Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Alnagon

Rok narození: 1972
Místo, kde hraje pravidelně: Středočeský kraj / Kladno
Místo, kde hraje občas: Praha / Praha 10


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Abalone Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Nemám a nechci koupit
Cartagena Ano Mám a nechci prodat
Psí život Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Alnagon je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 10.03.2003.  Recenze hry: A Dog's Life Hodnocení:
Je těžké být toulavým psem.

Než vyhodíte svého domácího mazlíčka z domu na ulici, zahrajte si tuhle hru, ať víte, jaké to je být toulavým psem. Je to vskutku psí život.

Jakkoli se myšlenka hry zdá infantilní, rozhodně hra poskytuje dobrou zábavu i dospělému člověku. Myšlenka je to originální a zpracovaná do velmi hratelné podoby.Hráči si vylosují jednoho ze šesti psů, každý pejsek má trošku jiné dispozice, ale celkově je to vyvážené. Psi běhají po městě a shánějí potravu různě po popelnicích, žebrají v restauracích, případně roznášejí noviny. Místo potravy mohou ovšem dostat kost a s tou se musí běžet "domů" a onen zahrabat. Cílem hry je zahrabat čtyři kosti. Aby to nebylo tak jednoduché, musíš si dávat pozor, aby ses nedostal do útulku. To se může stát třemi způsoby - sebere tě Anton, který soustavně krouží městem a loví toulavé psy, padneš hlady nebo prohraješ souboj s jiným psem. Z útulku pak musíš utéct a pak hurá za dalším úlovkem. V pozdější fázi hry je ocenitelné využívání další psí vlastnosti - očůrávání kandelábrů. To dokáže ostatní psi slušně zdržet.

Při pohledu na kvalitně zpracovaný herní plán a figurky, které jsou v podstatě věrnými soškami jednotlivých plemen, mne napadá, že si výrobci her hráče pěkně rozmazlují. Brzy nebude hra, kde by se používaly klasické figurky, snad s výjimkou "člobrda".Vytvořeno: 25.02.2003.  Recenze hry: Carcassonne: Die Erweiterung Hodnocení:
Více kostek - více zábavy

Toto rozšíření skvěle doplňuje základní sadu a přidává hře nový rozměr, hlavně katedrálami, ale ani hospody nejsou od věci. Velká figurka hře taká dodává nečekané napětí.

Pravidla jsou stejně přehledná jako v základní verzi.
Design nástavby není také žádným nepříjemným překvapením - kvalita jako u základní verze, jen jsou kostičky trochu světlejší, což by u krajiny zas tolik nevadilo, ale podle rubu lze poznat, zda berete kostku ze základní sady nebo z rozšíření, ale zneužitelnost této znalosti je mizivá. Nicméně strhávám za to půl bodu.

Další půlbod v hodnocení strhávám za to, že se mi těch kostiček v rozšíření zdá za tu cenu dost málo, čekal bych jich minimálně dvojnásobek.
Vytvořeno: 06.01.2003.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Originální a přitom jednoduché

Hra je vskutku originální, nebo alespoň jsem se ještě nesetkal s žádnou podobnou a přitom jsou pravidla jednoduchá na pochopení a nový hráč při hraní není nijak výrazně znevýhodněn oproti zkušenějším. Snad jen tím, že nezná jaké a kolik karet ve hře je.

Přiložená pravidla jsou jasná, doplněna vysvětlujícímy příklady, žádné problémy jsem při jejich studování nesledoval.Hrací plocha, tedy spíše dílky jsou pěkné a kvalitní a při skládání tvoří přesvědčivé obrazce - všechno pěkně navazuje.Počítadlo je zajímavě řešené, je škoda, že je jen do 49ti, již jsem několikrát dosáhl skóre přes 100 bodů, ale je s tím počítáno a není to zase takový problém.

Velkou výhodou je také spád hry oproti jiným moderním společenským hrám, kde se hráči často modlí, aby už někdo konečně vyhrál.Nemohu hře dát méně než pět bodů, nespatřil jsem na hře žádnou chybu. Doufám, že se časem budou dát sehnat nějaká další rozšíření.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |