Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Atik-Dick

Rok narození: 1974
Místo, kde hraje pravidelně: Jihočeský kraj / Tábor
 
Další informace: Momentálně pobývám na Slovensku, takže jsem nedostupnej. :-(


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Bobří banda Ano Mám a nechci prodat
Dobyvatelé vesmíru Ano Mám a nechci prodat
Dominion Ano Mám a nechci prodat
Galaxy Trucker Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Pandemic Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Trans Europa Ano Mám a nechci prodat
Ubongo Ano Mám a nechci prodat
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat
Želví závody Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Atik-Dick je k dispozici celkem 8 recenzí.

Vytvořeno: 27.09.2012.  Recenze hry: Die Siedler von Catan: Aufbruch der Händler Hodnocení:
trošku nepovedení Osadníci...
I když jsem obrovský fanda a hráč Osadníků, musím říct, že první dojem byl hodně smíšený. Totiž jak na to území nacpat všechny obchodní kanceláře. A to jsem ještě nečetl pravidla. :-)
Ačkoli měl pan Teuber zajímavou myšlenku – obohatit systém získávání surovin přes mince a místo sbírání bodů je nutno dodávat zboží; oddělit fázi stavění baráčků od fázi stavění cest - dle mého to moc překombinoval. Nebo spíše přehustil.
V první řadě přehustil počet obchodních kanceláří – a tím pořádně natáhl dobu hraní.
Na druhém místě pokazil herní plán. Větší mapa, kterou hraju, má při sobě políčka s číslem 12, a mezi nimi je stavební políčko. Taky hrozí při losování koncentrace čísla 3… K tomu minimum šestek a osmiček v začátcích hry, než se na některá pole dostanou obchodní zástupci… Menší mapa je skoro nepoužitelná ani pro tři hráče...
Na třetím místě při tak hojném přísunu peněz je obchodování skoro zbytečné.
A pak dva technické nedostatky:
První – pravidla jsou na přeskáčku. Člověk čte návod pro tři hráče, příprava hry, a pak tam najde odkaz …pro čtyři hráče na konci… Je to příprava, a ta je na začátku, ať pro tři nebo čtyři hráče. To by mělo být jednoduše na začátku. Případné rozdíly ve hře, kdyby byly, tak ano – na konec. (Viď 7 divů – pravidla pro dva hráče)
Druhý technický nedostatek je krabice. Já vím, že univerzál je levnější na výrobu, ale pak herní plán trčí nad kraje krabice. A víc než polovina toho černého vnitřku je nevyužita. Tak velké množství hracího materiálu – pokud ho chcete dávat do pytlíků, aby se při manipulaci nerozsypal – stejně do těch malinkých přihrádek nevložíte.
Další neštěstí – neřekl bych mínus – je nemožnost hrát tuto hru v pěti-šesti lidech, tak jako klasické osadníky včetně rozšíření.
Jediné velké plus je dřevěný materiál; a doufám, že se to časem nezmění v plast!!!
Mé hodnocení je v rozpětí 3 – 4. Čtyři pro tu myšlenku, která ne-maniakům Osadníků dokáže změnou herního principu oživit hru; pro ty maniaky hodnocení tři, protože hra samotná je celkem nudná. Když chcete změnu herního systému, sáhněte rovnou po jiné hře.


Vytvořeno: 27.09.2012.  Recenze hry: Palatinus Hodnocení:
dveře do světa her...
Malá, nenáročná hra, výslovně pro začátečníky… Dá se v pohodě hrát s menšími dětmi, řekl bych i pro méně než 8 let, protože tam nějaká strategie jde stranou. (Možná u dvou hráčů ještě ta strategie trochu jde…) Charakteristika hry je v titulku. Pravidla jsou jednoduchá, stručná, srozumitelná i pro mladší děti…
Cílem hry je sbírat body, které se dají získat kombinací žetonů kupce, rolníka a vojáka na herním plánu. To je celý herní systém. Po ukončení pokládání žetonů se vyhodnocuje bodový zisk z jednotlivých polí – pahorků Říma.
Tím, že je to hra výslovně pro děti – začátečníky, tak dávám hodnocení 41/4. A do tabulky „charakteristika hry“ vedle obrázků doplnění:
- Stupeň náhody: vysoká
- Interaktivnost: minimální
- Humor: minimální
- Složitost: velice jednoduchá
- Doporučení pro hráče: Nedoporučujeme. Je to hra, která jenom otevírá dveře
do světa her
- Doporučení pro rodiny: pro rodiny s menšími dětmi ano, s většími spíše ne.Vytvořeno: 27.09.2012.  Recenze hry: Africana Hodnocení:
putování za body...
První dojem byl „Théby na jiný způsob…“ …a nebyl jsem daleko od pravdy. Putování skrz kontinent a „plnění“ expedice počas putování je rozdíl od Théb. Musí se putovat nahoru a dolu pořád. Je to taková oddechovka na volné chvíle…
Pravidla jsou dobrá, není co vytknout, herní materiál je dobrý, hlavně zajímavé jsou mince…
Co bych ale vytknul: pevné startovní pozice. Jednak začínající figurka, jednak kartičky expedicí (rub A). Pak už se to trochu srovná, ale je v tom značná výhoda. Dalo by se to udělat formou smíchání všech karet expedicí dohromady. Bude to mít trochu nevýhodu, že se můžou objevit expedice za hodně bodů a málo peněz, co má zase za důsledek nemožnost kupovat kartičky artefaktů anebo přemalovat kartičku putování. (přiznám se, tuto variantu jsem ještě nehrál…) Nebo více kartiček expedicí a z nich vybírat…
Hodnocení je na úrovni 4. Pro začínající hráče je to taková nenáročná hra, která hráče drží v napětí. Pro pokročilejší hráče je to taková příjemná oddechovka, když si po nějaké náročnější hře chtějí dát pauzu. Taky je to zajímavá hra pro rodiny s většími dětmi na příjemné „uplakané“ nedělní odpoledne.


Vytvořeno: 27.09.2012.  Recenze hry: Village Hodnocení:
Výborná hra...
Z letošních novinek velice povedená hra, která právem získala ocenění „Kritika odborné veřejnosti“ Je totiž mnoho cest k vítězství.
Na to, že ta hra není pro začátečníky, jsou pravidla psána velice dobře a srozumitelně i pro méně zkušené hráče. To se jen tak nevidí… ?
Nebudu tady rozepisovat princip hry, ten si můžete přečíst kdekoli, a ocenění mluví za to, že je to hra dobrá. Jenom pro zájemce a hráče několik postřehů:
- Taktika k vítězství ve dvou hráčích a ve čtyřech je úplně odlišná
- Ojevil jsem, že nejvíc bodů se dá získat za „mrtvoly“ v kronice, použité žetony
v oblasti „pole“ a za nákup ve fázi obchodníka. Radnice a kostel mají malý vliv
na celkové vítězství. (při hře dvou hráčů kostel nabývá na důležitosti a naopak
ztrácí putování, protože tam většinou oba hráči zaplní všechna pole.)
- Kostel nabývá na bodové důležitosti teprve když je na něm více figurek, které
v závěru přináší body. Jednoduše se tam cpou figurky až ve druhé polovině hry.
- Docela velkou roli hraje políčko „křtiny“ – rozmnožování, protože figurka na
vlastním statku může sklízet obilí…
- Je potřeba podle hry protihráčů volit, zda je dobré platit v dílnách materiálem
nebo věkem!!!
- Nezapomínat na „studnu“ – tah navíc je v každém případě bodovou výhodou.

Hodnocení je bez debaty 4,99 (protože 5 mají jenom Osadníci… ?)


Vytvořeno: 21.09.2011.  Recenze hry: Saboteur Hodnocení:
vozík, krumpáč a lucerna
Sabotér
"oddechovka" po náročném dni. Zajímavá hra to byla, než jsme si pořídili Bang!
Myšlenka hezká, jednoduchá pravidla, časově nenáročná, dá se hrát i s menšíma dětma - aby se děti trochu snažili přemýšlet a dospělí si odpočinuli. Z tohoto důvodu dávám trojku.
Je to hra pro mladší hráče, aby se při ní učili přemýšlet. A tam je jedno, jaký je počet hráčů. (když se to ale naučí, půjdou na jinou pokročilejší hru) Pro dospělé je to zajímavé ve chvíli, kdy hrají čtyři hráči ve složení 2-2; pět hráčů ve složení 3-2; a vícero hráčích. Jakmile je rozdíl dvou trpaslíků, sabotéři nemají šanci. Vesměs ji pak nemají i trpaslíci při zhodném počtu trpaslíků i sabetérů. Nejlepší je to v sestavě 3-2 nebo 4-3, ale i 4-2. Relativně brzy se totiž dobere hromádka a záleží skutečně na tom, jak si trpaslíci dokáží vzájemně "vypomoct" - či už stavěním, alebo vzájemným osvobozováním anebo poškozováním sabotérů.
Před měsícem jsem si pořídil sabotér 2, a to už je takové lepší zpestření. Zatím jsem u toho četl jenom pravidla, takže za nějakou dobu se dočkáte recenze i toho.Vytvořeno: 21.09.2011.  Recenze hry: Sankt Petersburg Hodnocení:
Carova říše
Sankt Petersburg
s Osadníkama první dvě hry, které jsem hrál pořádně. Charakterizoval bych jí jako hra pro začínajíci hráče - takový odrazový můstek; nebo pro ty, kteří při hraní nechtějí přemýšlet nad strategií. Pro pokročilejší už je to slabé.
Herní materiál mi příjde přijatelný, i když - jako u mnoha her - krabice je zbytečně veliká. Dalo by se to udělat mnohem menší a tudíž levnější.
Co se týká hraní ve dvou, je to maximálně nezáživné z hlediska budování obchodní strategie: hraje se na hvězdárnu a hostince. Co přijde relativně brzo, to vyhrává. A když se k tomu přidá relativně brzo hofmistryně, tak je všechno jasné. V případě že hostince nedojdou brzy, tak se hraje na šlechtice. Ve dvou je to pro začátečníky.
Ve čtyřech už je to podle mne ještě průhlednější, protože pravděpodobnost, že někdo získá oba hostince je mnimální a záleží už pak výslovně na hvězdárně.
Další nevýhodou hry v počátcích je nezájem kupovat budovy. Toto se dá odstranit tím, že se na začátek rozdá více peněz (úprava pravidel).
V době, kdy jsme začínali, bych dal klidně hodnocení 4,5. Dnes, tři roky později, už za 3. Ale je to proto, že jsem v hraní postoupil hodně výš.


Vytvořeno: 24.05.2011.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Pustý Katan nebo bohatý ostrov?
Tahle hra v základu už má třetí verzi, mé hodnocení se bude dotýkat všech, eventuelně co se týká herního materiálu budu hodnotit každé vydání samostatně.
Ačkoli myšlenka "obsazování území a sbírání výnosů" není až taknová, geniální myšlenka je v různosti herního plánu. To dává této hře originalitu. V umísťování číslic na jednotlivá pole a v dřevěné verzi i možnost různosti položit přístavy nutí hráče budovat taktiku hry ad hoc - každou jednotlivou hru osobitně. Další, bezesporu velkou výhodou pro začínající hráče, je možnost bez zdlouhavých potíží vytvořit jednoduchou variantu - poušť doprostřed, pořípadně umístění některých polí na konkrétní místa. I když se to úplně neshoduje s pravidly, ale pokud se hráči na tom domluví, neviděl bych v tom problém. A to všechno ještě umocněno dvěma kostkama, kde sice statistická pravděpodobnost nějaká je, ale není radno se na ní spoléhat. (Loni na turnaji v Budějovicích při jedné hře ze sedmi hodů padla třikrát dvanáctka a dvakrát dvojka; na mistrovství republiky v rámci festivalu Deskohraní v jedné hře tři kola nepadla osmička vůbec, po jedné osmičce pak asi dvě kola taky nic.) Taky to dává nutnost budování jiné taktiky ve třech hráčích, jiné ve čtyřech hráčích.
Pravidla jasná, stručná, srozumitelná, a v dřevěné verzi je skrácený návod úplně pochopitelný i pro nechápavé. Při hodně přemýšlivých hráčích doporučuji stannovit čas na tah, jinak se hra může protáhnout i na dvě - dvě a půl hodiny. (Mimo to, že je pak člověk nervóznější.) Osvědčilo se nám 20 -30 sekund na tah. Turnajová verze 90 minut plus dvě kola má nevýhodu, že první může záměrně zdržovat hru.
Horší je to už s kvalitou herního materiálu. V dřevěné verzi se mi pohodlně vešlo do krabice i rozšíření pro 5-6 lidí, a nemusel jsem to mačkat. Černé plátěné pytlíky - údejně na přenos hry - jsou zbytečné. Krabice je na nošení v ruce dobrá, v batohu v těch pytlích stejně riskujete pokřivení. Podle mne jsou opravdu k ničemu. Velikost a materiál herních polí a karet nákladů plus cesty a vojska - tvrdý karton - přijatelný, kvalita kartiček surovin taky přijatelná, grafika dostačující. Herní materiál - města,vesnice, cesty - v dřevěné verzi na úchop dobrá. Škoda, že pole moří a přístavů nejsou spojená. Při drncnutí do hry nebo stolu se to všechno rozbije. Tento problém vyřešili v novší verzi, ale tím dali napevno uspořádání přístavů - kde se úplně nestřídá přístav 2:1 a přístav 3:1. Hodně nepraktické v této verzi je na úchop do prstů vesnice a cesta. Designově je to sice hezké, ale nepraktické. Tohle se tedy hodně nepovedlo!!! Hezké, levné a nové ještě neznamená i lépe praktické. V poslední verzi grafiku karet udělali opravdu hezkou, ale nevyváží to (pro mne) nepraktičnost herního materiálu. Ideální by bylo další verzi udělat znovu dřevěnou, skládací moře s opravenými přístavy, a grafiku karet tu nejnovější.
Ačkoli je to moje srdcovka a já jsem této hře propadnul, dávám 5 bodů proto, že při hře v pokročilejším stavu se projevuje "hráčska škodolibost" - přemlouvání hráče, který přesouvá zloděje, proč má poškodit soupeře místo mne. Někdy je to opravdu k smíchu. A jak jsem psal při recenzi Dobyvatel vesmírů, hraní her je vždycky závislé na náladě a na partě hráčů. Takže hraju všechno možné a hraju to rád, protože si u toho odpočinu a někdy i zasměju.


Vytvořeno: 15.05.2011.  Recenze hry: Race for the Galaxy Hodnocení:
dobývání vesmíru
Hrál jsem tu hru zatím několikrát, ale při porovnání s jinými hry moje charakteristika: ačkoli nejsem fanda sci-fi, myšlenka výborná. Jiné soutěžní téma než budování farem, stavění budov nebo dobývání území nebo podobných věcí ve spoustě "běžných" her dává této hře punc "zvědavosti". Princip hry je jednoduchý. S hratelností je to už komplikovanější. Totiž pro věkovou skupinu 12 let, jak uvádí výrobce, bude nějaké základní hraní. Pro budování nějaké lepší strategie je potřeba kombinovat situaci momentálně držících karet s úsudkem co bude o tři - pět kol dál. Pro běžnou populaci 12-i letých dětí to je problém a může to být důvodem hru často nehrát. Pokud jsou to nějací hráči, ti s tím i v tomto věku problém mít nebudou. S tím je spojeno i provádění akcí na kartách - pro průměrné hráče je problém ohlídat si ve svém tahu všechny možné funkce vyložených karet a i v této fázi kombinovat jejich provedení se zvolenou strategií. U zkušenějších hráčů se už tyto potíže nevyskytnou. Pravidla jsou jako u skoro všech her takové náročnosti psané "komplikovaně", ale zahrát jednou - dvkrát a pravidla jsou jasná a člověk se diví, že je to takové jednoduché. Karty vhodné velikosti v návaznosti na způsob hry (být velikosti karet Královské rošády tak by byly na úchop a zobrazení funkcí nepraktické), materiál kvalitní, vzhledem k náročnosti hry a počtu hráčů počet karet přijatelný. Čeho se nemůžu zbavit, je dojem, že obal - krabice - je zbytečně veliký, stačil by menší. Ale tohle je záležitost autora hry a výrobce.
Hra je tedy výborná, hodnocení 4.5, ale že bych ji chtěl hrát při každé příležitosti, se říct nedá. Spousta her má své kvality a závisí na okamžité náladě a na lidech, kteří se momentálně sejdou.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |