičce podaří přeskočit jinou slepičku, sebere ji pírko. Vítězí slepička, která sebere pírka všem ostatním. Základem hry je soustředění. Pokud se dítě dokáže soustředit, velmi rychle si zapamatuje, kde jsou dané kartičky, někdy lépe než dospělí. Tato hra u dětí rozvíjí schopnost udržet pozornost, což jistě rodiče ocení. My ji hráváme ve složení dospěláci, děti školou povinné (1. stupeň) a hraje úspěšně i naše tříletá dcera. Hru jsme si zpestřili i tím, že pro každý obrázek máme speciální název („kuře napipi“, mlsný ježek“, „volí oko na divoko“ apod.). Takže každá hra je velmi veselá. Určitě ji doporučuji.


Vytvořeno: 16.08.2010.  Recenze hry: Ligretto Rot Hodnocení:
Zábavná postřehovka pro 2-12 hráčů
Máte rádi postřehovky? Nevadí vám, že hrajete několik mnoho kol za sebou? Potřebujete hru, kterou snadno sbalíte do tašky? Pak je Ligretto hra pro vás. Hra je zábavná jak ve dvou, tak i ve více hráčích, i když popravdě si nedokážu představit jak se hraje v plném počtu 12 hráčů – pokud použijete všechny 3 barevné krabičky, v každém jsou karty pro 4 hráče. Každý hráč má svou Ligretto hromádku (10 karet, viditelná je jen ta vrchní) a vyložené karty (podle počtu hráčů), zbytek karet má v ruce. Poté se snaží podle daných pravidel společně s dalšími hráči uprostřed stolu vytvářet hromádky čísel stejné barvy od 1 do 10. Dokládá karty ze svých vyložených karet, ze své Ligretto hromádky i z ruky. Hráč, který první „vypotřebuje“ svou Ligretto hromádku ukončí pro všechny hru. Poté si hráči sečtou body podle počtu karet, které se jim podařilo umístit na hromádkách uprostřed stolu a odečtou si body za ty karty, které jim zůstaly v Ligretto balíčku. Každá karta umístěná uprostřed stolu 1 bod, každá, která zůstala v balíčku minus 2 body. Hra se hraje obvykle na tolik kol až vítězný hráč dosáhne 100 bodů, ale můžete si ji i libovolně zkrátit. Může docházet i k velkým zvratům, v jednom kole získáte velký počet bodů a v následujícím třeba jen body minusové. Je potřeba bojovat až do konce. Zábavná hra s jednoduchými pravidly.


Vytvořeno: 16.08.2010.  Recenze hry: Ticket to Ride: Märklin Hodnocení:
Zábavné cestování Německem
Na začátku musím říct, že je to moje opravdu oblíbená hra. Není to žádná těžká strategie (to ovšem neznamená, že byste nemuseli u hry přemýšlet), ale v tomto směru je to příjemná oddechovka. Hra pro ty, kterým nevadí, že je zde určitý podíl náhody – výběr tratí, sbírání karet vagónků. Na začátku hry dostane hráč 4 karty tratí, z nich si musí nechat alespoň 2. Tratě jsou rozdělené na dlouhé a krátké. Dlouhé přinášejí hodně bodů, ale může se stát, že je do konce hry nestihnete postavit, třeba proto, že vám do cesty „vleze“ jiný hráč a vy musíte objíždět. Kratší tratě je snadnější postavit, i proto že můžete mnohde stavět souběžně s tratěmi jiných hráčů avšak bodů přinášejí výrazně méně. Stává se, že při stavbě tratě využijete část jiné své trasy nebo se dokonce stane, že některá kratší trať je v podstatě součástí dlouhé trasy. Pokud se vám podaří postavit dlouhou trať můžete získat body v podstatě zadarmo. To se často stává, když v průběhu zejména druhé půlky hry přibíráte nové karty tratí. I toto je dílem štěstěny a náhody. Tratě, které do konce hry nestihnete postavit vám na konci hry odebírají vítězné body. Poté začíná samotná hra. V průběhu tahu máte 4 možnosti: 1. přibíráte karty vagónků, 2. stavíte trať, 3. vybíráte nové tratě, 4. pohybujete pasažérem. Během stavby tratí mohou nastat mnohé zvraty, ostatní hráči sice nevědí jakou trať stavíte, ale během vašich tahů si to mohou odvodit a pokud mají obavu, že jim „vlezete“ do trati mohou důležitý úsek zabrat pro sebe. Vy pak musíte složitě objíždět. Tratě s skládají z různě dlouhých úseků, dlouhé přinášejí více bodů, ale je obtížnější posbírat na ně příslušný počet karet vagónků dané barvy. Ještěže ve hře existují karty lokomotiv, které slouží jako žolík, tedy mohou být použity jako vagónek, kterékoliv barvy. Během hry je důležité se správně rozhodnout, kdy ve svém tahu spíše sbírat určitou barvu kterou potřebujete a která je právě na stole k dispozici nebo raději rychle stavět v té barvě, kterou už jste nasbírali, aby vám spoluhráči nezabrali důležitý úsek. Další body můžete nashromáždit pohybem pasažéra. Každý má k dispozici 3 pasažéry. Ti při svém pohybu sbírají žetony umístěné ve městech. V každém městě je jeden až 4 žetony umístěné v „komínku“ – vespod je ten s nejnižší hodnotou, nahoře naopak ten s nejvyšší. Proto je důležité se včas rozhodnout, kdy s pasažérem projet trať, ať vám ostatní nevyfouknou nejcennější žetony. Pasažér se pohybuje po vlastní trati avšak pomocí cestovních lístků, které jsou zamíchány mezi kartami vagónků může použít i úseky spoluhráčů. Pokud pasažér projede v správné chvíli může nasbírat velké množství vítězných bodů. V průběhu hry tedy sbíráte body za postavené úseky tratí (obodované podlé délky – počtu potřebných vagónků) a za žetony posbírané pasažérem. Na konci hry k těmto bodům přičtete body za dokončené tratě a naopak odečtete body za případné nedokončené tratě. Hra má pěknou grafiku – zvláště kartičky vagónků. Je to zábavná hra, kterou poměrně rychle naučíte i nehráče nebo mladší děti.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |