Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče anupinka

Rok narození: 1994
Místo, kde hraje pravidelně: Středočeský kraj / Kladno


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Král, hrabě a řeka (6. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Dodge City Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky Ano Mám a nechci prodat
Duch! Ano Mám a nechci prodat
Jambo Ano Mám a nechci prodat
Le Havre Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Ramses II Ano Mám a nechci prodat
Vikingové Ano Mám a nechci prodat
Waterloo Ano Mám a nechci prodat
Yspahan Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele anupinka je k dispozici celkem 18 recenzí.

Vytvořeno: 05.08.2013.  Recenze hry: Le Havre Hodnocení:
Vybudujte vlastní podnik!
Někteří lidé Le Havre napadají a tvrdí, že se autor pouze opičí po všemi tak uznávané Agricole. Já tam ale vidím podobné pouze 3 věci: 1) nutnost sehnat dostatek jídla, 2) umisťování dělníků na karty, 3) krabice „nabušená“ herním materiálem, ale to snad není nic, co by někomu vadilo ;-). (Před prvním hraním jsem žetony vyloupávala min. půl hodiny :-D). Pravidla hry jsou komplikovaná především kvůli velkému množství karet a akcí, které můžete provádět, ale když se budete snažit, všechno pochopíte a můžete začít rozvíjet svůj podnik, což upřímně vůbec není jednoduché. Hra rozvíjí schopnost věci kombinovat, což se podle mě hodí i v běžném životě. A až se tohle v Le Havre naučíte, bude vás pak při něm rozčilovat leda to, že máte příliš málo času na příliš mnoho možností a udělat všechno prostě nestíháte :-). Doporučila bych ho všem milovníkům Agricoly, ale i těm, kteří ji ještě neobjevili. Le Havre je přece jenom trochu méně náročné.


Vytvořeno: 05.08.2013.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Puzzle trochu jinak
Když si chci něco zahrát s lidmi, kteří žádnou moderní společenskou hru neumí, vždy sáhnu právě po Carcassonne. Hra má totiž velice jednoduchá pravidla na vysvětlení i na pochopení a není nutné si při ní pamatovat téměř nic nazpaměť (pokud ovšem nehrajete s rozličnými rozšířeními, která jsou v současné době k dispozici – ta přijdou vhod spíše zkušenějším hráčům). Hráči bývají vždy nadšení ojedinělým herním mechanismem, který bych připodobnila nejspíše ke skládání puzzle. V Carcassonne se však nesoustředíte na to, aby vám do sebe dílky zapadly tvarem (všechny jsou totiž stejně čtvercové), nýbrž obrázkem, přičemž k jednomu dílku pasuje vždy více různých. Tak máte možnost všelijak dílky kombinovat a vytvářet strategie, zda by zrovna teď bylo lepší postavit velké město anebo radši jen malé, aby vám ho nikdo nesebral a nemuseli jste se o své získané body dělit, anebo také můžete začít stavět cestu, ...prostě je spousta možností, co dělat :-). Já osobně doporučuji hru v menším počtu hráčů (2-3). Ve větším počtu totiž musíte poměrně dlouho čekat, než ostatní odehrají své tahy + se na vás nedostane tolik kostiček ;-).


Vytvořeno: 05.08.2013.  Recenze hry: Last Will Hodnocení:
Rozházejte vše, co máte
Dědictví je jediná z her, co znám, která má obrácený herní mechanismus. Je to docela psycho, než si zvyknete, že peníze nemáte vydělávat nýbrž utrácet :-) a kolikrát se vám do toho ani moc nechce. Právě to ale tak odlišuje hru od všech ostatních. Herního materiálu je docela dost, rozhodně si nekupujete prázdnou krabici. Koupí získáte 2 velké oboustranné herní plány, 5 malých plánů pro hráče a spoustu různých žetonků, karet a samozřejmě také „dolarů“. Všechno je vyrobeno z kvalitních materiálů a má krásné obrázky. Co se týče pravidel, tak ta jsou řazena jasně a logicky – nejprve průběh hry a poté výčet karet a jejich vlastností. Pokud ale nebudete chtít do pravidel stále nahlížet, budete se muset nazpaměť naučit poměrně velké množství symbolů na kartách, což vidím jako jedinou nevýhodu hry. Ovšem i to se dá zvládnout. A pak už vám nezbude nic jiného, než budovat čím dál složitější strategie, abyste byli lepší než soupeř, a především utrácet, utrácet a utrácet :-). Mimochodem, my hrajeme hru ve 2, kdy je nutné umisťovat na herní plán ještě další 2 imaginární hráče. To ale zabere jen minimum času (když se to sečte, tak bych řekla, že asi tak 2 minuty z celkových 60 minut hry). Takže rozhodně doporučuji i pro tento počet.


Vytvořeno: 01.08.2013.  Recenze hry: Pantheon Hodnocení:
Získejte vliv bohů
Pantheon jsem dostala zdarma při koupi jiné hry, ale kdybych si ho měla koupit, určitě bych do toho šla. Velká krabice je opravdu plná kvalitního, krásně ilustrovaného herního materiálu. Kromě herního plánu v ní najdete spoustu figurek, žetonů, žetonků, karet, kartiček, pravidla a přehled bohů. Pravidla jsou trochu těžší na pochopení, ale ona je hra sama o sobě celkem komplikovaná, takže zjednodušit je by určitě nebylo možné. Musíte se prostě soustředit na to, co čtete a nejlépe si vše hned zkoušet při hře. Ze začátku určitě budete hodně do pravidel hodně nahlížet, protože zapamatovat si, který bůh je k čemu dobrý a který národ, co dělá, není jednoduché. Po nějaké době se ale naučíte číst v symbolech, které jsou na kartách/žetonech namalovány a budete moci pravidla úplně odložit. Pak vás bude při hře rozčilovat jenom to, že prostě nestíháte provádět všechny akce, které vám hra nabízí :-). Ale ono je to na druhou stranu vlastně skvělé, protože každý z hráčů může zvolit úplně jinou strategii, přičemž vyhrát se dá podle mě každou z nich. Musíte jenom umět věci dobře zkombinovat. Hrajeme ji nejčastěji ve dvou a hře to na kráse ani hratelnosti rozhodně neubírá ;-).


Vytvořeno: 01.08.2013.  Recenze hry: Yspahan Hodnocení:
Arabské tržiště
Je pravda, že v krásně malované krabici mnoho herního materiálu nenajdete. Nachází se v něm totiž pouze 1 velký a 2 menší herní plány, 4x25 kostiček (pro každého hráče v jedné barvě), 12 házecích kostek, 2 figurky, velbloudi (ty budete milovat :-D) a mince. Malé množství herního materiálu by mohlo leckoho odradit vzhledem k tomu, že hra je docela drahá. Já ale koupě rozhodně nelituji, protože hra má skvělý herní mechanismus, který jsem ještě jinde neviděla. Někomu by se mohlo nelíbit, že se při hře hází kostkami. Tohle však není klasická deskovka, při níž hodíte kostkou a šoupnete figurkou. Po hodu kostkami si hráči podle pravidel některé z nich vyberou a právě vybrané kostky hráči následně umožní provádět příslušné akce (takhle to zní komplikovaně, ale z pravidel vše lehce pochopíte, jsou názorná s obrázky). Po provedení akcí se hází vždy znovu, což do hry přináší některými lidmi nenáviděný prvek náhody, ale na druhou stranu je právě díky náhodě hra pokaždé zcela jiná. Kdyby tomu tak nebylo, byla by to nuda ;-). A strategizovat se dá i s kostkami, věřte mi. Co se hratelnosti týče, tak mi hra překvapivě přijde nejlepší ve dvou. Dá se toho totiž víc stihnout. Doporučila bych ji i zkušeným hráčům (jako oddechovku) i rodinám. Nesmíte se hlavně nechat zaskočit tou cenou :-).


Vytvořeno: 09.07.2013.  Recenze hry: Drachenherz Hodnocení:
Dračí rychlovka
Desková a karetní hra alias 2 v 1? To přesně je Dračí srdce. Hra obsahuje herní plán s obrazem princezny, trolla, trpaslíků, bojovníků a draků. Na kartách je vždy zachycen určitý úsek z obrázku na herním plánu a samotná hra spočívá právě v umisťování karet na herní plán na místa, kam patří. Já jsem si hru koupila proto, že mě nadchla jiná hra od stejného autora (Jambo). Bohužel ale Dračí srdce je hra spíše pro menší děti. Je v ní obrovský podíl náhody a strategie se nedá vytvořit téměř žádná. Prostě pokládáte karty a jiné si berete zpět. Výhodou hry ale je, že se dá odehrát hezky rychle, takže když nemáte na hraní her příliš času, pak můžete sáhnout po této. A samozřejmě ji doporučuji rodinám s menšími dětmi.


Vytvořeno: 09.07.2013.  Recenze hry: Agricola: Rozšíření Hodnocení:
Ještě lepší Agricola
Někdo by mohl říct: „Je to jen pár kartiček za hodně peněz.“ Měl by sice pravdu, ale ty „kartičky“ rozhodně stojí za to. Mě často při Agricole rozčilovalo, že je tolik věcí, které bych ještě chtěla udělat, ale do konce hry jsem prostě neměla šanci je stihnout. S tímto rozšířením se vám ale může podařit spoustu činností urychlit a zjednodušit, takže budete mít větší prostor pro rozvoj své farmy. Jestliže tedy už hrajete Agricolu delší dobu a Malá vybavení a Profese ze základní hry máte již důkladně prozkoumané, pak určitě neváhejte a toto rozšíření si pořiďte.


Vytvořeno: 09.07.2013.  Recenze hry: Královské rošády Hodnocení:
Intriky ve středověku
Královské rošády jsou karetní hra. Od ostatních karetních her ji ale odlišuje to, že to není taková ta klasika, při níž hráči odhazují karty doprostřed stolu, nýbrž se jedná o hru vykládací. V krabici najdete šest stejných balíčků karet, které jsou barevně odlišeny. Karty jsou krásně malované a skvělé na nich je podle mě to, že v balíčku je každá úplně jiná, tudíž se vám karty ve hře nemohou opakovat. Přesto jsou pravidla hry celkem jednoduchá, protože na kartách je vše velice dobře vysvětleno. Jediným záporem hry dle mého názoru je, že ve dvou hráčích se hra stává příliš rychlou a není tak plná překvapení. Pro 3 a více hráčů bych ji ale rozhodně doporučila.


Vytvořeno: 15.10.2012.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
Spřádejte temné plány
Někdo by mohl říct, že krabička Citadely je, vzhledem k její ceně, příliš malá. Je pravda, že v ní najdete pouze 65 karet staveb, 8 karet postav, kartu začínajícího hráče a 30 zvláštních penízků, ale tady se platí především za nápad a rozhodně také za krásné grafické zpracování. Všechny obrázky na kartách vypadají velice tajemně a opravdově, jejich autor si s nimi skutečně vyhrál.

Cílem hry je vyložit 7 karet budov, za které musíte zaplatit příslušné množství penízků, a za tyto budovy získat více bodů než spoluhráč. Různé výhody, které vám pomohou v cestě k vítězství, získáte pomocí karet postav, které si pro každé kolo vybíráte nově. Nikdo pak neví, kdo je kdo a co se dá od koho čekat.

V ostatních recenzích se objevují různé názory na hru ve dvou hráčích. Já osobně jsem Citadelu ještě v jiném počtu, než ve dvou, nehrála, ale přijde mi takto naprosto skvělá. Musíte taktizovat, pamatovat si, které postavy jste si zvolili (protože na rozdíl od většího počtu hráčů volíte místo jedné postavy dvě), a které postavy jste naopak předali spoluhráči a musíte se snažit odhadnout, které z nich si on vybral, abyste mu mohli co „nejlépe“ uškodit.

Citadela není hra pro mírumilovné osoby, protože zde prostě musíte kout pikle, jak jen to jde, ale zároveň nesmíte zapomenout na zajištění vlastního prospěchu. Určitě bych ji ale doporučila všem milovníkům karetních her, u kterých se musí přemýšlet.


Vytvořeno: 15.10.2012.  Recenze hry: Ramses II Hodnocení:
Dejte zabrat paměti
Máte rádi pexeso a jiné hry na paměť? Pak by vám tato hra určitě neměla uniknout. Ramses II. vás zavede do starověkého Egypta mezi pyramidy.

Herní plán je tvořen plastovou deskou s prohlubněmi, do kterých se zasazují kolečka, která jsou buď celá hnědá anebo jsou na nich obrázky. Obrázky se na každou hru dávají na jiné místo, takže nehrozí, že by se vám hra omrzela, protože nikdy nebude stejná. Když zasadíte kolečka do prohlubní, posázíte celý herní plán malými pyramidkami a pak už hra může začít. Hráč si vytáhne kartu s obrázkem (který je vyobrazený na kolečku schovaném někde pod pyramidami) a snaží se posunovat pyramidami tak, aby se dostal k tomuto obrázku, aniž by přitom narazil na nějaký jiný. Pokud udělá chybu, přijde na řadu další hráč. Protože se ale po několika kolech obrázky dají zapamatovat, v druhé etapě hry se začne herním plánem postupně otáčet o 90°, což leckomu zamotá hlavu.

Takže, pokud máte dobrou paměť a chcete si ji procvičit zase trochu jiným způsobem, pak určitě Ramsese II. pořiďte ;)


Vytvořeno: 15.10.2012.  Recenze hry: Wikinger Hodnocení:
Hurá na moře!
Tuto hru jsem hrála již s několika lidmi a každý, kdo ji viděl, říkal: „Jé, to je něco jako Carcassonne“. Myslím ale, že když jsme hru dohráli, všichni změnili názor.

V krabici s vyobrazeným Vikingem se nachází 62 kartiček ostrovů a 14 kartiček lodí (opravdu podobných jako v Carcassonne), 78 krásných figurek Vikingů, 4 pevniny, 8 kostiček, 45 peněz a herní plán s kolem, kterým se v průběhu hry otáčí. (Já osobně jsem tuto hru kupovala právě kvůli tomuto otočnému kolu :D.) Každý jistě ale ocení, že v ceně hry je už zahrnuto i rozšíření = 25 speciálních kartiček.

V průběhu hry si za peníze kupujete kartičky spolu s figurkami Vikingů a umisťujete je ke své pevnině, čímž vznikají jednotlivé ostrovy. Na ostrovy umisťujete Vikingy, za které dostáváte body, neohrožují-li je lodě. Ale jako v každé hře i těmto odporným lodím se dá bránit a pokud se ubráníte, nakonec vám ještě přinesou užitek.

Hra obsahuje určitý prvek náhody. Ten však není dán otočným kolem, jak by se mohlo zdát, tím se otáčí podle přesně daných pravidel. Záleží spíše na tom, jaké kombinace kartiček a figurek zrovna přijdou do hry. Toto ale zároveň dělá každou hru jinou a zajímavou, takže nemyslím, že v tomhle směru je prvek náhody špatný.

Dá se dobře hrát jak ve 2 tak ve 4 hráčích, ale ač je na krabici uvedeno, že je vhodná pro hráče od osmi let, já bych ji doporučila spíše pro větší děti (tak od deseti), protože pravidla, ač jsou dobře srozumitelná, jsou poněkud složitější na vysvětlení i pochopení a je u hry nutné dopředu promýšlet strategii.

Určitě je to ale skvělá hra, a pokud by ji někdo přeci jen chtěl srovnávat s Carcassonne, tak pro mě tato hra vítězí.


Vytvořeno: 08.07.2012.  Recenze hry: Carcassoone: Graf, Konig und Konsorten Hodnocení:
Rozšíření měnící začátek hry
Stejně jako Hostince a katedrály (1. rozšíření ke hře Carcassonne), Král, hrabě a řeka není rozšíření, které by nějak ztížilo nebo prodloužilo hru. Ani se nebudete muset učit počítat body nějakým novým způsobem. Ono už je to i tak dost složité, nemyslíte? Nebo vlastně…nacházejí se zde dvě kartičky, které na konci hry hráčům, kteří je vlastní, přinesou nějaké bonusové body, ale…to je až na konci hry, kdy je na počítání dost času. Hlavním smyslem tohoto rozšíření je, že už nadále nebudete hru začínat obklopováním jedné kartičky, ale postavíte si na začátku buď hrad anebo řeku, kolem kterých budete nadále stavět svá města. Možná by se mohlo zdát, že je toto rozšíření zbytečné, ale taková řeka se umí pěkně klikatit a znemožnit vám tím stavbu města tam, kde byste to zrovna potřebovali. Vřele toto rozšíření doporučuji všem, kteří nepotřebují, aby hra i s rozšířením byla ještě o další hodinu delší.


Vytvořeno: 08.07.2012.  Recenze hry: Carcassonne: Die Erweiterung Hodnocení:
Rozšíření, které nekomplikuje hru
V ostatních recenzích se objevují stížnosti na nedostatek herního materiálu v rozšíření. Což je sice pravda, ale to rozhodně neznamená, že by rozšíření bylo špatné. Musíte si prostě jen ujasnit, co od takového rozšíření očekáváte. Pokud chcete, aby Carcassonne s rozšířením bylo komplikovanější a delší, pak toto rozšíření opravdu není pro vás. Naopak ale, pokud nechcete hru více a více prodlužovat a ani nechcete, aby se vám ještě ztížila pravidla hry, pak je toto rozšíření pro vás ideální. Samozřejmě je také vhodné pro ty, kdo chtějí hrát v šesti lidech. Já osobně jako největší klad v tomto rozšíření vidím kartičky, které ukazují, kdo už kolikrát objel počítadlo kolem dokola. Pokud hrajete více než ve dvou, je totiž poměrně obtížné tuto věc sledovat. Takže, jak už jsem říkala: Ujasněte si, co vlastně od rozšíření hry očekáváte a až pak se rozhodněte, které koupit.


Vytvořeno: 08.07.2012.  Recenze hry: Agricola Hodnocení:
Skvělá taktická hra
I když je hra celkem nákladná, určitě stojí za to. Stojí za to pro všechny, kteří mají hodně volného času, velký stůl a chuť pořádně taktizovat a kombinovat. Hodně volného času proto, že i ve dvou hráčích trvá hra i s přípravou tak hodinu a půl a samozřejmě čím víc hráčů, tím delší hra. Velký stůl proto, že rozložená Agricola zabere dost místa a ještě musíte kolem poskládat kartičky, žetonky, atd. A chuť taktizovat a kombinovat je u této hry naprosto nezbytná, bez plánů a taktiky se nikam nedostanete. Agricola není hra, kterou můžete kamkoliv vzít a s kýmkoliv hrát. Její krabice je velká a těžká (protože je celá plná materiálu, jehož množství při prvním otevření může až děsit :). Je ale třeba uznat že materiál je vyroben kvalitně a hezky, nad figurkami zvířat se vždy vyloženě rozplývám). Také je to hra celkem komplikovaná na vysvětlení. Z pravidel se dá hodně pochopit, ale je jich opravdu mnoho a ze začátku pro mě bylo velice obtížné si je zapamatovat a dokázat je používat. (Velkým usnadněním pro mě bylo, když jsem si přečetla diskuzi na těchto stránkách o hře Agricola. Vysvětlily se mi tak různé nejasnosti v pravidlech a kolikrát jsem zjistila, že jsem některé věci pochopila úplně špatně.) No ale když se prokoušete přes tyto těžké začátky, tak musím uznat, že Agricola je hra, která nezná bratra (nebo spíše sestru :). Já osobně jsem lepší taktickou hru ještě neviděla. Můžete v ní dělat tolik věcí: obdělávat pole, mít ohrady se zvířaty, rodit nové potomky… Ale samozřejmě hra má omezený počet kol a vše se stihnout nedá. Právě proto je tak těžká, protože se musíte rozhodnout, co pro vás bude nejlepší, abyste vždy dokázali nakrmit hladovou rodinu a přitom získali co nejvíce bodů. Ale radím vám dobře: Pokud splňujete podmínky, které jsem popisovala na začátku, rozhodně nebudete zklamaní, když si Agricolu pořídíte.


Vytvořeno: 08.07.2012.  Recenze hry: Dodge City - High Noon Hodnocení:
BANG - Přestřelka pokračuje...
Bez tohoto rozšíření jako by hra ani nebyla celá. Prostě to není ono. Rozšíření přináší více karet, které se nacházejí už i v základní sadě. Dále obsahuje nové karty se zeleným orámováním, které před sebe nejprve musíte vyložit na stůl a teprve až po oběhnutí kola je můžete použít. (Já osobně mám ty zelené karty ze všech nejradši.) A také se zde nachází speciální balíček karet, které se nepřimíchávají mezi karty ostatní, ale položí se zvlášť na stůl. Na začátku kola se vždy jedna z těchto karet otočí. Na ní je napsán nějaký speciální účinek, který platí během daného kola, a mnohdy hru velice ztíží. Mohou se tak do hry na jedno kolo např. vrátit i osoby, které již dříve byly zastřeleny. V tomto rozšíření také můžete najít návod, jak hrát hru ve třech hráčích, ale já to výrazně nedoporučuji, protože při hře ve třech je hned každému jasné, kdo je kdo a hra tedy ztrácí prvek anonymity hráčů, který je podle mě pro hru velice podstatný. Je přece zábavné zjistit, že se třeba celou dobu snažíte zabít nesprávného, no ne :)?


Vytvořeno: 08.07.2012.  Recenze hry: Bang! Hodnocení:
BANG - Přestřelka začíná!
Jedná se skvělou karetní hru, u které si budete skutečně připadat jako někde na Divokém Západě. Hra je skvěle promyšlená, autor snad musel na Divokém Západě opravdu žít. Ale nebojte se, i když se ve hře střílí, rozhodně Bang není nijak morbidní a nemá negativní dopad na psychiku ani smýšlení hráčů ;). Provedení karet je velice kvalitní a pokud je vyloženě neroztrhnete vejpůl (byli byste blázni, kdybyste to dělali :), tak vám něco takového, jako že se osahají a budou nečitelné, rozhodně nehrozí. Pravidla Bangu nejsou složitá, ale je jich poměrně hodně, protože každá karta je jiná. Každý hráč ale může dostat přehledovou kartičku, která vše výrazně ujednodušší a na smysl složitějších karet prostě sem tam nahlédnete do pravidel, kde je vše dobře vysvětlené. Hru je nejlepší hrát v co nejvíce hráčích (min. 5 a více). Zaprvé je tak více srandy, ale zadruhé (a to je hlavní) se teprve v tomto počtu dají pořádně ocenit funkce některých karet. Určitě ke hře doporučuji koupit rozšíření Město duchů. Bez něj jako by hra byla poloviční. A vzhledem k ceně základní hry i ceně rozšíření, myslím, že není problém zakoupit oboje najednou.


Vytvořeno: 08.07.2012.  Recenze hry: Jambo Hodnocení:
Je těžké být obchodníkem? Zkuste si to!
Pokud jste milovníkem karetních her a jste většinou na hru jenom dva, pak je Jambo hra právě pro vás. Určitě budete nadšeni velkým množstvím kartiček s překrásnými obrázky, ze kterých na vás úplně čiší Afrika. V Jambu však nepoužíváte pouze karty, jak je u běžných karetních her zvykem. Každý z hráčů vlastní ještě kartičku, na níž je namalovaný stánek, do kterého může umisťovat různé žetony zboží, se kterými nadále obchoduje. Pravidla hry jsou poměrně jednoduchá a krátká a dají se rychle vysvětlit, což je výhoda, pokud chcete hrát s někým, kdo ještě Jambo nezná. Tento člověk oproti vám ani nebude v nevýhodě, protože u Jamba se nedá vypěstovat žádná taktika. Vše záleží pouze na tom, jaké vám zrovna přijdou karty, což činí hru pokaždé jinou a stále zajímavou. Příjemná je také délka trvání hry, protože patří spíše mezi ty kratší. Nám Jambo většinou zabere tak tři čtvrtě hodiny. U hry není ani nutné se nijak zvlášť soustředit. Samozřejmě, že úplně bez přemýšlení hrát nejde, ale rozhodně to není hra, po které byste byli vysíleni namáhavým přemýšlením. Jambo je prostě rychlé, oddychové, jednoduché a dobře skladné, takže není problémem vzít ho s sebou na každou dovolenou, kde vám určitě zpříjemní chvíle, ve kterých byste se jinak nudili.


Vytvořeno: 08.07.2012.  Recenze hry: Geistesblitz Hodnocení:
Duch - super hra na párty
Duch je hra s velice jednoduchými pravidly, která určitě nikdo nebude mít problém pochopit. Mnohem těžší je ale samotné hraní, protože Duch je hra, která vás opravdu donutí přemýšlet! Hledáte-li nějakou oddychovku na letní večery, pak Duch určitě není to pravé pro vás. Po hře se totiž dokonce můžete cítit i vyčerpaní náročným uvažováním. Určitě je to ale super hra pro větší sešlost lidí nebo na nějakou party, protože legrace při hraní Ducha nikdy nechybí a mnohdy třeba i budete překvapeni, jak špatně dokáže váš mozek danou situaci ve hře vyhodnotit. Výhodné je také, že se dá vzít všude s sebou, protože krabička je velice malých rozměrů a nezabere mnoho místa. Jedinou nevýhodou Ducha podle mě je, že se dá dobře natrénovat a pak, když ho budete chtít hrát s nějakým nováčkem, on bude oproti vám velmi znevýhodněn a hra ho velice rychle přestane bavit. K tomu můžu poradit jen to, abyste dotyčnému dali také nějaký ten čas na trénink a nebo ho i sem tam nechali vyhrát, aby neztratil o hraní zájem. Chcete-li si ale pořádně „zavařit“ mozkové závity, pak vám Ducha vřele doporučuji.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |