Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Petr ŠmídaOblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Petr Šmída je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 03.01.2003.  Recenze hry: Risk Hodnocení:
Výborná strategie pro náročné
Risk je hra, která nám už před lety zpříjemnila spoustu večerů a nocí studentského života ještě v nepočeštěné (dánské :) verzi, takže jsem vřele uvítal její českou lokalizaci. Je škoda, že Risk dnes trochu doplácí na skutečnost, že není novinkou a jeho cena není zrovna nejnižší. Pozornost při nákupu her se logicky soustřeďuje na hry novější a lacinější.

Charakteristika hry
Z bohatých zkušeností a dojmů (mých i spoluhráčů) myslím můžu říct, že hru ocení hlavně ti, kdo mají rádi a ovládají dlouhodobé strategie. Úspěch hráče do určité míry předurčují jeho osobností kvality, a budiž ke chvále hry, že ty si hrou zároveň procvičuje. Aby hra nezabavila jen jednou, hraje jako vždy svoji roli náhoda. V Risku je to hlavně na začátku hry při nastavování výchozích podmínek a v každém kole při hodech kostkami. Právě díky tomu platí, že i ve stejném složení se vítězem stává téměř pokaždé někdo jiný. Přesto můžete obzvlášť po delším hraní zjistit, že osoba hráče je významným faktorem úspěchu. Ale o to koneckonců ve hrách jde, že? Kvalitní hráč Risku je stratég, umí plánovat mnoho tahů dopředu, umí předvídat chování soupeřů a zároveň skrývat vlastní záměry a tím překvapovat.

Hra proto asi nebude dlouho bavit ty, koho dělat právě tohle nebaví, ani ty, kteří se v tom necítí. Pokud to o vás ale neplatí, můžete se naopak těšit na to, že vás Risk strhne tak, že přestanete vnímat čas a s napjetím budete prožívat hru až do samotného konce. I pak budete celý nedočkaví na to zahrát si odvetu. Pokud se rozhodnete hru hrát, připravte se na dlouhé večery i noci. Délka hry roste s počtem hráčů a nemá valný smysl hrát Risk jen ve dvou, přestože v takové situaci lze uplatnit variantu s třetím hypotetickým hráčem. Kvalitní hra je vždy se 4-6 hráči.

Pravidla
Vysvětlení pravidel není nejjednodušší, ale ani ne příliš složité. 15 minut na zasvěcení nových hráčů jistě postačí a v průběhu prvních kol se dozvědí zbytek, aniž by to pro ně nutně znamenalo handicap pro danou hru (jak tomu může být např. u Osadníků).

Design
Provedení hry (hlavně figurek) je rozhodně její předností a potěší všechny ty, kdo si potrpí na detail v souladu s libretem hry.

Přednosti hry
- strhující hra pro náročné hráče
- strategie, ve které jsou důležité interakce se soupeři
- jedna hra vás může zabavit i na několik hodinZpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |