Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče termit

Rok narození: 1980
Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Brno
 
Další informace: Studuju v Brne na VS. Vetsinou je problem se nekde setkat a zahrat si. Trochu mi vadi, ze se k nam dovazi realtivcne malo her.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Alhambra Ano Mám a nechci prodat
Atlantic Star Ano Mám a chci prodat
Babylon Ano Mám a chci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Caesar & Cleopatra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ne Nemám a nechci koupit
Citadela Ne Nemám a nechci koupit
Cluedo Ano Mám a nechci prodat
Diplomacie Ano Mám a chci prodat
Euphrat & Tigris Ano Mám a chci prodat
Fiese Freunde Fette Feten Ano Mám a chci prodat
Fische, Fluppen, Frikadellen Ano Mám a nechci prodat
Niagara Ano Nemám a nechci koupit
Obchodníci z Janova Ano Mám a chci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit
Serenissima Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Trans America Ano Nemám a nechci koupit
Vysoké napětí Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele termit je k dispozici celkem 8 recenzí.

Vytvořeno: 18.05.2005.  Recenze hry: Risk Hodnocení:
Podle pravidel je hra nehratelná
Na základě recenzí kolegů jsem si s nadějí tuto hru zakoupil. Zděšen jsem shledal, že podle překladu pravidel, na kterých bylo podle syntaxe a zvolených výrazových prostředků poznat, že se jedná o překlad z angličtiny, se hra dá hrát stylem Člověče nezlob se s hezčími figurkami. Pravidla jsem reklamoval v obchodě. Na hru jsem nakonec dostal slevu, jelikož se mi podařilo sehnat originální pravidla na internetu od www.hasbro.de. Shledal jsem, že v českém překladu chybí příklady situací, které ve hře mohou vzniknout, a hlavně asi 2 části pravidel chybí úplně. Po překladu je hra konečně hratelná, ale i tak mě nijak obzvlášť nenadchla. Pokud chcete opravdu kvalitní strategickou hru, uvažujte o nějaké jiné - těch je naštěstí dostatek. Když jsem posléze zavítal na německé herní servery, kritici tuto hru celkem rozcupovali, i když na druhou stranu přiznali, že kdyby hra byla tak špatná, tak ji Parker Brothers a Hasbro nevydávají přes 40 let. Asi se jedná o hru, které přijde na chuť opravdu jen někdo. Já jsem to bohužel nebyl.


Vytvořeno: 04.04.2005.  Recenze hry: Fische, Fluppen, Frikadellen Hodnocení:
Fakt fajnová fěc
Sehnat hru od 2F spiele nebylo vůbec jednoduché. Po roce se mi to konečně podařilo a trpěivost přinesla růže. Autor Friedman Friese trpí obsesí písmene F. Slova legendy, kterou představuje na začátku pravidel, začínají všechna na F, obchodníci, u kterých se stavujete nakoupit taky začínají na F ( Flamnede Franka - na krabici, Funkender Friedrich, Frustrierte Freya usw.:)). Úkolem hráče je získat 3 fetiše, díky kterým osvobodí vílu ( v němčině die Fee). Legenda celkem stupidní, hlavně aby vše začínalo na F. Ale hra samotná je skvělá. Hráči táhnou svými figurkami po finském fjordu, který vypadá spíše jako park a snaží se co nejvýhodněji vyobchodovat věci, které si nakoupili u stánkařů. Věci je možno prodat jiným stánkařům, či si je směnit u veksláků. Obchoduje se s cigaretami ( Fluppen), karbenátky ( Frikadellen), rybami ( Fische), kořalkou ( Fussel) a fenyklem ( Fenchel). Obsese útočí. Po prodeji se hýbou ceny komodit, takže musíte odhalit ten nejlepší okamžik pro prodej a nákup. Každý ze stánkařů oplývá ještě zvláštní akcí, kterou můžete pěkně zatopit soupeřům. Ti, kdo chtějí naštvat, převézt či poškodit spoluhráče si přijdou na své. Hra opravdu není výchovná. Herní sada obsahuje 36 karet stánkařů, většina z nich je velice vtipně provedena. Ve hře samotné je karet stánkařů potřeba 12 a příští hru můžete hrát s jiným tuctem. Oceňuji zejména perfektní zpracování ( dobrý a kvalitní materiál), zajímavý herní princip a skvělé a vtipné výtvarné provedení. Půl bodu musím strhnout za peníze, které jsou ve hře použity ( Floriny) - jednostranný potisk z obyčejného barevného papíru. Hru doporučuji jako přídavek k ochlazení mozkových závitů po partii např. El Grande.


Vytvořeno: 06.01.2005.  Recenze hry: Alhambra Hodnocení:
Česká verze je ošizená
Alhambra je moje oblíbená oddechová hra. Chtěl jsem jen doplnit poznámku. Hru jsem kdysi koupil v Německu. Letos od Vánoc je k dostání česká verze, která je v přepočtu o cca 7 Eur levnější. Ale firma Queen Games šetřila na nepravém místě. Na peněžních kartách nejsou názvy měn a hlavně na kartičkách staveb jsou jen hvězdičky namísto názvů budov. Moje známé, kteří se mnou hráli německý Palast von Alhambra, tato skutečnost poté, co koupili Alhambru svým dětem k Vánocům, dosti zklamala. Hra tímto nedostatkem dle mého ztratila na atraktivitě.


Vytvořeno: 06.01.2005.  Recenze hry: Cluedo Hodnocení:
Tajemná vila skrývá něco prohnilého...
Hra Cluedo byla snad první moderní desková hra, kterou jsem kdy hrál a doslova mě uchvátila. Zážitek měl malý nedostatek - hra nebyla moje a jejího majitele jsem již nikdy nespatřil. Až konečně letos po Vánocích jsem zakoupil jeden exemplář a již po prvním hraní mi přinesl mnoho radosti. Velice oceňuji jednoduchá pravidla (vysvětlovat stále dokola nově příchozím Obchodníky z Janova je úmorné...). Provedení hry patří určitě k tomu nejlepšímu. Vysoko stavím rovněž tajuplnou atmosféru, která ze hry vyzařuje. Zpracování brožurky s pravidly je atraktivní.Vila (herní plán) je celá laděna v temných barvách, což tajuplnost ještě umocňuje.
Zápletka hry je následující: Na tudorském panství se stala vražda,zabit byl mladý Dr. Black, který měl následujícího dne zdědit velký majetek. Podezřelých je 6 osob (služka, páter Green, plukovník Mustard a další), kteří jsou všichni přítomni ve vile. Každá z postav by měla důvod vraždu spáchat. V brožuře s pravidly máme k dispozici stručné charakteristiky osob podezřelých. Pomocí logické dedukce se hráči snaží dospět k rozřešení vraždy. Snaží se zjistit kým, kde a jakým nástrojem byla vražda spáchána. Hra je však pokaždé jiná a netřeba se obávat, že po prvním vyřešení případu nebude hra podruhé hratelná.
Zcela souhlasím s předchozím recenzentem, že hra je vhodná spíše pro starší hráče. Podíl náhody je skutečně malý a hra by mohla být dobrým tipem pro všechny, kteří mají rádi hry, při kterých si zapotí omozečnici. Cluedo je dle mého soudu skutečnou klasikou. Oceňuji především jednoduchý princip, zápletku,vysokou hratelnost, provedení a, jak říkají Němci, Spielreiz:).


Vytvořeno: 16.11.2004.  Recenze hry: Die Händler von Genua Hodnocení:
Za dvacku do parku
Hra, kterou jsem si zakoupil, obsahovala pouze německá pravidla. Překlad jsem několikrát kontroloval a pořád jsem hledal, kde jsem udělal chybu, neboť mi vyvstávalo na mysl, že tenhle herní systém nemůže nikdy fungovat. Ale omyl, on funguje a dokonce moc dobře. Hybným motorem hry je obchod, obchod, hodně komunikace a zase obchod. Hráči táhnou společnou figurou, po plánku renesančního Janova a snaží se provést své obchody. K tomu ovšem potřebují zboží atd. Herní plán je velmi povedený. Ostatní hráči se snaží uplatit hráče, který je na tahu, aby jel tam, kam potřebují. Ve městě Janově je i park, odtud název mé recenze... Na hře oceňuji svižnost a fakt, že hráč je neustále zaměstnán a nemusí dloouhé hodiny čekat, až bude na tahu. Hra je velice variabilní a kombinačně náročná. Nic pro hráče, kteří chtějí při hrách mlčet. Za drobnou nevýhodu, kvůli které strhávám půl bodu, je poměrně levně vypadající provedení peněz (Dukátů). Jsou vyrobeny z papíru (v renesanční Evropě?). Například v Serenissimě jsou dukáty kulaté a vyhotovené podle skutečné předlohy. Jestli, se rozhodnete zakoupit tuto hru, počítejte s tím, že vysvětlování pravidel vám zabere cca. hodinu, což může některé hráče otrávit. Nicméně zakoupením Obchodníků z Janova se moje sbírka rozrostla o velice kvalitní, náročnou a zajímavou hru, kterou si zahraji kdykoliv, když se mi podaří sehnat herně vyspělejší hráče.


Vytvořeno: 10.11.2004.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
Modifikace pravidel nutná
Hru jsem si koupil ještě pod názvem Ohne Furcht und Adel, jelikož jsem si přečetl pochvalné, by přímo nadšené recenze. Asi jsem karetní škarohlíd, ale ani Bang ani Citadela mě nenadchly. Hra je podle mě lehce nudná a málo svižná. Modifikace pravidel ohledně stavitele, který by měl brát vždy 2 karty navíc je nutná, neboť se stávalo, že si tuto postavu nikdo nevybíral ( kromě kamaráda, co studuje architekturu...). Další návod na zlepšení jsem našel ohledně žoldáka, který za zničení stavby nemá platit o jednu hřivnu méně, než je hodnota stavby, ale vždy 1 hřivnu. Hra nabude na svižnosti, ale na druhou stranu se protáhne. Těžko soudit, jestli celkově nabude prožitek z hraní na kvalitě. Karty jsou přeplácané, místy až kýčovité ( viz např. karta přístav...). Možná jsem zklamán, protože jsem čekal více. Je pravda, že hra vymezuje relativně velký prostor pro blafování, což na ní oceňuji, ale pro mě osobně nic moc.


Vytvořeno: 10.11.2004.  Recenze hry: Alhambra Hodnocení:
Kameníci z Flander, zahradníci z Maroka
Tuto hru jsem si koupil v Německu pod názvem Palast von Alhambra. Shodou okoností jsem si ji mohl koupit za týden u nás a levněji.

Každý z hráčů je stavitelem své Alhambry, skvostného paláce v Granadě. Pravidla hry jsou jednoduchá a tudíž se nemusí nově hrajícím zdlouhavě vysvětlovat. Hra zpočátku působí banálně, ale brzy zjistíme, že tomu tak není a taktika je klíčová. Podíl náhody je velký, ale ke konci hry se zmenšuje. Dle mého soudu je hra vhodná pro rodinné večery s dětmi. Hrát hru ve dvou hráčích podle mě nemá cenu.
Nakonec bych rád uvedl, že Carcassone mě nebaví a Alhambra se jeví jako pro mě osobně zábavnější a nápaditější varianta rodinné společenské hry.


Vytvořeno: 23.09.2004.  Recenze hry: Serenissima Hodnocení:
Legenda!
Tuto hru jsem si zakoupil po důkladné úvaze. Její cena je vysoká, ale stálo to za to. Provedení hry je veskrze poctivé. Součásti hry - galery,zboží, jsou vyrobeny z plastu, herní plán je zdařilý. Hrací kameny jsou trochu titěrné, ale kdyby měly být větší, asi by se zvětšily rozměry už tak dost prostorově náročné hry.
Děj hry se odehrává mezi lety 1453 (pád Cařihradu) a 1492 (objevení Ameriky) a hráči soupeří o hegemonii nad Středním mořem. Naposledy jsme hru hráli ve čtyřech osobách asi 3 a půl hodiny a něco takového jsem ještě nezažil...Hra byla hodně komunikativní a diplomacie mezi hráči, různé aliance, jejich zrady byly klenotem na skvěle vymyšlené hře. Hru lze označit jako taktickou s dobrým námětem a komunikační. Ještě dlouho po hře jsme si vydrželi o ní povídat.
Srovnám-li hru například s Tikalem, který je králem mezi taktickými hrami, je Serenissima více zábavná, díky komunikaci mezi hráči. Tikal je vážnější, ale člověk se při přemýšlení více zapotí. Všichni se již hodně těšíme, až si znova zahrajeme. Mohu bez skurpulí napsat, že Serenissima neznamená jen italsky Královna moří, ale i Královna her.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |