Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče majaOblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele maja je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 28.11.2013.  Recenze hry: Qwirkle Hodnocení:
Scrabble s obrázky
Qwirkle je zábavná abstraktní hra pro 2 až 4 hráče odehraná za půl hoďky. Cílem hry je získat co nejvíce bodů – a ty se získávají přikládáním kamenů stejné barvy nebo stejného tvaru. Čím delší řadu takto utvoříte, tím více máte bodů. Symboly a barvy se však v řadě nesmí opakovat. Tvarů i barev je 6 a při přiložení šestého kamene, hráč získá bonus dalších šesti bodů. Body se zaznamenávají na papír a v momentě, kdy se hráč zbaví jako první všech svých kamenů – a žádné již nejsou v banku, hra končí a porovnávají se ony zapsané body. Jedná se tedy o abstraktní hru, která může způsobem pokládání kamenů připomínat Scrabble.
Vzhledem k tomu, že hra nevyšla v českém překladu, je hráč při učení odkázán na přiložená pravidla, která jsou v základních jazycích, nebo na internet, kde se pravidla nacházejí i v českém překladu. Hra je jednoduchá, i s příklady na dvě stránky, a tak i začátečník v daném jazyce se s pravidly popere docela snadno.
Hra obsahuje 108 hracích kamenů (3 sady šesti barev po šesti tvarech), které jsou ze dřeva. Dřevo dává hře nádech starého Domina a pěkně se drží. Krabice dále obsahuje plátěný pytlík. Ten, ačkoliv v nepraktické bílé barvě, hru pěkně dotváří a dává zapomenout na krabici a hra tak zabírá mezi jinými o kousíček méně místa.
Hraní rychle odsýpá, díky velké variabilitě je každá hra jiná a poctivé dřevěné kvádříky vypadají moc hezky. Jediným zádrhelem by se mohlo zdát zaznamenávání bodů, kvůli kterému je potřeba papír a tužka a někdo, komu nevadí pořád počítat. Sčítáním bodů jdou ale zaúkolovat menší děti a zároveň je tak procvičovat v matematice. Díky jednoduchým pravidlům lze Qwirkle rychle naučit i nehráče a díky praktickému balení není problém přenést hru všude, kde by mohla být potřeba.


Vytvořeno: 29.10.2013.  Recenze hry: Love letter Hodnocení:
Milostný dopis
Milostný dopis je krátká karetní hra pro dva až čtyři hráče, odehraná do 20 minut. Je to takzvaný filler, tedy hra výplňová. Ačkoliv se tímto myslí především pauzy o krátkém intervalu, s úspěchem jsme hrou vyplnili několik hodin při přesedání a čekání na letišti.

Co najdeme v krabičce? Dvacet karet a pravidla, která jsou vysvětlena 37 větami. Zbytek knížečky pravidel je tvořen úvodem do hry - příběhem, popisem jednotlivých kartiček, jejichž text najdeme i na kartách samotných a přehledem herních komponent. Z oněch dvaceti karet jsou čtyři přehledové, takže suma sumárum hru tvoří 16 karet s hodnotami 1-8.

Jakožto nápadník princezny, snažíte se dopravit milostný dopis osobou co nejbližší princezně, aby si ho ta mohla přečíst. Hra se hraje na několik vítězných bodů podle počtu hráčů. Každý hráč má v ruce jednu kartu, ve svém tahu si dobere z balíčku druhou a jednu z nich zahraje. Rozhodování je tedy minimální a i hráči s extrémně dlouhými časy pro přemýšlení tady nemají nad čím moc přemýšlet, protože je vždy na výběr pouze z maximálně dvou možností. Maximálně proto, že některé karty mají přesně daný efekt, pokud jsou drženy s jinou kartou (hraběnka s princem nebo králem), případně proto, že kdo zahraje princeznu jindy než na konci kola - prohrál.

Může šestnáct karet, primitivní pravidla a dvacet minut stačit k tomu, aby člověka tahle hra pobavila?
Jednoznačně ano. Hra je neuvěřitelně svižná a ačkoliv je zde velký podíl náhody, ta je kompenzována vysokou mírou zábavy. Vznikají zde zábavné situace a protože hra dává prostor pro blafování, výborně se u ní člověk nasměje.

Milostný dopis je velmi jednoduchá hra s originálně pojatým systémem hraní karet. Díky výběru ze dvou karet a osmi jejich druhům nedochází k prodlevám a jedna hra střídá druhou. Za skvělý peníz získá člověk zábavu do kapsy a k tomu jeden DOK v pravidlech, takže otázka není, koupit, nebo ne, ale: Zahrajeme si?


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |