Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče jazajOblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele jazaj je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 21.10.2010.  Recenze hry: Ubongo Hodnocení:
Skvělá hra i hlavolam
Ubongo už máme víc než rok a zdaleka nás neomrzelo.
Je to vlastně společenská hra a sada 432 hlavolamů v jednom. Hra obsahuje mimo jiné 36 karet, které jsou oboustranně potištěny. Na jedné straně se pokrývají bílé plochy 3 dílky, na druhé - té těžší - 4 dílky. Pro každou z bílých ploch je zadáno 6 sad dílků, které hráč při hře použije.
Krabice s Ubongem je velká, musí se do ní totiž vejít i krásně baravné diamanty, 4 sady 12 hracích dílků, 4 nádherné figurky, hrací kostka a přesýpací hodiny. Ty odměřují hráčům čas a vlastně se starají, aby hra nepřesáhla 30 minut.
Ve hře nevyhraje ten, kdo poskládá rychleji všechny dílky, ale ten, kdo má nejvíc diamantů od jedné barvy. Tento fakt dělá ze sady hlavolamů skutečnou společenskou hru.
Doplnila bych, že i jeden člověk se může krásně s Ubongem pobavit a potrápit své mozkové závity. Stačí jen skládat určené dílky na bílé plochy na kartách. Některé tvary zvládne i malé dídtě za chviličku, jiné dají i dospělému zabrat.
Doma hrajeme Ubongo tak, že dospělí skládají plochy ze 4 dílků a menší děti ze 3, tak lze ubrat velkým na výhodě a dát možnost vyhrát i menším dětem. Možná by bylo dobré tuto úpravu obrátit při hře dětí s prarodiči a dát výhodu babičce či dědečkovi, kteří ke hrám neusedají tak často jako děti.
A ještě jednu změnu jsme si vymysleli. Jestliže někdo z hráčů nesloží dílky na bílou plochu, než se přesype písek v hodinách, hodiny otočíme a má možnost skládat dál. Když hlavolam složí, může si vzít 1 diamant.
Líbí se nám africké motivy, které zdobí celou hru.
Pravidla jsou jasná a srozumitelná.
Jediným mínusem je pro mne to, že je třeba se na hru pořádně soustředit, což není dost dobře možné, když musím ještě hlídat batole.
Ubongu dávám plných 5 bodů, určitě si je zaslouží.


Vytvořeno: 12.10.2010.  Recenze hry: Lascaux Hodnocení:
Lascaux - lov pro každého
Před prázdninami jsme si pořídili hru Lascaux - lov bez oštěpu. Věděla jsme, že se jedná o aukční hru, ale nedovedla jsem si to dost dobře představit.
Po otevření krabice jsem byla trochu zklamána. Celá hra obsahuje mimo pravidel balíček 54 karet, 30 hracích žetonů a 50 hracích kamenů. Nic víc. Za tu cenu je toho docela málo.
Naproti tomu: karty vypadají velice hezky. Na každé je jedno z šesti zvířat: bizon, jelen, kůň, beran, mamut a kozorožec. Obrázky jsou nakresleny podle nástěnných maleb velkých zvířat z jeskyně Lascaux v jihozápadní Francii. Nad a pod obrázkem jsou barevně vyznačené dlaně, dvě barvy na každé kartě. Hrací žetony pro 5 hráčů jsou zhotoveny z kvalitního kartonu, který už něco vydrží. A to nejhezčí a nejzvláštnější nakonec - hrací kameny. Jsou sice vyrobeny uměle, nejsou to pravé kameny, ale každý má trošku jiný tvar a všechny se perleťově lesknou.
Pravidla hry šla možná napsat jednodušeji a srozumitelněji, ale s pochopením jsme neměli nejmenší problém. Navíc jsou uvedeny příklady s obrázky herních situací, kdyby to snad někomu nebylo hned jasné.
Ve hře jde o to nasbírat co nejvíc bodů. Ty se každému hráči počítají podle počtu zvířat na kartách, ale jen od těch druhů, od kterých má větší nebo alespoň shodný počet než spoluhráči. Další body jsou za kameny, 1 bod za každých 6 kamenů.
Každý u nás doma hraje trošku jinak. Někdo shromažďuje kameny, aby před koncem hry získal nejvíc karet, ale taková strategie obvykle k vítězství nevede. Jiný sbírá karty zvířat od určitých druhů. Každý musí odhadnout své možnosti a zvážit, zda k získání karet, které by se mu hodily, může vydat třeba všechny své kameny. I když kameny nemá, neznamená to, že si nemůže vzít karty, zas je potřeba odhadnout, kterou barvu si zvolili spoluhráči.
Hru hrajeme ve třech, bylo by zajímavé zahrát si ji i v plném počtu 5 lidí.
Jedna hra se nechá odehrát krásně za udávaných 25 minut, můžeme si ji klidně zahrát večer s dětmi, než jdou spát a je ještě chvilka času.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |