Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče petrOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Tikal Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele petr je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 15.07.2004.  Recenze hry: Tikal Hodnocení:
Vy jste to ještě nehráli?
Hledal jsem nějakou dobrou hru asi tak na hodinku, pro 2-4 hráče, do 1000,- Kč, poněkud na úrovni (ne jenom přihlouplé házení kostkou a poskakování po plátně). Koukl jsem se na hrajeme.cz a vybral si TIKALa a jsem velmi spokojen.
Prvních pár her bylo trochu rozpačitých (byl jsem lehce zklamán), přeci jenom než se do toho člověk vžije, ale po zvládnutí pravidel hra člověka naprosto ovládne. Ve dvou hra vypadá tak, že si každý hrabe na svém písečku a spoléhá, že si otočí výhodnou prostorovou jednotku (chrám,poklad). Ale ve třech nabývá hra úplně jiných rozměrů. I když by se dalo pochopitelně naznačit, že dva se perou a třetí líže smetanu, přesto je to ve třech MNOHEM lepší. Ve čtyřech je hra jednoznačně nejlepší. Toho písečku je tam totiž pro čtyři opravdu málo, vedou se boje o každý chrám, poklad i každou píď pralesa. A špatná volba taktiky stojí cenné body a ty se na konci setsakra hodí. Jednou jsem prohrál o bod (Při hře ve čtyřech, ve třech ty rozdíly nejsou tak těsný a ve dvou teprve ne. Ve dvou jsem jednou bráchu porazil dokonce o 60 bodů).
Pro příznivce strategií a pro ty, co neváhají používat mozek, vřele doporučuji. Naprosto perfektní hra, kde nejste odvislí na tom, co vám padne na kostce. Jistě stane se, že vy budete pár kol odkrývat holý prales, zatímco protivníci budou napěchovaní poklady a sedět na vrcholcích chrámů, ale přesto se tvůrci s faktorem náhody poprali na výbornou, protože v profi pravidlech je náhoda eliminována!!! Tam se prostorové jednotky draží.
Materiál je pevný a hodně kvalitní (cena tomu odpovídá), malých součástek je zanedbatelně a příprava i úklid hry nezaberou více než 5 minut.
Tikal zvedá laťku deskových her hodně vysoko a dostává plných 5 bodů. Nemám co bych vytkl. Snad jen že jsem se musel jít další den do obchodu pro česká pravidla :-)
Takže pokud sháníte nějakou „dobrou“ hru tak určitě něco jako:
Tikal
Tikal!
TIKAL!
P.S. Recenze berte s rezervou. Např. moje mamka, která hry vůbec nehrála, se po 3-4 nucených hrách už teď sama ptá, jestli si nepůjdeme zahrát Tikala! A kamarádi se občas taky staví. Čili o víkendech, pokud je to jen trochu možné, je Tikal na denním pořádku. Teď už mám i Osadníky z Katanu a srovnání. Obě hry jsou super a hrajeme to na co máme chuťm, i když v Osadnících občas ty kostičky dovedou pěkně vytáčet...


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |