Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Pedestrian

Rok narození: 1989
Místo, kde hraje pravidelně: Zlínský kraj / Vsetín


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Dominion Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Pedestrian je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 29.05.2014.  Recenze hry: The Little Prince: Make Me a Planet Hodnocení:
Nejen hezké obrázky

Malý princ je krásná kniha Antoine de Saint Exuperyho. A nyní se k nám dostává i hra s tématem Malého prince. Velkým plusem této hry jsou nádherné ilustrace, které jsou stejné jako v té krásné knížce, která je předlohou. A autorem hry je Antoine Bauza, velmi známý tvůrce her (7 divů světa, Takenoko, Tokaido, Hanabi, Ghost Stories).

O pěkných ilustracích jsem věděl a těšil se na ně, ale co mně překvapilo, byla velmi dobrá hratelnost hry. Pravidla jsou velmi jednoduchá.

Hráči si jednoduchým principem složí každý vlastní planetu a tu si pak ohodnotí. Body dostávají za to, kolik nasbírali beránků, kolik vidí hvězdiček na obloze, zda mají svoji růži. Taky však mohou body ztrácet, pokud mají sopky či mnoho baobabů. Co se přesně na planetě hodnotí, určují postavičky, které váš malý princ na cestě potká (vždy 4).

Velké plus dávám za skvělou hratelnost i ve dvou hráčích. Zde totiž přichází k úplně jinému hernímu zážitku ze hry – přidává se bluffování.

Za přiznivou cenu, krásná rodinná hra, která je odehraná do půl hodinky, s nádhernými ilustracemi a velmi příjemná. To je Malý princ: Udělej mi planetu. Můžu jedině doporučit.Vytvořeno: 29.05.2014.  Recenze hry: Samurai Sword Hodnocení:
pár postřehů k této hře

Samurajský meč je BANG v trochu jiné podobě. Už na krabičce si všimneme popisku BANG herní systém. Ti znalejší poznají i jméno autora Emiliana Sciarra. A po otevření krabičky odhalíte spoustu dalších podobností. Opět tu máme šerife, pomocníky, odpadlíka a bandity – teda pardon šogůna, samuraje, ronina a ninje. Opět tu máme postavy se speciálními schopnostmi, a opět tu máme karty, se kterýma se hraje (střílí, uhýbá, krade karty, zahazuje karty, přidává karty, přidává životy, atd). Něco je ale jinak. Samurajský meč byl propagován jako Bang, ve kterém byly vychytány a odstraněny ty největší nešvary Bangu. Bang byl a stále je mojí srdcovkou, tudíž jsem byl zvědavý a Samurajský meč koupil.

Opravdu se oproti Bangu odstraňuje největší nešvar – jeden z hráčů už prostě nevypadne ze hry a pak se nemusí jen smutně dívat na zbytek hry jen proto, že si na něj někdo zasedl či mu přišly špatné karty.

Pár dalších věcí se mění, a myslím, že k horšímu. Nestřílí se již bangy, ale útočí se zbraněmi, která má každá jiný a navíc cizí název (např. Kusarigama, Bokken, Naginata a další druhy), což má velmi negativní důsledek na jednoduchost hraní v porovnání s Bangem. Hráči se už nestřílejí – pouze se dostávají do soubojů – dávají si zranění, a pokud přijdou o všechny své body zdraví, nepřichází o život, ale pouze svůj žeton cti. Minimálně tyto dva aspekty by stačily k tomu, abych mohl prohlásit, že ta hra nemá tu skvělou atmosféru Bangu. Jenže ten nejzávažnější prvek, který hru kazí nejvíce, je závěrečné bodování. Ve chvíli, kdy jeden hráč ztratí svůj žeton cti, hra končí a každý tým si spočítá své body. Obrovský rozdíl oproti Bangu, kde bylo jasné, že když zabiju všechny své nepřátele, tak jsem vyhrál. Tady rozhodují jen čísla.

Že Samurajský meč je spíše zklamání svědčí i jeho častý výskyt v různých bazarech či aukcích.

Obhajovatelé Samurajského meče namítají jedinou věc – je to jen základní hra, ke které zatím chybí rozšíření, a proto, ta hra ještě není tak dobrá. Nemají pravdu, základní Bang byl sám o sobě dobrá hra, kterou Město duchů skvěle vylepšilo o zelené karty. Samurajský meč tak dobrá hra v základu není a obávám se, že chybějící atmosféru ani sebelepší rozšíření nepřidá.

A možná nemá takový úspěch i proto, že samurajství pro nás v České republice tolik neznamená, na rozdíl od divokého západu, který máme více v krvi ať už díky Karlu Mayovi a jeho knihám či Limonádovému Joe či oblíbeným filmům s Clintem Eastwoodem.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |