Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Roy

Rok narození: 1968
Telefon: 777 222 901
Místo, kde hraje pravidelně: Ústecký kraj / Ústí nad Labem
 
Další informace: Zahraji si téměř cokoli - hry deskové, karetní, RPG, outdoorové a samozřejmě i počítačové. Kromě toho se zabývám šermem (historicko-scénickým viz http://verbera.ic.cz/) a hrám s ním spojeným - RPG a bojovky, které čas od času s přáteli i organizujeme. Pokud by se našlo dostatek zájemců, můžeme v čemkoli zorganizovat nějaké setkání či turnájek - ICQ 313-300-596.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Formule Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Roy je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 30.03.2010.  Recenze hry: Die Säulen der Erde Hodnocení:
Nejkrásnější hra
Na počátku bylo slovo. Respektivě slov několik, poskládaných v dosti objemnou knihu. Knihu čtivou, napínavou a dokonale uspokojující své čtenáře.
A potom přišla hra, stejně jako kniha objemná - plná různých komponentů, od velkého hracího plánu, přes figurky, karty a různobarevné žetony, po dřevěné dílky potřebné ke stavbě katedrály. A samozřejmě byla (a stále i po několikerém hraní pořád je) dobře hratelná, napínavá a dokonale uspokojující své hráče.
S knihou Pilíře Země má hra samozřejmě společné téma a tím je stavba katedrály. Této akce se účastní všichni (2-4) hráči dohromady za pomoci svých dělníků a stavitelů (figurky) a najímáním potřebných řemeslníků (karty). Jisté výhody nám přinášejí i postavy (karty) vystupující v příběhu autora knihy Kena Folletta a nečekaně se vše odehrává i v reáliích tohoto románu. Tato hra je prostě pro fanoušky knihy jakousi nezbytností.

Po otevření velké krabice nás na první pohled zaujal hrací plán. Ten je dosti rozlehlý a pro jeho rozložení a vyložení dalších herních komponent je zapotřebí poněkud větší stůl (jídelní). Tento plán je vlastně jakási mapa nebo obraz krajiny, v níž najdeme například hrad Shiring, královské ležení, pískovnu kamenolom, biskupství, tržiště a samozřejmě staveniště samotné katedrály.
Další důležitou součástí hry jsou karty. Těch je tu několik druhů, karty řemeslníků, surovin, událostí a výhod. Karty i hrací plán jsou vybaveny opravdu nádhernými obrázky a tím tato záležitost v naší rodině právem získala titul nejkrásnější hra.
Také ostatní součásti hry jsou v kvalitním provedení. Šest dílků katedrály (hraje se na šest kol a v každém se postaví jeden dílek), figurky dělníků a stavitelů, hrací kostka a žetony, to vše je vyrobeno ze dřeva ve vhodném barevném provedení.

Nebudu se tu rozepisovat s pravidly, to by bylo na dlouho, neboť ta jsou poměrně obsáhlá, na první pohled složitá, ale vcelku rychle stravitelná. Každé kolo hry se skládá z mnoha tahů, které jsou ale přehledně popsány přímo na hracím plánu. Nakupují se řemeslníci a suroviny, posílají se stavitelé zaujmout vhodná strategická místa na plánu, získávají se výhody od hry vstupujících postav, vydělávají se peníze a v neposlední řadě se získávají vítězné body - kdo jich má po šesti kolech nejvíc, samozřejmě vyhrává.
Hra nabízí několik možností, jak vítězné body získávat a je vždy na hráči, jaký postup v každém kole zvolí. Víc než nějaká předem připravená strategie, se v této hře osvědčí dobrá reakce na vzniklou situaci. Svůj úkol tu má i určitá dávka náhody, která dokáže hru vhodně okořenit. Na krabici je uveden doporučený věk od dvanácti let, ale dokáže ji s přehledem zahrát i náš sedmiletý syn (a ne, že by mu se mu nedařilo).

Shrnutí:
+ nádherné zpracování
+ dobrá a variabilní hratelnost
+ rychle pochopitelná, ač obsáhlá, pravidla
+ velká návaznost na stejnojmenou knihu
- velký hrací plán, na hraní je třeba větší stůl
- hodně komponentů znamená delší přípravu hry a následné uklízení
- velká krabice (kam to mám všechno dávat?)


Vytvořeno: 27.12.2002.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Sestavování mapy

Výborná hra, která na první pohled (při letmém prostudování pravidel) vypadá velmi složitě, ale která vzápětí, co přejde hráčům do krve, skýtá velké množství zábavy. Je to hra s mnoha zvraty, při níž není (sejdou-li se rovnocenní soupeři) téměř do konce jasné, kdo bude vítězem.

Hra je velmi originální - skládáním jakési mapy pomocí kartiček s různými částmi krajiny (města, cesty, pole atd.) a vhodným umísťováním svých figurek (jejich počet vám v určitých fázích hry přijde určitě hodně omezený!) se hráči snaží posbírat co nejvíce bodů. Konečné zúčtování přichází až na konec hry, kdy se sčítají body. Těsně před koncem bývá hra velmi napínavá, kdy každý hráč čeká na tu správnou kartu, která ho může spasit a ovlivnit celý výsledek.

Grafické zpracování kartiček i podoba figurek je na výborné úrovni, pravidla jsou díky manuálu s velkým množstvím názorných obrázků snadno pochopitelná.

Tuto hru je možno hrát i v jednom hráči a to buď na celkový dosažený počet bodů nebo si jen tak zkusit postavit celou mapu  o 9 x 8  či 12 x 6 políčkách, nejlépe se všemi městy plně uzavřenými (jde to!).

Samotné hře se nedá snad vůbec nic vytknout, připomínky bych měl jen k rozšiřovací sadě, u níž bych za tu cenu (:-() čekal něco více než jen další figurky a pár kartiček navíc.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |