Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Basic

Rok narození: 1972
Místo, kde hraje pravidelně: Kraj Vysočina / Velké Meziříčí
Místo, kde hraje občas: Moravskoslezský kraj / Nový Jičín


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Atlantic Star Ano Mám a nechci prodat
Aton Ano Mám a nechci prodat
Attika Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hrad Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Cronberg (Bonobo Beach) Ano Mám a nechci prodat
Elfenland Ano Mám a nechci prodat
Galaxy Trucker Ano Mám a nechci prodat
Lví srdce (2003) Ano Mám a nechci prodat
Mykerinos Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Pandemic Ano Mám a nechci prodat
Peloton Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Přes poušť Ano Mám a nechci prodat
Railroad Tycoon Ano Mám a nechci prodat
Samurai Ano Mám a nechci prodat
San Marco Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Taj Mahal Ano Mám a nechci prodat
Ticket to Ride Ano Mám a nechci prodat
Union Pacific Ano Mám a nechci prodat
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat
Zajíc a želva Ano Mám a nechci prodat
Ztracené údolí Ano Mám a nechci prodat
Želví závody Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Basic je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 24.05.2005.  Recenze hry: Attika Hodnocení:
Velmi vyvážená a variabilní hra
Hrací plán, jehož tvar a počáteční velikost je závislá na počtu hráčů, je poskládaný z větších dílců tvořených sedmi šestiúhelníky (jeden uprostřed a 6 okolo něj). Dílce se losují takže každá hra má jiný plán na kterém se budují města. V "rozích" plánu jsou umístěny chrámy (kolik hráčů tolik chrámů), samostatné šestiúhelníky.
Hráči budují svá města tak že staví stavby jako kamenolom, studna, kukuřičné pole, stadion, pevnost, muzeum, cesta, divadlo apod.
Všichni mají stejnou skladbu 30 staveb. Každá budova má určitou hodnotu, druh a množství surovin, které je potřeba vynaložit na její postavení. Suroviny jsou 4 druhy a jsou dostupné buď jako karty nebo na plánu (asi čtvrtina šestiúhelníků obsahuje suroviny).
Cílem je postavit všechny budovy svého města nebo jimi propojit libovolné dva chrámy.
každý hráč má k dispozici podložku na které jsou zobrazeny všechny budovy města. Jsou rozděleny do sedmi skupin. V každé je hierarchie znázorněna šipkami. Pokud jsou budovy stavěny ve směru šipek tak, že přímo sousedí s budovou, která je v hierarchii před ní (budova ze které šipka vede), lze je stavět zadarmo (bez použití surovin). Zadarmo nelze stavět pouze budovy hlavní, vrcholy hierarchií.
Na začátku hry si každý hráč rozdělí a zamíchá budovy rubem vzhůru do čtyř sloupečků, jeden obsahuje pouze 6 hlavních budov (na rubu zvýrazněné), další 3 po osmi obsahují budovy ostatní. První hráč na řadě dostane ze zamíchaného balíčku 4 karty surovin, každý další o jednu kartu více než předchozí, pro kompenzaci nevýhody pozdějšího tahu.
V jednom kole si hráč vybírá ze dvou resp. tří činností, kterou pak provádí.
Může otočit jednu nebo dvě budovy z jeho sloupečků, jedno kterých. Pokud na to má suroviny (v kartách nebo lze využívat také ty, co doposud nejsou zakryty na plánu) nebo může stavět zadarmo, může budovu umístit na plán, jinak ji položí před sebe na její místo na podložce. Pokud hráč dobere některý sloupeček, pak poté co umístí budovu, vylosuje si ze zbytku dílců plánu jeden, který přiloží k dosavadnímu hracímu plánu.
Druhou činností, kterou může provést, je stavění jedné až tří budov, které má před sebou na podložce.
Tyto činnosti nelze kombinovat. Hráč ale nemusí využít v jednom kole všech kroků a místo nich lze dobírat z balíčku karty surovin. Takto lze tedy dobrat až tři suroviny za kolo (místo postavení tří budov z podložky).
Pokud hráč postaví celou skupinu budov tak, že tvoří jeden celek, získává amforu, která mu umožňuje v libovolném kole učinit za tuto krok navíc (otočení a případné postavení otočené budovy, pokud zvolil v tomto kole činnost otáčení, postavení budovy z podložky nebo dobrání karty). V jednom kole lze použít více amfor. Při stavění
A takto se otáčí, staví, dobírají karty surovin, blokuje a taktizuje, dokud někdo nesplní jeden z cílů hry.

Hru jsem zkoušel převážně ve dvou, maximálně ve třech hráčích a skoro pokaždé to byla napínavá bitva až do posledního kola. Ać se to možná na první pohled nezdá, jedná se o velmi variabilní strategii. Je lepší ihned stavět z toho co přichází ze sloupečků ať to stojí co to stojí, nebo odkládat na podložku a čekat až mi přijdou budovy tak abych pak stavěl zadarmo? Když už má soupeř to štestí a otočí základ města (hlavní budova největší skupiny) poměrně brzy, pokusit se ji zablokovat obestavěním vlastními stavbami, aby nemohl skupinu příliš rozvíjet (navíc případným stavěním zdarma), nebo raději budovat dále ve své oblasti a pokusit se třeba spojit chrámy? Je potřeba hlídat aby soupeř moc nerozšířil své město a nepovedlo se mu spojit chrámy. Před vyčerpáním sloupečků a tudíž přidáváním dalších dílců je potřeba mít na paměti že bez amfor mám maximálně jeden tah na postavení budovy a navíc nevím co mi přijde, tudíž je možné že soupeř se pokusí obsadit právě přidané území aby využil nové suroviny nebo mně zablokoval.

Musím říct že hra je velmi vyvážená a variabilní převážně co do strategie. Prvek náhody je malý a možností co ale hlavně jak zahrát je hodně. Hrací doba je okolo jedné hodiny při třech hráčích ve dvou méně, ve čtyřech více. Velmi dobře hratelná jak ve dvou tak více hráčích. Nevýhodou může být taktická nevyrovnanost hráčů při větším počtu, kdy jeden zaostává za ostatními. Pokud si ale k sobě najdete partnera(y) podobných kvalit, určite si to užijete. A se slabším alespoň nemusíte tolik přemýšlet.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |