Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Jiří PoláčekOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Cronberg (Bonobo Beach) Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Jiří Poláček je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 16.08.2004.  Recenze hry: Cronberg (Bonobo Beach) Hodnocení:
Ještě jste si nevyrobili?
Je s podivem, že se zde doposud neobjevila recenze na tuto hru, když již v dubnu se na tomto serveru (www.hrajeme.cz/Hrajeme/NewsText.aspx?ID_NOVINKY=219) objevila informace, že Cronberg si lze nejenom zahrát proti počítači, ale dokonce snadno vyrobit za pár korun, které odpovídají nákladům na tisk.

Nejdřív jsem si zkusil zahrát hru proti počítači a velice rychle se mi začala zamlouvat. Počítačoví protivníci nepřemýšlí dlouho, takže partie trvá příjemných pár minut, které lze vyšetřit o pracovní přestávce, a pokud je času víc, odveta vždy potěší. Především však princip hry má své kouzlo, na jehož podstatu jsem zatím u žádné jiné hry nenarazil – každým tahem hráč usilovně přemýšlí, jestli má raději obsadit nějakou křižovatku na městském plánu či raději někam umístit kartičku s budovou – a pak toho v mnoha případech lituje.

Opravdový zážitek ze hry však dává až hra okolo stolu s rodinou či přáteli, na nichž jsem si navíc ověřil, že výroba herního plánu a zejména vystřihování herních kartiček se vyplatilo – tj. že si hru se mnou mnozí opět rádi zahrají. Hra má totiž následující vlastnosti:
Její pravidla jsou jednoduchá; jejich vysvětlení zabere pár minut a jedna ukázková partie vše objasní.
Hra je rychlá; přestože živí protivníci přemýšlejí mnohem déle, hráč se v průběhu kola nudit nemusí, neboť je v jeho zájmu rozvažovat nad svým dalším tahem předem. Celá partie pak trvá 15 až 20 minut, což znamená, že u jedné partie většinou nezůstane.
Hra nabízí velké množství kombinačních možností, jejichž jádrem je umísťování kartiček budov na herní plán – záleží na orientaci kartičky, bodové hodnotě (s kladnými si člověk může přilepšit, se zápornými může škodit protivníkovi) a vhodném využívání bonusů.

Nuže celkové shrnutí? Nevím, jestli se u nás Cronberg či její ostrovní variace Bonobo Beach prodává, ale vzhledem k tomu, že hru si stačí stáhnout (http://www.kronberger-spiele.de/eng/cronberg/cron.html), vytisknout a vystřihnout (plus si z nějaké jiné hry vypůjčit pět figurek stejné barvy pro každého hráče), určitě už vaše zlaté české ručičky nemusejí zahálet. Pokud neumíte anglicky nebo německy, dovolil jsem si pravidla hry (http://www.econ.muni.cz/~polacek/cronberg/) přeložit do češtiny (proto je zde nepopisuji) – připravil jsem i verzi pro tisk na jeden list papíru jako knížečky.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |