Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče 8pyro8Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne - základní hra Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele 8pyro8 je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 07.05.2004.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
konečně dobrá karetní hra s neklasickými kartami
Souhlasím s tím, že hra je velmi hezky zpracována, obrázky nejsou příliš "německy kýčovitě" dělány, vše je v pohodě, po dlouhé době hra, u které jsem měl pocit, že zpracování odpovídá ceně (i když dobrý nápad si taky zasluhuje zaplatit). Hra je za určitých podmínek zcela úžasná, za jiných bych řekl, že dosti špatná. První podmínky se zvou hra ve třech, kdy jsme tuto hru vydrželi s přáteli hrát 18 hodin v kuse, což není špatné (mnohokrát za sebou, hra není tak dlouhá). Ve třech má každý dvě role, jejichž kombinování je velice důležité a zábavné, navíc je přiměřeně těžké odhadnout, co mají ostatní. Ve dvou je bohužel hra nehratelná z toho důvodu, že osoba mající vraha má 50 % šanci (pozor, jen matematicky, bez lidského faktoru. Se správným odhadem situace je šance daleko vyšší), že druhému zabije roli, a tak je stále na koni. Ve 4-7 hráčích zase má každý pouze jednu roli, což ubírá na taktických variantách, člověk by ani neřekl, jak je to citelné, navíc jsou chvíle, než se hráč dostane na tah trochu dlouhé. Jelikož je ale hra pro tři hráče naprosto fantastická a užijí si ji i velice zkušení hráči (ti dokonce ještě více), dal bych 4,5*, vždyť člověk si volí, proti kolika lidem bude hrát; je zde ještě jeden problém, jenž se zove pravidla. Ta jsou bohužel jasná jak tunel. Po prvním přečtení jsem na ně zíral poněkud překvapeně a až s několikerým přečtením jsem je docela dobře pochopil. A pak se to rozjelo...


Vytvořeno: 07.05.2004.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Dobré
Nebudu kopírovat předchozí recenzenty v obecné chvále, která by byla na místě. Jen bych dodal, že považuji za nejlepší hru pro 2 hráče. Náhoda (která je zde problémem) je alespoň trochu zmenšena a při hře více hráčů (3+, 3 je hranice) většinou neuspějí nejlepší "duelově zaměření" hráči, neboť jejich taktiky (či strategie, nejsem si jist, co je na místě) jsou lidově řečeno na pytel, a to nejen kvůli většímu podílu náhody. Za nejlepší považuji, když hrají dva hráči a po jednom kvádříku (ani kostka, ani karta) si vybírají, až mají svůj fond, se kterým pak hrají. Množství lidí uvádí, že na hře více hráčů je výtečná diplomacie, ale domnívám se, že právě v této hře snadno vede k pocitu ukřivdění, což není dobré, vždyť hrajeme pro potěšení, ne? (Já vím, že ne, hrajeme kvůli vítězství, z čeho jiného by to potěšení mělo být...) Domnívám se, že na diplomacii je mnoho "zaměřenějších" her, které pak působí lépe (viz Diplomacie, překvapivě...). Ten půbodík dolů je za, podle mého názoru, ne zcela dobře zpracovanou hru více hráčů, ale takových her je taky dost, tak co.


Vytvořeno: 07.05.2004.  Recenze hry: Bang! Hodnocení:
Dodatek
Jen bych dodal k předchozm recenzím, že hra je sice dobrá, svižná a zábavná ve velkém počtu lidí, ale jde v ní hlavně o náhodu. Jakmile je alespoň přibližně jasné, kdo je kdo, hráč může být skvělý taktik, ale nebude mu to moc platné, neboť je limitován tím, co dostal. Množství jak strategických, tak taktických možností je žalostně malé, takže zkušenější hráči si spíše Bang zahrají jako přestávku mezi hrami, které dokáží zaměstnat mozek více. Každopádně uznávám, že jako hra do společnosti, či pro příležitostné setkání přátel je Bang ideální i právě z toho důvodu, že nezkušený hráč může dosáhnout relativně slušných výsledků.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |