Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče leech

Rok narození: 1978
Telefon: 777173411
Místo, kde hraje pravidelně: Moravskoslezský kraj / Ostrava
Místo, kde hraje občas: Praha / Praha 10


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Arkham Horror Ano Nemám a nechci koupit
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Caesar & Cleopatra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Coloretto Ano Mám a nechci prodat
Evo Ano Mám a chci prodat
Halali! Ano Mám a chci prodat
Marco Polo Expedition Ne Mám a chci prodat
Nexus Ops Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Proroctví Ano Mám a chci prodat
Přes poušť Ne Mám a chci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
San Marco Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ne Mám a nechci prodat
Shogun Ano Mám a nechci prodat
Střelené kachny Ano Mám a nechci prodat
Twilight Imperium 3rd Edition Ano Mám a chci prodat
Vládci podzemí Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele leech je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 24.09.2007.  Recenze hry: Nexus Ops Hodnocení:
Odlehčená strategie
O víkendu jsem získal jednu kopii této hry a chtěl bych se podělit o první dojmy...

Nexus Ops je akční strategie. Proti sobě se postaví 2 až 4 frakce bojující o nadvládu nad planetou.
Tato se skládá podobně jako například Osadníci nebo podobné Twilight Imperium z hexových polí, které jsou nakupeny okolo obřího monolitu (jenž má významnou strategickou roli).

Každý hráč začíná ve své domovské fázi a postupně objevuje zbytek planety (za objevení daného pole obdrží buďto jednotky či nový důl). Pomocí dolů získává hráč rubium a za toto si pak pořizuje jednotky. Ty jsou pro každého hráče stejné a je jenom na nich jaké využijí ke svému boji o vítězství. Ať už základní lidské (nejslabší), přes rychlé pavoučí jezdce po obávané Rubiové draky.

Ve hře jde o sbírání vítězných bodů (podobně jako v již zmíněném Twilight Imperiu nebo například Portoriku). Získáte je pomocí karet tajných úkolů a také díky vítězství v bitvách. To ze hry činí akční strategii... protože body můžete získat jen ve svém kole. A tak je pasivita a „betonování“ se na svém území vodou na mlýn mnohem aktivnějším.

Bitvy probíhají jako hody kostkou za každou jednotku a vždy trvají pouze jedno kolo (1 hod), čili se může stát, že bitva zůstává nerozhodnuta po několik hracích kol. Proto často vyhrává šťastnější a ten, který dokáže využít možností svých jednotek a situace (částečně použítím posilujících karet, které obdržíte jako kompenzaci za prohranou bitvu či setrvání na monolitu).
Vyhrává ten, který získá první 12 vítězných bodů.

Co se týče herního materiálu:
Dostanete opravdu kvalitního kartonových komponent – dílky mapy, rubium a explorační žetony, karty mají strohý text, ale jinak se jim nedá nic vytknout. Kostky jsou ve dvou barvách (bílé stojí za starou belu – vždy mě zklamaly :D) a jednotky jsou z průhledného plastu, který svítí při ultrafialovém zážení.

Tato hra na českém trhu není k dostání a já jsem musel prokousat k jejímu získání. Pokud na ni někdy narazíte a jste fanoušky sci-fi a odlehčených strategií pak tato hra stojí za vyzkoušení.

Jen pozor na kostky! Dokážou vám pěkně pocuchat nervy :D


Vytvořeno: 25.04.2007.  Recenze hry: Die Säulen der Erde Hodnocení:
Oku lahodící zábava...
Pilíře země je hra vytvořená na základech historického románu Kena Folletta. Hodně může připomínat „složitější“ Caylus, ale nepatrně rychlejší. Hry mají zvyšující se spád a všechny, které jsem hrál byly napínavé po celou dobu.

Hra vyšla kompletně přeložena do češtiny a to včetně hrací desky a karet.

Hrací deska je kouzelná - shora viděná vesnička s katedrálou ve středu. Karetní grafika je kvalitou někde u Faiducciho her (Citadela apod.). Nechybějí dřevěné kostičky surovin, stavitelů/dělníků (kteří připomínají figurky z Carcassonne) a ukazatele skóre – musím si postěžovat, že jsem měl jeden žetonek poškozený, ale na to už jsem si zvykl i v Carcassonne, kde mám „invalidního“ panďuláka. A hlavně 6 dílů katedrály jejíž stavba ukazuje kola hry.

Osm barevných stránek pravidel s mnoha obrázky a příklady vám za chvilku pomohou ovládnout pravidla a můžete je vysvětlit ostatním...
Tady je stručný nástin:
- počet hráčů: pro hru je 2-4 a myslím, že je hra zábavná v jakémkoliv počtu, při hře 4 hráčů je nedostatek surovin a naopak hra ve dvou je víc oddychová (proto ji miluje i moje přítelkyně ?)
- dělníci: těží důležité suroviny (pomocí karet) a ti, kteří se v daném kole neuplatnili mohou vydělávat penízky. Každý hráč má k dispozici 12 dělníků
- stavitelé: tvoří nejzajímavější část hry. Jsou vhozeni do plátěného pytlíku (jež je součástí balení) a hráčí je umisťují na několik míst na hrací ploše. Tito pak poskytují výhody danému hráči – např. 2 vítězné body či dělníci navíc...
Vše má svou posloupnost a platí se penězi.
- řemeslníci: proměnují vaše suroviny na vítězné body a v průběhu hry je získáváte ve formě kartiček. Jsou tu ovšem i speciální, kteří vám poskytují penízky a dokonce body bez útraty surovin
- karty událostí: (je jich 8) a jedna ze šesti pro každou hru se otočí na začátku kola a ovlivní dění ve hře a to jak pozitivně, tak negativně
- karty výhod: získáte jen postavením stavitele na Kingbridge a ty vám umožní získat nějaký benefit a to buď jednorázově či napořád

I když je štěstí jeden z faktorů hry (míchání kartiček a tahání náhodných stavitelů), určitě vás smůla nedovede k prohře... Myslím si naopak, že to dělá každou hru jinou a zajímavou. Donutí vás stále k novým strategiím ?

Pilíře Země bych doporučil všem, kteří hledají zábavnou hru se zajímavým tématem, krásnými součástkami a přehršlí strategie. JDĚTE DO TOHO!


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |