Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče paulhunter

Rok narození: 1988
Místo, kde hraje pravidelně: Kraj Vysočina / Jihlava


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Aktivity 2 Ano Nemám a nechci koupit
Bang! Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Opatství s starosta (5. rozšíření) Ano Nemám a nechci koupit
Černé historky 1 Ano Nemám a nechci koupit
Kris Kros Ano Nemám a nechci koupit
Scrabble Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele paulhunter je k dispozici celkem 6 recenzí.

Vytvořeno: 23.07.2012.  Recenze hry: Carcassonne Minierweiterung 3 Hodnocení:
Pěkné herní i grafické zpestření
Když vyšla minirozšíření, nejvíce mě zaujaly právě přívozy. Hrajeme často s více rozšířeními a přijde mi, že cesty trochu ztrácejí na hratelnosti, což se přívozy rozhodně mění.

V krabičce se kromě pravidel nachází 8 nových kartiček krajiny a 8 dřevěných přívozů. Pravidla nejsou nikterak složitá, ale je lepší si je hned vyzkoušet v praxi, neboť někdy vzniknout velice zajímavé situace, které z pravidel nevyplynou. Díky přívozům se více využívá význam cest a možností přesouvat přívozy lze pomoct sobě při budování delší cesty anebo uškodit soupeři jednoduše tím, že se mu "odřízne", resp. uzavře ihned cesta.
Co se týče specifik, tak vznikají různé zajímavé situace při použití figurky vozíku.

Cena za rozšíření není zrovna malá, ale v tomto případě se určitě vyplatí, neboť se stávající hra obohatí o další herní prvek. Nemluvě o pěkném grafickém zpestření krajiny.


Vytvořeno: 18.07.2011.  Recenze hry: Kris Kros Hodnocení:
Ve stínu Scrabble
Kris Kros je takovou "levnou" verzí Scrabble, těžící z jeho slávy. Pokud si lidé chtějí zahrát hru s tvorbou slov a nezáleží jim na značce nebo provedení, asi spíš sáhnou po Kriss Kros, které se od Srabble liší v lacinějším provedení - ať už písmenek nebo stojánků. Má taky trochu odlišné bodování a rozdílný počet písmenek z hlediska lepšího využití pro český jazyk.
Sám jsem měl Kris Kros ještě před Scrabble, ale musím říct, že se jedná veelku o to samé. Osobně bych si ale raději připlatil za Srabble.


Vytvořeno: 18.07.2011.  Recenze hry: Black Stories Hodnocení:
Černé historky
S hrou Černé historky jsem se seznámil na sportovním kurzu. Jedná se o opravdu zajímavý nápad s netradičními příběhy, které je nutné s pomocí krátkého vodítka odhalit. Musím se přiznat, že některé by mě ani ve snu nenapadly, což rozhodně dělá hru zajímavější a obtížnější. Výsledek vždy překvapí.

Jedinou nevýhodou je to, že jakmile jí hrajete se stejnými lidmi vícekrát a dostanete se ke stejným příběhům, Černé historky ztrácí na hratelnosti.
Myslím si ale, že hra má velký potenciál, pokud budou vycházet rozšíření s novými příběhy.

+ originalita
+ relativně nízká cena
+ zábavnost

- při opakování příběhů se stejnými lidmi se hra nedá již hrát.


Vytvořeno: 18.07.2011.  Recenze hry: Activity 2 Hodnocení:
Zábavná hra na společné akce
S hrou Activity jsem se setkal teprve nedávno, dlouho jsem o ní slýchával od přátel, že je to úžasná hra. Rozhodně se jedná o hru, která "stmelí" kolektiv a při které se všichni pobaví.

Hra nepřináší nic nového, vždyť předvádění pantomimy, hádání slov nebo kreslení patří už k dávno zažitým zábavám. Ovšem hra Activity tomu dala "obal" a seskupila všechny (no, ještě se k tomu vrátím) aktivity.
Activity obsahuje (obsahují) pěkný hrací plán, figurky, přesípací hodiny a obrovské množství kartiček s úkoly. Bohužel, cena je už trochu vyšší, což dělá především "značka", neboť stejně laděné hry od méně známých výrobců dosahují daleko nižších částek.

Po velkém množství odehraných her již začnou být úkoly známější a už nebudou tak obtížné jako poprvé, ale s tím nelze nic dělat.

+ zábava pro velký počet lidí
+ zábava pro každého
+ pěkné zpracování

- cena
- hra obsahuje "jen" 3 aktivity

= Zajímavá hra, ovšem v mých očích nedosahuje pověsti, která jí předchází.


Vytvořeno: 18.07.2011.  Recenze hry: Scrabble Hodnocení:
Scrabble: Hra s písmenky
Hru už vlastníme nějakou dobu a jsme s ní zcela spokojení. Je pěkně zpracovaná - hrací deska, "kostičky" s písmenky, stojánky a sáček na písmenka. Scrabble patří k nejhranějším hrám na světě vůbec a není se čemu divit - je zábavné z náhodných písmenek skládat slova a dosazovat je tak do vznikající "křížovky". I přesto, že znám spoustu lidí, kteří si o Scrabble myslí, že "je to nuda", o nudě při hraní se rozhodně mluvit nedá (Aneb kdo nezkusil nepochopí).

Problémy někdy nastávají, když si nejsme jisti slovem - zda ho můžeme použít, ale v kolektivu se lze vždycky domluvit, jaká slova jsou přípustná a jaké ne - lze si stanovit, že se mohou používat slova pouze z Pravidel českého pravopisu nebo lze také využívat on-line slovníky speciálně pro tuto hru (náš případ).

+ pěkné zpracování
+ zabaví na dlouhou dobu

- cena


Vytvořeno: 18.07.2011.  Recenze hry: Bang! Hodnocení:
Bang: Hra, která vás zasáhne
Nějakou dobu (tři týdny) jsem trávil čas se svými kamarády na chatě a jelikož jsme tam neměli PC, kamarád doporučil koupit Bang! Z počátku jsme byli všichni skeptičtí, ale vzhledem k nízké ceně hra nabízí hodně muziky.
Pravidla jsou opravdu jednoduchá a vysvětlení srozumitelná, takže není problém s okamžitým hraním. Akčním hraním - a to doslova. I přesto, že je Bang! založen na náhodě, o výsledku rozhodující samozřejmě hráči, kteří s kartami v ruce musí zvolit správnou taktiku.

+ pěkné zpracování
+ dobrá cena
+ zabaví na dlouhou dobu
+ možnost dokoupení rozšíření

Hned další den po zakoupení základní "sady" jsme zakoupili i rozšíření, které dalo hře další rozměr a přidalo na zábavnosti. Celkově nás Bang! zabavil mnoho večerů.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |