Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Danyi

Místo, kde hraje pravidelně: Plzeňský kraj / Plzeň


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Caesar & Cleopatra Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne - řeka I. Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Euphrat & Tigris Ano Nemám a nechci koupit
Java Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Ra Ano Mám a nechci prodat
Taj Mahal Ano Nemám a nechci koupit
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Danyi je k dispozici celkem 6 recenzí.

Vytvořeno: 25.12.2003.  Recenze hry: Carcassonne: Handler und Baumeister Hodnocení:
Kde je řeka...???
Kdyby se opravdu podařilo dostat do hry "Řeku" uvažoval bych o koupi. Takto bohužel ne! Cena je v porovnání se základní sadou příliš vysoká. Co na tom, že je tam sáček na kartičky, prasátka a další věci, když tam chybí Řeka. Každému doporučuji vytisknout si řeku z internetu a máte o zábavu postaráno. Konec nekonečným velkým loukám.
Škoda ...Namlsali jste mě, ale zůstali jste pouze u slibu a to je chyba. Možná, že se objeví Řeka někdy později, ale to už je opět tahání peněz z dobře rozjetého byznysu Carcassone.


Vytvořeno: 10.04.2003.  Recenze hry: Ra Hodnocení:
Naučte se zvolat RA RA!!!
Ra je skvělá aukční abstraktní hra ze starověkého Egypta. Vybral jsem si ji proto, že herní princip je odlišný od všech her z mé sbírky.

Stručně k pravidlům. Hra je pro tři až pět hráčů. Herní materiál se skládá z hrací desky (na které jsou dva rošty), dřevěných aukčních žetonů, figurky Ra, 150 kartiček různých druhů (o nich později) a bodovacích žetonů. Vše je samozřejmě na patřičné úrovni. Každý hráč na začátku obdrží 3 až 4 žetony přibližně stejné bodové hodnoty (podle počtu hráčů). V každém tahu může hráč otočit jednu ze 150 otočených kartiček a přiložit ji na herní desku. Kartičky Ra se vykládají na horní rošt a všechny ostatní druhy na spodní. Nebo může hráč, který je na tahu, zavolat RA, vzít si figurku Ra a začíná aukce o vyložené kartičky. Každý hráč nabídne jeden svůj žeton (slunce) a nejvyšší nabídka bere všechny vyložené kartičky. Slunce, se kterým vyhrál, vymění se sluncem uprostřed desky. Tak lze v aukci získat nejen vyložené kartičky, ale i slunce vyšší hodnoty, než se kterým jsem šel do aukce.

Kartičky se dělí do několika kategorií: Faraóni, Monumenty, Civilizace, Nil, Zlato a Bohové. Každé bodují trochu jinak a jindy. Dále se mezi kartičkami objevují tzv. "Neštěstí" jako pohřeb Faraónů, sucho, zemětřesení. Hráč se musí rozhodnout, zda obětuje svůj vysoký žeton a sebere celý rošt i s neštěstími, která mu přinesou mínusové body. Hraje se na tři epochy. Vítězem je ten, kdo má po třech kolech nejvíce bodů.

Doporučuji stahnout z www.boardgamegeek.com počítací tabulku, která hru usnadní a zpřehlední. Vytiskněte si ji nejlépe na barevné tiskárně a nechte si jí zalaminovat.

Vřele doporučuji. Velice povedená a promyšlená hra.


Vytvořeno: 19.03.2003.  Recenze hry: Java Hodnocení:
Vítejte na ostrově Java
Java je ostrov. Vy jste náčelník kmene, který přichází se svým kmenem aby osídlil vnitrozemí tohoto zatím neobydleného panenského ostrova. To je myšlenka hry. Tématicky je hra na první pohled podobná Osadníkům z Katanu. Ale pouze tématicky. Herní princip je úplně jiný. Náhoda je zde minimální. Každý hráč má ve svém tahu šest "akčních bodů" a je pouze na něm jak s nimi naloží. Může stavět vesnice, města (vesnice s paláci), pěstovat rýži, pořádat slavnosti ...atd.

V každém tahu hráč postupně umisťuje strategicky své figurky a šestidílná pole, tak aby na konci hry měl co nejvíce bodů. Ty získáváte za paláce a slavnosti v nich. Postupným přikládáním kartiček se vytváří vnitrozemí ostrova. Podobně jako u Carcassonnu. Ale kartičky (3, 2 a jednodílné) je možné pokládat i do několika úrovní na sebe a tak měnit charakter krajiny. Chytrými tahy lze hodně získat a špatnými hodně ztratit. V podstatě platí: kdo je na nejvyšší úrovni staví a rozšiřuje paláce a tím pádem boduje. Slavnosti se pořádají v každém paláci a zúčastnit se mohou všichni hráči, kteří v onom městě s palácem mají figurku. Kdo vyloží více bodů na svých karnevalových kartičkách než ostatní vyhrává a pořádá slavnost sám.

Provedení hry samotné je na velice kvalitní úrovni. Vše je trvanlivé a nádherně vypadající (tvrzený papír+dřevo). Měl bych ale výtku k pravidlům. Překlad je dobrý, ale obrázky jsou malé a málo čitelné. Hra je na pochopení dost složitá a na začátek je to dost hutný nával informací.

Java není hra vhodná pro odpočinkové večery a děti. Chce si to udělat čas.
Novým hráčům může trvat delší dobu než se do Javy "zahrají" a pochopí princip a strategii. Některé partie se mohou táhnout i přes 90 minut, jak je uvedeno na krabici.
Doporučuji všem, kteří rádi u her přemýšlejí a dělají strategická rozhodnutí. Hra se rychle mění a vy musíte umět reagovat a překvapit soupeře. Hra je vhodná pro 2-4 hráče a opravdu se dobře hraje i ve dvou. Ale ve 3-4 je lepší. Další plus je, že je pokaždé jiná.


Vytvořeno: 21.02.2003.  Recenze hry: Carcassonne: Die Erweiterung Hodnocení:
Vskutku skvělé rozšíření
Toto rozšíření dělá z již skvělé základní sady Carcassonne ještě lepší. Určitě je to výborná investice.

Nové kartičky skýtají nové možnosti taktizování a plánování. Například pokud protihráči přiložím k jeho městu katedrálu, musí se hodně ohánět, aby město uzavřel. Jinak jeho rytíř nezíská ani bod! Výborné možnosti se nyní nabízejí lupičům, kteří v základní sadě byli spíše do počtu a pokládali se až když bylo jasné, že kartičkou uzavřu cestu. Většinou to "hodilo" pár bodíků. Nyní s hostincem u cesty má každý díl hodnotu 2 bodů! A to je podstatný rozdíl. Do hry přichází spojování cest... a hra se stává zajímavější.

Další nové kartičky mají rovněž svůj smysl. Lépe se pak oddělují města (pokud na vás někdo "parazituje" :-) a louky.

Výborné jsou rovněž velké figurky, které se počítají za dvě malé. Figurky pro šestého hráče jistě také přijdou vhod. A pro ty kteří, nebyli spokojeni v základní sadě s počítadlem jsou tu žetony s hodnotou 50 a 100 bodů, takže je každému jasné kolikrát jste prošli "0".

Zpracování kartiček a figurek je jako u originálu na výborné úrovni, překlad pravidel je jasný a přesný!

Nezbývá než fandům Carcassonne doporučit.
Tak už přestaňte číst a běžte hrát CARCASSONNE!


Vytvořeno: 30.01.2003.  Recenze hry: Ztracená města Hodnocení:
Ztracená města = odhalená skvělá hra
Ztracená města je skvělá hra ... to jen tak na úvod.

Původně jsem si myslel, že karetní hra není nic pro mě. Přeci jenom mám raději deskové hry! Ale Ztracená města mají v sobě něco co Vás znovu a znovu zve k dalším dobrodružstvím.

Podstata hry spočívá ve správném načasování a vyložení Vašich expedicí do různých končin Země! Od každé barvy (expedice) je k dispozici 9 karet s hodnotami od 2-10 podle hodnoty "objevené cesty"= 2, případně rovnou města =10, a 3 karty. Vykládáte karty tak, aby vznikala rostoucí posloupnost čísel. Později tažená čísla nelze do řady vracet a rovněž nelze zpětně vsadit na úspěch své expedice. Zapomněl jsem říct, že někdy se opravdu vyplatí počkat i za cenu odhození dobrých karet a nastřádat si 2-3 sázkové karty, které Vaše snažení umocní! A některé expedice vůbec nevykládat, když není naděje na vyložení a nebo si nejste jisti návratností. To jen tak ve stručnosti. Pravidla jsou jednoduchá, ale na rozhodování nikoli ...

Nejdůležitější rozhodnutí spočívá na začátku (jakou expedicí začít, abych nebyl ztrátový a zároveň oklamal a donutil svého protihráče chybovat) a na konci, kdy se finišuje a snažíte se dohnat co se dá!!!

Karty se mně osobně velice líbí. Jak design, tak materiál a trvanlivost. To samé platí pro herní desku, na kterou vykládáte "nepotřebné" karty.

Moje jediná výtka je k ceně. 60 karet + 1 hrací deska + 1 návod = 490,- Kč. To je dost, ale hra je to opravdu skvostná. Rozhodnutí, jestli koupit je na Vás.


Vytvořeno: 30.12.2002.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
Super zábava

Tuhle hru jsem koupil bráchovi a jeho "mladý" (promiň Luci :o)) k Ježíšku. Už mě vzali několikrát do hry! Je to fakt bomba! Vzdáleně mi to  připomíná Age of Empires. Rozdíl je v tom, že se u toho báječně bavíte s přáteli. U počítače je to úplně o něčem jiném. Počítačová hra  má své, ale stolní hra je stolní hra!!!

Stručně něco málo k podstatě hry. Každý z osadníků si má možnost na začátku hry vybrat dvě místa (křižovatky), kam umístí své vesnice s přilehlými silnicemi. Je dobré umístit je tak, abyste měli přísun surovin nutných pro stavbu dalších silnic, vesnic a měst. Jak suroviny získáte? Jednoduše... vaše vesnice hraničí vždy s nějakým typem krajiny, která má svou hodnotu (od 2-12, vyjma čísla 7-viz dále). Součet na kostkách určuje kdo těží, sklízí atd... Každý typ stavby vyžaduje určitý typ surovin. Ty, které se vám nedostávají, můžete měnit s ostatními osadníky, anebo pokud vlastníte přístav, můžete měnit v kurzu 3:1 (ve specializovaných přístavech 2:1). Ti, co nemají přístav a ani se nedohodnou na podmínkách s ostatními, mohou "výhodně" měnit 4:1. Vyhrává ten, kdo má první 10 bodů. A jak body získat? Za každou postavenou vesnici se počítá 1 bod, za město 2. Další body lze získat za nejdelší obchodní cestu a největší vojsko. Ale to už zabíhám do detailů. Pro úplnost je možno zakupovat také tzv. akční karty různých typů. Například si můžete postavit dvě silnice zdarma, nebo mít rytíře, použít monopolu a získat od ostatních osadníků všechny jejich suroviny jednoho vámi vybraného typu karty! A to je skoro vše. Abych nezapomněl, ve hře se také vyskytuje zloděj. Pokud padne 7, musí hráč přesunout figurku zloděje z neurodné pouště na libovolné místo. Toto místo pak nedává žádné suroviny. Dá se tak alespoň částečně eliminovat výhoda ostatních a zpomalit jejich rozvoj. I když ne na pořád! Stačí mít již výše zmíněného rytíře(těch je opravdu hafo), anebo si počkat na sedmičku a zloděje přesunout jinam. 

Provedení vesniček, silniček a měst je perfektní. To samé platí o ostrově a okolním moři. Hra Vás vtáhne a je to
skvělá zábava! Stavíte, obchodujete, kupujete, kradete .... čas běží a vy se supr bavíte. Hra se ve 4 lidech obvykle dohraje do hodiny a půl. Ale ani to nepocítíte. Skvělá hra. Doporučuji koupit!

Dávám 4 hvězdy - trochu mi vadí, že pokud se někdo z protihráčů "rozjede" má například dvě města a těží vše dvojnásobně, není moc možností na zvrat! Pouze ten zloděj, ale pro toho, kdo má dost surovin neni problém vlastnit rytíře, popřípadě několik (potažmo největší vojsko) a vrátit vám to i s úroky.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |