Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče klasterniceOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - základní hra Ano Nemám a nechci koupit
Doba kamenná Ano Nemám a nechci koupit
Le Havre Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele klasternice je k dispozici celkem 6 recenzí.

Vytvořeno: 21.08.2013.  Recenze hry: Village Hodnocení:
Kronika panství - zábavná až morbidní hra
V Kronice panství si uvědomíte jak chodí život na vestnici.Každý hráč má svou rodinu. Každý člen rodiny vykonává nějakou činnost, aby vylepšil rodině život. Ovšem každý člen rodiny má omezenou životnost. A proto časem umírá - což může být zpočátku pro některé hráče trošku morbidní. Přiznám se, že patřím mezi ně. Ale alespoň je zde možnost rozhodnout se, jak a kam daného člena pohřbít. A také je zde možnost pořídit si člena nového, který může nahradit funkci původního člena. A život jde dál... No ale hra přece jednou musí končit ... A když se zde neháže kostkama, nejede se do cíle tak jak asi? Že by se čekalo až umřou všichni členové rodiny?? Ale kdepak. Pokud se chcete dovědět jak tato hra končí, pořiďte si ji a možná budete překvapeni :)


Vytvořeno: 21.08.2013.  Recenze hry: Dungeon Lords Hodnocení:
Fascinující, zábavné, strhující !!
Jedna z nejlepších her, jakou jsem kdy hrála. Zpočátku jsem se sice těžce prokousávala pravidly, četla jsem je vícekrát, protože mi přišly dost složité a komplikované, ale na druhou stranu zase zajímavě psané, popsané a vysvětlené. Navíc jsou v pravidlech i mnohdy výstižné a vtipné "hlášky". Hru bych určitě doporučila rodinám se staršími dětmi u nás se osvědčil věk 10 a více let, čím starší tím lépe a rychleji tuto hru pochopí a zaujme je. Už i proto, že hra není jako klasická hra, kde se háže kostkou a skáče o pár políček dopředu. Zde je potřeba dopředu promyslet každý tah. Naplánovat si celý rok, nasbírat dost surovin, jídla, zlatých a hlavně nakoupit pasti a příšery. No a také sledovat tahy dalších hráčů a hlídat si, které akce využili v předchozím tahu a které využili teď a již je nemohou využít a tímpádem je můžete využít vy, aniž by vám je někdo "přebral". Protože každá akce je volná pouze pro 3 hráče. A vždy jsou ve hře 4 hráči. Tudíž většinou má někdo peška. A to ten, který se soustředí na jiné věci, než akce ostatních hráčů. Ano i pokud hrajete pouze dva, tak stále jsou ve hře 4 figurky, 2 fiktivní hráči a 2 reální hráči. I ve hře 3 hráčů je jeden fiktivní hráč, o kterého se někdo musí starat a přidělovat mu tahy. Tento hráč na konci hry nemá body, nemůže tudíž vyhrát, ale může ztižovat hru ostatním hráčům. Hra má základ v počítačové hře, podle které je tvořená, tudíž má zajímavé kontrasty i herní deska není klasická oproti jiným hrám. Doporučuji při první hře řádně pročíst pravidla, řídit se podle nich a třeba si v první hře pár tahů vyzkoušet jen tak, bez počítání bodů. Také je možnost vyzkoušet si prvně cvičný boj dle pravidel a herního plánu a pak tento nacvičený boj využít i ve hře. Tak či tak věřím, že si tuto hru zamilují nejen děti ale i dospělí. Protože je to hra pro více generací a nad kterou se musí přemýšlet a plánovat dopředu. Protože skončí první rok ... a co se stane pak? Nastane druhý rok, ještě přísnější, tvrdší a s hromadou horších příšer, tak je třeba se na to pořádně připravit :) A pokud se vám podaří dobře připravit a vyhrát tento boj? Tak potom vám přísluší titul VLÁDCE PODZEMÍ a ten teda už něco znamená :) Všem vládcům podzemí zdar :)


Vytvořeno: 10.02.2013.  Recenze hry: Le Havre Hodnocení:
Le Havre - náročná, ale velmi zábavná strategická hra
Základním principem připomíná hra Le Havru hru Agricola (herní materiál, suroviny, sběr surovin, odevzdávání jídla, apod). Ovšem obě hry jsou odlišné a v každé z nich se člověk musí soustředit na jiné věci. Zatímco v Agricole se člověk věnoval budování farmy a shánění jídla, Le Havre je více obchodní hra, ve které také hraje důležitou roli jídlo. Hráči v daném kole se střídají na tahu, celkem je 7 tahů v kole, to znamená že ve dvou hráčích má vždy jeden tahy 3 a druhý hráč tahy 4, v dalším kole se však toto prohodí. V každém kole mají hráči možnost vzít si v každém svém tahu některou z nabízených surovin, které se průběžně doplňují (mezi surovinami najdeme například ryby-které lze také použít jediné jako hotové jídlo, obilí, dřevo, železo, dobytek, jíl apod.) nebo mohou využít některou ze specializovaných budov, které vlastní město či spoluhráč. Za využití budovy se ve velké většině musí zaplatit jídlo nebo peníze. Proto je nejlepší nejčastěji využívané budovy vlastnit, abychom za ně nemuseli platit spoluhráčům a naopak museli spoluhráči platit nám. Mohou se zdé také budovy stavět nebo kupovat (kupovat mohou vždy během tahu, například prvně si vzít peníze a za ně poté ihned koupit budovu) a poté je pronajímat ostatním hráčům. Pomocí budov lze také stavět lodě a na nich poté vyvážet a prodávat suroviny a výrobky. Lodě také slouží hlavně k zásobování jídla, které si hráč musí hlídat, protože jídlo je zde dosti důležitou součástí hry. Nemá-li hráč jídlo, může odevzdat peníze, nemá-li peníze, musí si vzít půjčku, kterou by měl co nejdříve splatit, aby nemusel platit úroky a případně ji do konce hry nezapoměl splatit úplně, protože to by ho na konci hry stálo mínusové body!! Po odehrání daného počtu kol přichází na řadu sčítání veškerých hodnot - peněz, lodí, budov, které hráč vlastní a vyhodnocení vítěze. Oproti Agricole zde bývá bodů více. Zatímco u Agricoly se body pohybují v desítkách, zde body dosahují až stovky (nám se podařilo zahrát i více než 200 bodů). Takže při počítání bodů to bývá občas o nervy a také o pár bodíků a do konce hry a počítání nemusí být jasný vítěz. Hra je velice zajímavá, kreativní, určitě i zaměstná mozkové buňky a také ukrátí dlouhé zimní večery. Ve dvou hráčíčch tuto hru hrajeme většinou okolo dvou hodin, takže je třeba si na ni vymezit více času :) Ale pro mě spolu s Agricolou a Vládci podzemí jedna z nejlepších her, jakou jsem kdy hrála.


Vytvořeno: 10.02.2013.  Recenze hry: Agricola: Die Moorbauern Hodnocení:
Skvělé rozšíření základní hry Agricola
Skvělé rozšíření základní hry Agricola. Velice obohacuje základní hru, ovšem hru o mnoho neprodlužuje časově, což určitě také patří mezi výhody. Se základní hrou ve dvou hráčích nezabere většinou více než 90 minut. Toto rozšíření obohacuje základní hru například o nové postavičky koníků (občas se dají barvou zaměnit s krávami ze základní hry), také jsou zde nové žetonky se symboly ohníčků (aby vám rodina nezmrzla, je třeba při sklizni také vytopit všechny místnosti vaší chýše či domu) a samozřejmě jsou zde také vychytávky jako například ta, že čím lepší máte místnost (jílovou, kamennou), tím méně musíte vytápět :) Mezi nové věci patří také hromada karet malého vybavení, které se v libovolném počtu míchají s kartami ze základní hry či jiného rozšíření karet, můžete si namíchat karty v poměru 2:5, 3:4, 4:3 či 5:2, je to jen a jen na vás :) Další novou věcí jsou také lesy a močály, které máte od začátku hry přiděleny různě na své farmě a je jen na vás, kolik lesů a močálů si ponecháte a které naopak odstraníte a využijete například jako dřevo či palivo a nebo přeměníte les na pole, na které můžete později osít obilí či zeleninu. Určitě jsem nevyjmenovala všechny novinky a výhody, je jich totiž opravdu hodně :) A je jen na vás, jak se s tímto rozšířením poperete, každopádně jak ho jednou vyzkoušíte, už bez něj hru Agricola nedokážete hrát :)


Vytvořeno: 10.02.2013.  Recenze hry: Stone Age Hodnocení:
Doba kamenná - rodinná veselá hra
Doba kamenná je hra, která si myslím nadchne celou rodinu od nejmenších po ty největší :) Mezi zajímavosti hry je používání kostek při lovu a sběru (dřeva, kamene, jílu či zlata), zvýší se tím sice podíl náhody, ale také emoce :) Každý se snaží na kostkách naházet co nejvíce bodů aby získal co nejvíce surovin. Pokud se navíc stane že si chcete během jednoho vzít suroviny a k tomu také vzít i nějakou tu zvýhodňující kartu, za kterou na konci hry získáte body, tak to můžou být pěkné nervy naházet na kostkách potřebné množství bodů :) Potom mohou lítat i nevhodná slova a téct nervy:) Každopádně jinak je to veselá hra plná emocí, zážítků a občas i smíchu. Mohu vřele doporučit i větším rodinám, vysvětlení pravidel nezabere mnoho času, rychle je pochopí i menší děti a hra je také určitě velice nadchne. Hra není časově náročná ve 2-3 hráčích nezabere více než 90 minut, což je určitě přijatelná doba. Mě osobně tato hra i když s větším podílem náhody nadchla a určitě plánuji vyzkoušet i rozšíření.


Vytvořeno: 09.03.2012.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Vřele doporučuji pro rodinnou hru
Velice zajímavá rodinná hra. Doporučuji jak pro menší ale i větší rodinné příslušníky. Cílem hry je stavět hrady, obsazovat louky a cesty. Hra je dosti kreativní, pokaždé má jiný tvar a pokaždé postavíte jinak velké hrady, louky a cesty. Je taky důležité s kým hru hrajete - pokud máte zákeřného protihráče, který se vám snaží stavění hradu překazit a snažit se k vašemu hradu přistavět či ho úplně přebrat, musíte mít promyšlenou taktiku, jak se daného hráče zbavit ze svého hradu. Hra není náročná na pochopení, pravidla se dají nastudovat za pár minut. Doporučuji zakoupit rozšíření, které hru nejen okoření, ale také udělá složitější a záživnější. A také vás může hrát více - v základní hře mohou hrát 4 hráči, v rozšíření jsou potom materiály i pro pátého hráče. Jinak herní kartičky jsou z kvalitního pevného materiálu, panáčci ze dřeva, nehrozí rozšlápnutí ani jiné poškození hry. Mohu vřele doporučit pro hru ve dvou i více hráčích.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |