Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Katka Girgensohn

Rok narození: 1976
Místo, kde hraje pravidelně: Jihočeský kraj / České Budějovice


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Nemám ale chci koupit
Alhambra Ano Mám a nechci prodat
Babylon Ano Mám a nechci prodat
Ballon Cup Ne Nemám a nechci koupit
Caesar & Cleopatra Ano Mám a nechci prodat
Candamir - První osadníci Ne Nemám a nechci koupit
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Nemám ale chci koupit
Cartagena Ne Nemám a nechci koupit
Dampfross Ano Mám a nechci prodat
Dicke Luft in der Gruft Ne Nemám a nechci koupit
Drákula Ano Mám a nechci prodat
Edel, Stein & Reich Ano Nemám ale chci koupit
Fazole Ano Nemám ale chci koupit
Galaxy Trucker Ano Mám a nechci prodat
Halali! Ano Mám a nechci prodat
Kahuna Ano Mám a nechci prodat
Klany Ano Nemám ale chci koupit
Ludvík XIV. Ano Nemám ale chci koupit
Mágové z Pangey Ano Mám a nechci prodat
Mamma Mia! Ano Nemám ale chci koupit
Niagara Ano Mám a nechci prodat
Nicht die Bohne! Ano Mám a nechci prodat
Ogallala Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Nemám ale chci koupit
Samurai Ano Mám a nechci prodat
Tanec Druidů Ano Nemám a nechci koupit
Ticket to Ride Ano Mám a nechci prodat
Torres Ano Mám a nechci prodat
Urozenost zavazuje Ano Mám a nechci prodat
Verflixxt! Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Katka Girgensohn je k dispozici celkem 5 recenzí.

Vytvořeno: 26.12.2005.  Recenze hry: Kahuna Hodnocení:
Kahuna
Dovolila bych si nesouhlasit s Damikem, ze Kahuha je "nic moc" hra. Byla to jedna z prvních her pro dva, kterou jsme si asi před pěti lety pořídili a dodnes ji hrajeme moc rádi. (I když připouštím, že existuji lepší hry pro dva).
Při Kahuně se dá velmi dobře taktizovat a trápit protihráče. Partie odehraná za 10 minut mi přijde velmi podezřelá - Damíku, jsi si jistý, že jsi hru hrál podle pravidel?
Pro ty, kdo Kahunu ještě nehráli, možná malý úvod do hry: Na hracím plánu je dvanáct ostrovů, cílem hráčů je ve třech kolech získat pro sebe většinu ostrovů. (každé kolo se hodnotí zvlášť, za každé jsou body) Ostrov je možno získat obsazením většiny mostů vedoucích z tohoto ostrova k sousedním ostrovům. Hráč, který je na tahu, smí vyložit až tři karty se jmény ostrovů a na ty ostrovy položit svůj most. Když hráč získá většinu mostů na ostrově, označí si ostrov svým kamenem a smí také odstranit mosty protihráče, které se na tom ostrově nacházejí. Tím se často změní počet mostů na sousedních ostrovech a protihráč může ztratit většinu na jiném ostrově. Nejpozději během druheho kola jsou všechny mosty obsazené a pak se hráči musí pokusit bořit mosty protivníka. K tomu je zapotřebí dvou karet ostrova, ze kterého most vede. Pokud má hráč na ruce ještě jednu kartu toho ostrova, může navíc právě zbořený most nahradit vlastním. Takový tah ale vůbec není snadný, protože na konci každého tahu si hráč smí dolíznout pouze jednu kartu. Na zboření protivníkova mostu a postavení svého tedy musím šetřit nejméně tři kola (když mám štěstí při dolízávání karet).
Kahuna určitě není "nic moc" hra, navíc je to hra, ve které se ve třetím kole všechno může změnit, takže i ten největší "prohrávač" může správnou kombinaci karet ovládnout většinu ostrovu. Radost z obsazených ostrovů a frustrace z protihráčových tahů se střídají velmi často.
Vám, kteří se Damíkem nenecháte odradit, přeju při Kahuně hodně zábavy.


Vytvořeno: 03.02.2004.  Recenze hry: Alhambra Hodnocení:
jedinečná hra pro začátečníky i pokročilé
Naprosto souhlasím s recenzí pana Kovaříka a jen přidávám, že Alhambra je opravdu jedinečná hra pro začátečníky. Pokud máte kamarády, které chcete nadchnout pro hraní, tak začněte buď Carcassonnem nebo Alhambrou (jen je musíte přemluvit, aby vydrželi přečtení pravidel do prvního zkušebního kola - po prvním kole je máte!).


Vytvořeno: 09.12.2003.  Recenze hry: Dracula Hodnocení:
Originální hra pro dva se spoustou překvapení

Skrznaskrz promyšlená a povedená hra! Žádné slátání několika nápadů z jiných her!
Jeden hráč představuje Drákulu a druhý Dr. van Helsinga, známého "lovce" upírů. Drákula se snaží v londýnských domech najít 5 obětí a zároveň ukrýt jejich rakve a Dr. van Helsing se snaží těch 5 rakví najít. Na hracím plánu (mimochodem velmi pěkně graficky zpracovaném) je deset domů, jeden přístav (výchozí bod Drákuly) a jedna stanice kočáru (výchozí bod van Helsinga). Každý hráč má k dispozici 15 "Begegnungskarten" (karty střetávání???) - Drákula má 5 rakví, 9 upírů a jeden amulet, van Helsing ma 5 obětí, 9 lovců upírů a jeden krucifix. Na začátku hry každý hráč ze svých karet střetávání vybere 6, zamíchá je s protivníkovými a do každého domu položí namátkou jednu kartu obrázkem dolů. Tak žádný z hráčů neví, kde se jaká karta nachází. Potom jeden hráč začne, jde do některého domu, skrytě se podívá na kartu, která tam leží. Pokud je to jeho karta, může ji nechat ležet a pokračovat v cestě nebo ji může vyměnit. Pokud je to protivníkova karta, musí ji otočit. Když van Helsing otočí upíra, musí proti němu bojovat (k tomu slouží dalších 10 akčních kartiček, s různou bojovou silou, s omezením kroku, které hráč smí jít a také s různými výhodami), pokud otočí amulet, ztrácí jeden život (na začátku hry ma každý 4) a pokud otočí rakev, může si ji vzít a na místo dodat svou kartičku (cílem Helsinga je získat 5 rakví). U Drákuly je to podobně: pokud otočí lovce upírů, bojuje s ním, pokud otočí krucifix, ztrácí život a pokud otočí oběť, nechá si ji. Možná, že se mi nedaří popsat pravidla srozumitelně, ale originalní pravidla nejsou složitá (pro hráče, kteří už něco odehráli), s obsáhlými příklady, a po prvním prokousání už je hráči nepotřebují, protože myšlenka hry je celkem jasná.

Hra je velmi napínavá, protože 12 kartiček v domech se neustále mění, člověk si nikdy není jistý, kde co leží, co může otočit a co ho může stát život. Možná, že pokud jste v dětství byli přeborníkem v Pexesu, tak pro vás zapamatování si 12 kartčcek nebude problém... ale já si u této hry vždy pěkně zavařím mozkové závity. Díky akčním kartičkám lze protivníkovi ještě pěkně škodit, takže skrznaskrz povedená hra!
Hru jsme s manželem hráli zatím asi 5x a pokaždé vyhrál ten hráč, který představoval van Helsinga... nevím, jestli je to náhoda, nebo jestli akční kartičky Drákuly jsou opravdu trošku nevýhodné.

Doplnění:
Opravuji svou doměnku - Drákulovy karty opravdu nejsou nevýhodne, už mě s nima pár lidí pěkně porazilo :o((( Co by to taky jinak bylo za hru, že?Vytvořeno: 20.11.2003.  Recenze hry: Ballon Cup Hodnocení:
dobrá hra pro děti
Tato hra je dobrá pro děti, které si chtějí procvičit počítání, ale pro dospělé je po jednom hraní nudná. Pravidla se rychle prokouknou a taktizovat lze jen omezeně. Velkou roli zde také hraje náhoda. Ale pokud máte dvě školní děti, které rády hrají, tak se jim hra určitě bude líbit. Jde o získávání cen přeplácením soupeře.


Vytvořeno: 24.04.2003.  Recenze hry: Babel Hodnocení:
Pro skalní hráče a mírné záškodníky

Hru Babel bych doporučila skalním hráčům, kteří se nezaleknou delších (ale celkem jasně vysvětlených) pravidel. Když se jimi prokousáte, čeká na vás napínavá, strategická hra pro dva. Princip hry je jednoduchý: každý hráč si staví z kartiček vlastní Babylonské věže a kdo se se svými věžemi vyšplhá do určité výše, vyhrál. K tomuto základnímu principu však přistupují kartičky "národů", které teprve hru dělaji zajímavou a taktickou. Každý národ má nějakou schopnost, která buď vám pomáhá stavět nebo může soupeři pěkně uškodit – např. zbavit ho cenného stavebního materiálu nebo mu dokonce zbořit celou věž.
Hru je třeba si zahrát několikrát (a přitom sem tam znovu nahlídnout do pravidel), než člověk přijde na to, kde všude se da speciálních schopností národů využít. Ale potom už si musíte dávat pozor na závislost!
PS: Moji oblibu si získaly hraci kameny této hry – jsou opravdovými kameny a jsou moc přijemné do ruky.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |