Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče VercaOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Aktivity 2 Ano Nemám a nechci koupit
Gouda! Gouda! Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Verca je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 27.01.2005.  Recenze hry: Activity 2 Hodnocení:
vychytávka
Activity je nestrategická oddychová hra. 4 hvězdičky dávám jen proto, že jsem právě ohodnotila Měděný kotlík, se kterým se Activity co do promyšlenostií srovnat rozhodně nedají. Samozřejmě to není na úkor zábavnosti, právě naopak (viz. Gouda gouda nebo Slepičí olympiáda).....ok, připisuju půlhvězdičku :-).

Jinak malou vychytávku: Kdo zná Activity, chtěl by si je zahrát a je tak trochu socka, tak si lze koupit Activity-rozšíření (=pouze kartičky) asi za 150,-. Místo originál herního plánu lze s úspěchem použít plán na Člověče nezlob se pro 6 hráčů, který má každý určitě doma. Vytvoří tak Originál Activity Originál :-).


Vytvořeno: 10.12.2004.  Recenze hry: Gouda! Gouda! Hodnocení:
Gouda je fakt maso!
Gouda je typická oddechovka typu Člověče nezlob se. Na kostkách jsou místo teček barvy, podle nichž hráč udělá krok vpřed (zelená), vzad (červená) nebo zůstane stát (žlutá). Takže tu ani není nutné počítat. Co si budeme nalhávat, tato hra je opravdu pro děti mladšího školního věku... To je možná důvod, proč je u nás, studentů filosofické fakulty, tolik oblíbená:-)).

Start: Všichni hráči postaví myšky své barvy na první políčko.
Hodí 5ti kostkami a podle výše zmíněného pravidla posune dopředu tolik myšek, kolik mu padlo zelených. Políčka jsou v podstatě v jedné linii (sem tam nějaká ta odbočka), na posledním políčku stojí tři sýry. Úkolem je ukořistit co největší podíl z těchto tří sýrů.

Řekněme, že už jsem na pátém políčku a stojí tam se mnou dvě modré a jedna hnědá (já jsem třeba bílá). Házím tedy 4mi kostkami. Padnou dvě zelené a 2 červené. Dopředu posunu samozřejmě sebe a teď se musím rozhodnout, koho ještě. Majitele modrých myšek nemám ráda, tak posunu dopředu hnědou a obě modré o políčko zpátky. Modrý kleje, nadává, já se mu směju, ale on mi to při nejbližší příležitosti vrátí.

Hraje modrý, na políčku má dvě svoje a jednu moji myšku. háže tedy 3mi kostkami, padnou mu tři zelené. Svoje dvě myšky posunuje rovnou dopředu. Mojí taky dopředu, ale jinou cestou: na jednu z odboček, které mojí cestu za sýrem o pár tahů protáhnou... Ksindl jeden:-).

Hráč může mít rozehráno se všemi pěti myškami.

Oproti člověče je tedy Gouda vylepšená v tom, že řídíš osud protihráčů o mnoho víc než jen tím, že je, když se poštěstí, vyhodíš. Je tu teda o stupeň míň náhody. Když člověk má štěstí, ale protihráči ho nemají tádi, tak si neškrtne - budou ho pořád vracet. a naopak. Taky tu jsou menší bonusovky (kartičky Hraj 2krát, Zrušit tah, atd., atd.).


Zpracování: Myšky ze dřeva už jsem zmínila. Ze dřeva už jsou i sýry o které se bojuje. Herní plán je koncipován jako půda. Každé políčko předsravuje nějakou krabici, bednu nebo balík novin, po kterých se myška dostane do cíle. Vtipné kresbičky pro dětičky

Tip: do odboček se nikdo nepohrne (leda by se chtěl vyhnout spoluhráčům, kteří ho pořád schválně vrací), proto dáváme a tato políčka malé odměny- lentilku, panáka,....

Verdikt: dávám za pět. Co se her týče jsem zelenáč, takže budiš mi herní fajnšmekři odpustí. Hra se hodí nejvíc když si člověk potřebuje odpočinout (mezi přednáškama třeba), když už je víno dopité a vysvětlovat nějaké Osadníky nebo Bang by stejně nemělo cenu.... Ale taky doporučuju jako dárek malým nezbedníkům - tady bych klidně posunula spodní věkovou hranici, myslím že ani pro 6ti leté dítě nebude problém zvládnout pravidla.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |