Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče vaseklu

Rok narození: 1985
Telefon: 724807493
Místo, kde hraje pravidelně: Středočeský kraj / Slaný
Místo, kde hraje občas: Praha / Praha 6
 
Další informace: Rád si i s přítelkyní zahrajeme cokoliv např. Carcassonne, Agricolu, Small World + všechny rozšíření:) Příšerky z podzemí a seznam se bude určitě ještě rozšiřovat..:) Zatím, Vašek a Šárka PS: Pokud mne chcete kontaktovat a něco si zahrát, využijte telefoní číslo v profilu, nejlépe SMS, prostor, čas i dobrou náladu většinou máme..:)


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Č Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Ő Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček X Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Balíček Z Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Sedláci z Blat Ano Mám a nechci prodat
Alhambra Ano Mám a nechci prodat
Arkham Horror Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Objevitelé Ano Mám a nechci prodat
Caylus Ano Nemám ale chci koupit
Dixit Ano Mám a nechci prodat
Doba kamenná Ano Nemám ale chci koupit
Doba kamenná rozšíření - Stylově k cíli Ano Mám a nechci prodat
Le Havre Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr - všechny cesty vedou do Říma Ano Mám a nechci prodat
Příšerky z podzemí Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Railroad Tycoon Ano Mám a nechci prodat
San Juan Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Smallworld Ano Mám a nechci prodat
Through the Ages Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ne Nemám a nechci koupit
Trans America Ne Nemám a nechci koupit
Vládci podzemí Ano Mám a nechci prodat
Vysoké napětí Ano Nemám ale chci koupit
Yspahan Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele vaseklu je k dispozici celkem 7 recenzí.

Vytvořeno: 26.09.2012.  Recenze hry: Dungeon Lords Hodnocení:
Vládci podzemí - legrace:)
Hra Vládci podzemí je jednou z nejmilejších, nejzábavnějších a nejhezčích her, jaké jsem kdy poznal. Už jen čtení pravidel stojí za to. Je to sice 24 stránek, ale všechny ty stránky jsou plné legrace a tak jsem tentokrát na místo naučení a vysvětlení pravidel dál zvolil variantu - "přečti si sám"..:) Graficky je hra také nadherně provedená. Navíc roztomilí plastoví impové, kapičky(tedy spíše kostičky) krve s bublinkou uvnitř a skvělé herní mechanismy dělají tuto hru prostě neodolatelnou..:)

A o co v této hře vlastně jde? Mno, zkrátka o to vybudovat si ten nejlepší dungeon široko daleko:) Dungeon se spoustou Impů, chodbiček a místností, do kterých se vejde spoustu příšer a pastí, které vám z nezvaných hostů jenž k vám přicházejí každým rokem a říkají si "Hrdinové" udělají raz-dva jen okrasu vašeho vězení:)

Hra se hraje na dvě kola(2roky) a čtvero ročních období v každém z nich. V každém ročním období si volíte pomocí tří pomocníků, co zrovna budete dělat - půjdete sehnat nějaké jídlo? Nebo raději budete kopat chodby a nebo dáte raději přednost množení impů? Možností akcí je celkem 8, jen pozor na to, že skoro každá akce něco vyžaduje - jídlo, zlato, volné impy či dostatek chodeb. Mno a když máte všeho dost - hlavně příšer a pastí, tak na konci kola přijdou "Hrdinové" a to se budou divit, jak s nimi zatočíte, jako skutečný Pán Zla a jediný Vládce podzemí! "Ha ha ha"..:)


Vytvořeno: 25.09.2012.  Recenze hry: Egizia Hodnocení:
Údolí králů
Údolí králů vás zavede do prostředí starého Egypta, kde se s pomocí dělníků a materiálu(kamene) snažíte získat co nejvíce bodů. Hra se skládá celkem z 5kol, při kterých nejprve nasazujete loďky po směru proudu a vybíráte si tak herní akce předtištěné na plánu(posílení stavebních čet, stavění obelisků, pyramid.., posun vodního prstence). Nebo se můžete rozhodnout pro karty Nilu, které jsou velice různorodé v každém kole a mohou vám přinést od kamení potřebného pro stavbu, přes karty potřebné pro obživu pracovních čet a jejich povyšování, až po všelijaké jiné herní výhody(např. plout proti proudu, nasadit dvě lodě po sobě..) a nebo rovnou herní body.

Taktiky jsou různé a velice záleží na nabídce karet Nilu a také karet Sfingy, které vám přináší skryté herní body jež jsou vyhodnoceny až na konci hry. Podle toho zda se vám je podařilo splnit obdržíte body, které mnohdy rozhodují o vítězi. Někdy je rozdíl mezi hráči propastný, jindy je to hra o každém bodu, záleží na vyrovnanosti hráčů.

Hra je velice dobře hratelná ve dvou, třech i čtyrech hráčích, což považuji za její veliké plus. Za další veliké plus považuji i to, že nás ani po cca roce hraní a cca 100 hrách ještě neomrzela a hrajeme ji pořád rádi dál ať už v jakémkoliv počtu hráčů. Graficky je hra moc pěkná, obsahuje mnoho dřevěných komponent a má velice promyšlený hení systém. Proto ji vřele doporučuji i vám. Tato hra by určitě neměla chybět ve sbírce žádného hráče..:)


Vytvořeno: 25.09.2012.  Recenze hry: Jak nedostat infarkt Hodnocení:
Infarkt!!!:)
Tuto hru jsme si poprvé vyzkoušeli na loňském Deskohraní a přítelkyni se na první pohled zalíbila. I když jsem byl zpočátku trochu zdráhavý, tak jsem jí nakonec koupil k jejím narozeninám a od té doby ji hrajeme skoro pokaždé, když k nám dorazí nějací herní přátelé..:) Je to pohodová oddechovka, u které si člověk užije spoustu legrace - hlavně ve větším počtu lidí(až 5lidí). I když je tato hra celkem dobře hratelná i ve dvou lidech, tak u ní zcela jistě platí - čím více lidí, tím větší zábava..:)

A co hra obsahuje? Kartičky událostí, potravin, pití, kuřiva a léků. Jeden velký herní plán s nabídkou akcí + karty rozšiřující možnosti akcí, pět menších herních desek hráčů, 3 dřevěné barevně odlišené figurky pro každého hráče a papírové žetony peněz a bodů k posunu na hracích deskách.

A teď stručně k samotnému hraní - cíl hry je jasný - PŘEŽÍT!!!:) A věřte nebo ne nebude to zrovna nic moc jednoduchého, protože vás tu a tam například navštíví tchýně, což vám pěkně zvedne kravní tlak a přidá hned tři body deprese..:) Občas vás také přátelé pozvou na párty, kde vám podají nějakou dobrou šmakuládu. Například na hamburger s colou což vám sice sníží depresi, ale zas vám to přidá cholesterol, krevní tlak, obezitu(celkem o 4body) a cukrovku.. mno, prostě mňamka..:) A nebo si něco dobrého a zdravého můžete připravit sami a zmírnit tak vaše zdravotní problémy a nebo si vzít léky.

A taktika? Záleží jen na vás jakou cestu preferujete - buď přežít co možná nejdéle a nebo co nejrychleji poslat ostatní "do kytiček"..:) Možná to zní trochu morbidně, ale věřte mi, že při hraní této hry si užijete spoustu a spoustu zábavy..:)


Vytvořeno: 20.09.2011.  Recenze hry: Thurn und Taxis Hodnocení:
Originální propojovačka
Tato hra je založena na principu propojování měst pomocí imaginární nepřetržité cesty, za kterou pak dostáváte body. Záleží tu jak na její délce, tak na jejím umístění, protože na mapě jsou různé regiony po 1 a více městech, za jejichž kompletní obsložnost pak získáváte body navíc.

Tuto hru jsme mnohokrát hráli ve dvou i třech hráčích a je skvěle hratelná i ve dvou(takové hry si vybíráme především), ale přijde mi, že při větším počtu je u ní o malinko větší zábava.

Hra má jeden z jednodušších návodů, dále obsahuje barevně odlišené domečky, karty s nápisy měst, herní plán, kartičky spřežení a body v podobě čtverečků z tvrdého papíru s různými body, které v průběhu hry sbíráte.

Cena hry je řekl bych odpovídající obsahu a jistě mile překvapí, že jsou k dostání i její rozšíření, které hru dělají ještě zajímavější o tom však zas jindy. Samostatná základní hra je také velice dobře hratelná a určitě ji doporučujeme!:)

PS: Celkem nás udivilo, že v CZ i GER vydání hry jsou stejné názvy měst, tzn. GER, určitě by nebylo na škodu lokalizovat hru kompletně do CZ, ale to je asi jediná výtka, kterou bychom měli..


Vytvořeno: 20.09.2011.  Recenze hry: Yspahan Hodnocení:
Příjemné překvapení
Máme za sebou více jak 50her ve dvou hráčích, minimálně 20her ve třech hráčích a můj dojem je, že hra je skvěle hratelná v obou variantách.

Před koupí nás odrazovalo především to, že se jedná o kostkovou hru a tedy i o hru s vysokým podílem náhody. Věřte, nevěřte, ale opravdu to tak není:)

Při hře sice házíte kostkami, ale je jen na vás jakou sadu kostek si vyberete a nebo zda štěstíčku trochu pomůžete a přikoupíte si za mince ještě další kostky. Po hodu kostkami je tedy seřadíte podle padlých čísel a jednu sadu si vyberete a pak na jejím základě provedete vámi zvolenou akci, takže hra zas není tolik o náhodě, jak by se mohlo na první pohled zdát a to nás velice mile potěšilo..

Další nevýhodou této hry, která se bohužel nerozplynula jako ta první je její cena, protože obsah balení opravdu moc neodpovídá její ceně. Obsahem jsou pouze herní plány, několik figurek velbloudů, mincí a kostiček dle barev na osazování akcí + samozřejmě kostky a návod, který patří k těm jednodušším. Takže když to srovnám například s Agricolou, měla by její cena být skoro poloviční, skoro na úrovni Carcassonne.

Ale kdo si chce zahrát tuto skvělou hru, která by nebýt ceny určitě měla patřit do TOP 10 každého hráče, určitě neodolá:) My můžeme jen doporučit!Vytvořeno: 19.09.2011.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Hra pro každého
Hlavní devizou této hry je její jednoduchost. Pravidla této hry vysvětlíte bez problémů začínajícímu hráči během 5ti minut. A navíc ji poměrně dobře zvládají i mladší hráči. Měl jsem příležitost ji hrát i s hráči ve věku cca 7let a je celkem obdivuhodné jak tito mladí hráči, pokud mají trochu trpělivosti, rychle pochopí její pravidla a zvládají ji obstojně zahrát:)

Jednoduše se vezme kartička a ta se někam přiloží tak, aby navazovala na jakoukoliv jinou na stále se dotvářejícím herním plánu a na tu kartičku si můžete dát figurku a následně po uzavření oblasti(hrad, klášter, cesta) obdrží hráč body. Body za pastviny obdrží hráč až na konci hry.

To zvládne opravdu každý, teď už jde jen o to, jak těch bodů nasbírat co možná nejvíce.. Asi nejdůležitější je nepodlehnout kouzlu hry a nenasázet do hry zběsile hned všechny figurky, ale mít vždy v zásobě dostatečný počet figurek vzhledem k počtu zbývajících kartiček. Není totiž nic horšího než, když na herním plánu zůstane jedno políčko volné akorát tak na klášter a on šťastnou náhodou přijde zrovna vám, takže byste ihned mohli mít 9bodů, ale ouha, ona není figurka..:( Takže figurky umisťovat s rozmyslem. A pak už jen záleží na náhodě a na vaší taktice čemu dáte přednost.

Celkem zajímavé je hrát hru ve více než dvou hráčích, to už je pak dost o taktice a to hlavně z důvodů, že kartiček na jednoho hráče rapidně ubyde, stejně tak i bodů a zároveň se s dalším hráčem snižuje předvídatelnost hraní. Další výraznou změnou je, že tahem můžete pomoci k bodům sobě, ale třeba i třeba soupeři, takže jedním tahem zvýhodníte dva i více hráčů najednou a ostatní vás pak musí dohánět, takto se to v průběhu hry několikrát zkombinuje a vyhraje samozřejmě jen ten nejlepší stratég..:)

Další silnou stránkou této hry jsou její rozšíření a že jich je:) ale o tom zase někdy příště. Hra je velice pěkně hratelná i bez nich a samostatně je i rychlejší a méně náročnější.


Vytvořeno: 19.09.2011.  Recenze hry: Agricola Hodnocení:
Super Hra
Tak nejprve naše zkušenosti:

Máme za sebou téměř 50her ve dvou hráčích a více jak 10her ve třech hráčích a pokaždé je hra něčím jiná, ale stále stejně dobře hratelná a napínavá až do posledního kola.

Cena hry je sice trošku vyšší, ale není se čemu divit, obsahuje totiž spoustu dřevěných žetonků a figurek, ale také spoustu karet, herní plán a bodovací kartičky, takže vyšší cena má na rozdíl od jiných her i své opodstatnění.

Někdo jako nevýhodu uvádí náročnost pravidel. Ano, těch stránek je docela dost, ale pokud máte to štěstí a máte upravená pravidla jaká jsou i na těchto stránkách, tak bych v tom neviděl problém. Hra se dá naučit poměrně rychle a cca po třech hrách už ji máte v krvi a nedáte jinak, než ji hrát dál a dál..:) Průměrná doba hraní vám pak rapidně klesne. My ji ve dvou hráčích hrajeme cca 40minut. Ale vzhledem k době přípravy všech potřebným komponent pro hru Vám doporučujeme vyhradit si čas minimálně na 2hry, protože doba přípravy + úklidu se může pohybovat i okolo 20minut.. Inu, je tam toho opravdu hodně..:)

Hra nás nejvíce uchvátila tím, že je pokaždé jiná a to hlavně kvůli tomu, že nejde dopředu stanovit napevno svoji taktiku.
Ta se totiž odvíjí od počtu hráčů, od měnících se akcí karet kol v jednotlivích etapách hry, od vylosovaných kartiček malých vybavení a profesí, od taktik ostatních hráčů, od toho, kdy který hráč přijde na řadu a co na něj "zbyde" za materiál či možnost akce..

Je toho zkrátka spousta, co vám udělá každou hru úplně jinou a jako další z benefitů této hry jednoznačně vnímáme i to, že hráči nesoutěží mezi sebou jen o vítězství, ale i o to, kolik kdo bude mít bodů v jaké hře, kdo má jaký bodový rekord.. A dále ani tomu, kdo prohrál, nemusí být líto, že prohrál, pokud má spoustu bodů nebo pěkné hospodářství, ve kterém nic nechybí, kraviček má dokonce více než vítěz atd..:)

Zkrátka za nás dva: Je to super hra, 100% ji všem doporučujeme a už se moc těšíme na Mistrovství ČR v této hře, kde si určitě dosytosti zahrajeme..:)

V+Š


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |