Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče mealy

Rok narození: 1979
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 4
Místo, kde hraje občas: Ústecký kraj / Lovosice


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - Král & Špeh Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - řeka I. Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hrad Ne Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
El Grande Ano Mám a nechci prodat
Hrabě z Carcassonne Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Portoriko - Nové budovy Ano Mám a nechci prodat
Psí život Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele mealy je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 16.04.2008.  Recenze hry: Shear Panic Hodnocení:
Poprask na pastvě
Je krásný letní den a několik oveček se spokojeně pase na louce. Snaží se být co nejblíže ke své ovčí kolegyní, aby tak mohly spolu probrat, co důležitého se v posledních dnech událo. Najednou ovečky zahlédnou za ohradou Rogera - krásného statného berana a jejich přátelství je tu tam. Jediným jejich cílem je být Rogerovi co nejvíce nablízku. Avšak i srdce ovčích dam je přelétavé. Brzy si uvědomí, že co je doma - to se počítá, a tak jejich náklonnost k Rogerovi ochabne a všechny se věnují Mauricovi - do té doby nezajímavému beranovi ve stádě. Najednou se stane něco strašného. Za ohradou se objeví největší nepřítel všech slušných ovcí - střihač. Ovečky pádí k druhému konci ohrady, aby byly od střihače co možná nejdále a uchránily si tak svou pečlivě nastřádanou vlnu...

Po rozbalení krabice budete pravděpodobně fascinováni několika krásně vyvedenými keramickými figurkami jednotlivých oveček, které jsou bezesporu nejatraktivnějším elementem celé této hry. Dále v krabici najdete herní plán, jednotlivé kartičky symbolizující akce, které lze s ovečkami provádět, kostku s barevnými symboly, ukazatele počtu bodů pro jednotlivé hráče, ukazatel času a startovní políčko, které se přikládá k hernímu plánu na začátku hry. Nechybí ani pravidla - v německé distribuci jsou přiložena pravidla v němčině, angličtině a francouzštině.

Každý hráč si na začátku hry nejprve vybere barvu a postaví ukazal bodů na počáteční políčko Start. Každý z hráčů se snaží v průběhu hry na základě pozic dvou oveček své barvy dosáhnout co nejvíce bodů. Na startovní políčko se postaví i ukazatel času. Ukazatel času se postupně pohybuje kupředu podle akce zahrané jednotlivými hráči a pozice ukazatele času určuje, v jaké fázi se hra nachází. Jak již bylo v úvodu naznačeno, hra sestává ze čtyř fází. V první fázi se snáží hráč zachovat své dvě ovečky co nejblíže u sebe, v druhé fázi hry je úkolem dostat své ovečky co nejblíže k jedné straně hrací desky, ve třetí fázi hry se získávají body, pokud stojí ovečky na sousedním políčku u beránka Maurice a ve čtvrté fázi hry ovečky utíkají co nejdále od strany hrací desky, na které se nachází střihač.

Na začátku celé hry se ovečky seřadí podle předepsaného návodu do 'bojové formace' ve tvaru 3 krát 3 ovečky a každý z hráčů má možnost drcnutím jedné z oveček ovlivnit postavení dalších ovcí. Kostka zde slouží k určení barvy ovce, kterou bude hráč v této části hry zbylé ovečky posunovat. Tuto akci provádí na začátku všichni hráčí, aby se docílilo rozmanitějšího uspořádání oveček na hrací ploše. V průběhu hry se může tato akce opakovat, pokud se ukazatel času dostane na příslušné políčko.

V každém kole hry pak má každý hráč právo zahrát jednu z akcí. Akce jsou rozděleny na tři druhy - první druh akcí umožňuje posunout vlastní ovcí a případně tak ovlivnit i uspořádání ostatních oveček na hrací ploše, druhým typem akcí je posun všech oveček v určitém směru v rámci daného řádku, sloupce či diagonály a třetím druhem akcí jsou speciální akce, které umožňují měnit umístění Rogera či střihače popř. zahnat ovečky k určité straně hrací desky.

Co říci na závěr? Figurky jsou opravdu nádherné a dětem se budou líbit. I když je jedinným prvkem náhody ve hře kostka, velká snaha taktizovat příliš ovoce nepřináší, neboť jakákoliv akce hráčů před vámi může radikálně změnit situaci na hrací ploše. Ti, kdo rádi během hry škodí, tento herní princip zajisté uvítají. Myslím si, že to je celkem povedená rodinná hra, při které se pobaví jak malí, tak velcí...
Vytvořeno: 21.07.2005.  Recenze hry: A Dog's Life Hodnocení:
Vcelku zábavná hra
Ano, jak už název recenze napovídá, jedná se dle mého názoru o velmi zábavnou hru. Díky nemalému vlivu náhody je tato hra spíše určena pro hráče, kteří dávají přednost lehčím žánrům, než pro takové, kteří se zlédli ve strategiích a taktických hrách.
Provedení hry je vcelku vydařené - figurky pejsků se vcelku povedly, i když si nejsem jist, zda-li by byli kynologové schopni vždy jednoznačně identifikovat rasu každého pejska podle přiložené figurky. Hrací deska je také pěkně vyvedená, ovšem zpočátku může činit problémy, když je k vám deska natočená bokem či otočená o 180 stupňů. Někteří hráči taktéž tvrdí, že je hrací deska až příliš pestrobarevná; někdy opravdu činí problém najít na desce ve změti barev např. hrací kostku.
Hru lze hrát již ve dvou hráčích, avšak pravá zábava nastává až v situaci, kdy je na hrací desce více pejsků a tím pádem i více překážek. Hru ve dvou hráčích lze však obohatit tím, že si každý hráč vylosuje namísto jednoho pejska vždy pejsky dva. A pak začíná ta pravá psí mela...

Vytvořeno: 04.02.2005.  Recenze hry: Der Graf von Carcassonne Hodnocení:
První dojmy
Toto rozšíření přináší do hry nové taktické možnosti, které lze uplatnit v okamžiku, kdy dochází k zúčtování za dokončené město, cestu, klášter nebo při vyhodnocování bodů za louky. Jednoduše tak můžete použít své figurky, které jste si nastřádali v Carcassonnu (Carcassonne = nově přidaný herní objekt). Své figurky můžete do Carcassonnu dostat v okamžiku, kdy pokládáte kartičku, která někomu jinému kromě vás přináší v daném okamžiku nějaké body. Jedná se vlastně o nový způsob, jak bojovat o velká města či dokonce sdílet (nedobrovolně) body za kláštery! Velkou nevýhodou tohoto rozšíření je skutečnost, že dodaná pravidla nejsou jednoznačná a neřeší všechny případy, které mohou ve hře nastat. To je u deskových her, dle mého názoru, poměrně nešťastná situace.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |