Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče tonda007

Rok narození: 1974
Místo, kde hraje pravidelně: Středočeský kraj / Slaný
Místo, kde hraje občas: Středočeský kraj / Dobříš
 
Další informace: Jelikož patřím mezi velice nesmělé hráče, jsem aktivní pouze v kruhu rodinném a mezi přáteli. Máme takovou letitou partičku a hrajeme např.: Catan, Carcassonne, Union Pacific, TransAmerica atd. Naše herní nadšení je takové, že jsme schopni věnovat moderním hrám několik dní v kuse. O hry s ostatními nadšenci, prosím odpusťte, nemám z uvedeného důvodu zájem. Herním nadšencům zdar!


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Král, hrabě a řeka (6. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Mosty a hrady (8. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Věž (4. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Citadela -temná země Ano Mám a nechci prodat
Creationary Ano Mám a nechci prodat
Magellan Ne Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu: Historické scénáře II: Trója & Velká čínská zeď Ano Nemám a nechci koupit
Pictureka! Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ne Mám a nechci prodat
Trans America Ano Nemám a nechci koupit
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele tonda007 je k dispozici celkem 6 recenzí.

Vytvořeno: 12.01.2013.  Recenze hry: Carcassonne Minierweiterung 2 Hodnocení:
carcassonne - minirozšíření depeše - zase jiná zábava
Z mého pohledu jedno z těch lepších minirozšíření. Balení vyjímečně neobsahuje žádné doplňující kartičky krajiny, ale jiné s odlišnou grafikou. Rozšíření tentokrát využívá bodovací tabulku a přináší do hry další barevnou postavičku právě do bodovací tabulky. Z mého pohledu není toto rozšíření vhodné pro menší děti, jelikož svými pravidly potlačuje prvek náhody a bodovací tabulka se stává nástrojem strategie. V případě, že jsou hráčcké výkony vyrovnané, může nová hrací figura v konečném bodování zvrátit poměr sil. Pro starší a pokročilé hráče je toto rozšíření vítané a osvěžující. Pravidla navíc nejsou vůbec složitá. Jelikož distribuce u nás má trochu zpoždění, bylo pro mne největším problémem prokousat se pravidly v němčině... Jedinou nevýhodu tedy vidím v poněkud nadsazené ceně.


Vytvořeno: 12.01.2013.  Recenze hry: Carcassonne Minierweiterung 3 Hodnocení:
carcassone přívozy: dobré malé rozšíření
Zdravím,
než jsem tuto recenzi odeslal, tak jsem zvažoval, zda dát hodnocení 4 nebo 4,5. Karty si drží svůj vysoký grafický i výrobní standard a dobře doplňují hru. Samotné přívozy se dobře hrají dospělým i menším dětem a základní hru oživují. Z tohoto důvodu lze rozšíření jen doporučit. Hra je stále rodinnou zábavou. Bohužel se nám párkrát stalo, že i s pravidly jsme nebyli schopni rozhodnout o bodování...


Vytvořeno: 15.12.2003.  Recenze hry: Carcassonne: Handler und Baumeister Hodnocení:
2. rozšíření a co s ním?
Jelikož rozšíření již hodnotili jiní, začnu tedy svou recenzi jinak.
Vadí mi, že výrobce nikde ve hře neotiskl podobu nově přidaných karet. A proč? No, je to jednoduché, základní pravidla hry zůstala téměř stejná, jenže s novými kartami se stala hra ještě složitější, napínavější a více strategickou. Během hry je důležité nyní více počítat a celkově více taktizovat. To je oproti základní verzi i prvnímu rozšíření zásadní posun. Tehdy ke hře stačilo přistupovat dvěma základními herními principy: škodit nebo budovat. Jelikož hrajeme jak se stejně starými kamarády, tak v rodině s dětmi, domnívám se, že otištěna podoba přidaných žetonů (např. v návodu) by pomohla nové žetony vybrat a hrát pouze se základní sadou. Domnívám se totiž, že s 2. rozšířením vzroslo i věkové ohraničení. Po zkušenostech z tohoto víkendu je dolní limit 8 let nesmyslný.
No a zkušené hráče dosavadních verzí upozorňuji, že hra s 2. rozšířením je skutečně skok do neznáma. Po první hře, kdy jsem skončil jako předposlední, jsem byl hrou, resp. svou hrou, tak rozčarován, že jsem málem odmítl hrát dál. Byl jsem umluven a to bylo dobře. Nová podoba Carcassonne se doslova zadere pod kůži a stává se drogou. Každý chce nyní vyhrát a pokořit své protivníky. Proto dávám plný počet bodů, neboť můj problém s vyjmutím nových kartiček nemá vliv na kvalitu samotné hry ani na její provedení. Rozšíření je kvalitně vytištěno na kvalitním materiálu.
Kupte si ho pod stromeček a uvídíte, že neprohloupíte!


Vytvořeno: 09.04.2003.  Recenze hry: Carcassonne: Lovci a sběrači Hodnocení:
Těžší a lepší
Znáte Carcassonne? Tak to vám nemusím pravidla moc představovat. Jsou podobná, herní systém je podobný a počítání bodů je podobné, ale ...

Lovci a sběrači jsou oproti původní hře daleko důmyslnější v tom, že při pokládání herních karet musíte přemýšlet hodně dopředu, neboť se vám např. počítají body za uzavřenou řeku i za ryby ve vodě. Je jen na vás postavíte-li rybáře (dostanete body i za řeku bez ryb, ale bude vám chybět hráč ve hře) nebo baštu (dostanete body pouze za ryby, i když v celém povodí). Také pokládání kartiček s obyčejnou loukou je taktika sama pro sebe. Navážu řeku, les nebo protihráči položím na louku škodícího tygra? Celé hra je nyní daleko více o taktice.

Kvůli absenci českého návodu Lovce a sběrače nováčkům nedoporučuji (hra se objeví na českém trhu v kompletní české verzi během prvního pololetí 2003 - poznámka redaktora). Ale pro zkušené Carcassonne hráče je tato verse skutečným bonbónkem, daleko složitější variací původní hry, kterou již tak dobře znáte. Pravidla hry jsou psána skutečně jednoduchou němčinou a po cca trojím přečtení jsou plně pochopitelná.

A proč dávám jen 4,5 bodu? Za grafiku. Hra je skutečně náročnější než Das Original a přesto je vyvedení kartiček takřka dětské, což spolu dohromady moc neladí.

P.S. pro fanoušky: Nenechte se odradit němčinou a objednejte si. Já jsem naprosto spokojen.


Vytvořeno: 24.03.2003.  Recenze hry: Carcassonne: Die Erweiterung Hodnocení:
Carcassonne - rozšíření: Určitě ho kupte
Už od ledna jsem dalším z majitelů rozšíření. Je sice pravda, že za své peníze obdržíte malou krabičku s malým počtem dílů, ale rozšíření katapultovalo hru k zcela jiným obzorům a zábavu, kterou takto obdržíte přeci nelze ocenit penězi.

Nyní se dá lépe taktizovat, lépe stavět. Tak záleží jenom na vás, budete-li stavěči, loukaři nebo škodiči. Celá hra je nyní napínavější, zábavnější a hráčsky komplikovanější. A víte proč? Např. nedostavěné město s katedrálou - to je oblíbená taktika našeho škodiče. Nemáte žádné body a celou dobu vám toto město blokuje figuru(y). Naopak kartičky s průjezdným městem nebo kostelem výrazně pomohli lepší hratelnosti.

Spolu s dalšími kamarády jsme víkendoví hráči a mezi nakoupenými hrami jednoznačně vedou Carcassonne a Katan. U obou her se dobře bavíme, dají se hrát opravdu dlouho. Ale poslední dobou Katan začíná ustupovat do pozadí. Jeho pravidla jsou přeci jen více komplikovaná a náročnější na soustředění.

Rozšíření mohu jen a jen doporučit. Máte-li základní sadu, nelitujte peněz a kupte si i rozšíření. Nebudete litovat.


Vytvořeno: 17.03.2003.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
Jen a jen překvapení
Na hru jsem čekal cca dva měsíce, než ji tuzemský distributor přivezl z Německa. Čekání se vyplatilo.

Hned při dodání mne překvapil malinkatý balíček a pojal jsem nedůvěru, dokonce podezření, že jsem byl ošizen. Po rozbalení si nás všechny hra získala a obdržela téměř samá kladná hodnocení.

Hra se dobře hraje. Pouze návod je napoprvé malinko složitější a je třeba jej několikrát přečíst a zkusmo zahrát si jedno kolo. Poté, co zvládnete německé popisy na kartičkách a víte, které role nesou body a jaká mají práva a povinnosti, je hra navenek již snadnou záležitostí.

Velmi oceňuji rozdávání rolí po každém kole, tzn. strategie hry není jednoduchá a hraje se v podstatě hra ve hře. Systém hry mi malinko připomíná Magellan, ovšem Bez bázně a urozenosti je hra daleko lepší, komunikativnější. A rozhodně zábavnější. Dobře se hraje ve dvou i ve velké společnosti. A propos, nenechte se mýlit, počet zlaťáků je skutečně dostačující.

Dal bych pět bodů. Za obal, za hru i za kvalitu provedení hry, avšak jako nedomyšlenost ze strany dovozce vidím jednu věc: a sice český překlad kartiček, která určují role a jejich bodový příjem. Originální hra obsahuje 7 kartiček velikosti hracích žetonů, dovozce přiložil dvě kartičky zcela jiného rozměru na obyčejném papíře.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |