Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Mirunak

Rok narození: 1956
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 3
Místo, kde hraje občas: Středočeský kraj / Říčany
 
Další informace: K moderním společenským hrám jsem se dostal prostřednictvím hry Osadníci. Této hře propadla celá naše rodina a už také hrajeme různá rozšíření. Máme všechny a stále čekáme na Rytíře. A postupem jsem se dostal i k jiným hrám, Tikal, Capitol, Caesar a Cleopatra, Mare Nostrum.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Age of Empires III: The AGe of Discovery Ano Mám a nechci prodat
Alhambra Ano Mám a nechci prodat
Amun-Re Ano Mám a nechci prodat
Caesar & Cleopatra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Caylus Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
El Grande Ano Mám a nechci prodat
Jambo Ano Mám a nechci prodat
Kapitol Ano Mám a nechci prodat
Mare Nostrum Ano Mám a nechci prodat
Medina Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Historické scénáře II: Trója & Velká čínská zeď Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Historické scénáře: Alexander Veliký & Cheops Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry) Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Railroad Tycoon Ano Mám a nechci prodat
Řím Ano Mám a nechci prodat
San Marco Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Mirunak je k dispozici celkem 4 recenzí.

Vytvořeno: 26.02.2008.  Recenze hry: Railroad Tycoon Hodnocení:
Super hra, ale jde o DoDO
Jedná se opravdu o velice dobrou hru. Zatím jsem ji hrál pouze s manželkou a bylo to velice dobré. S větším počtem hráčů bude hra jistě ještě zajímavější. Pro "vláčkáře" je to snad povinost, stejně jako počítačová verze a předloha k této hře. Plán je opravdu velký, skládá se ze 3 částí a chce to velký stůl. Zpočátku to může být i nepřehledné. Bankovky, to opravdu nejsou žádné náhražky jako ve Vysokém napětí. A akcie, to už tady bylo také řečeno, krásné. Stejně tak dobové obrázky na akčních kartách. Proč jsem uvedl, že jde o DoDo.Inu, domníval jsem se, že hra prošla alespoň nějakou testovací hrou. Kdyby prošla, tak by výrobce nemohl udělat tak nemožnou chybu, že města označená podle barvy budou jen těžko k rozeznání. Tento problém byl největší v modré barvě a fialové. Velice špatně se to rozeznává. K tomu se přidala i černá barva. Český člověk je tvor tvořivý a proto nastupuje metoda DoDo (dodělej doma ). Modrou barvou jsem vybarvil bílý střed města a najednou to bylo super. Potom byl ještě problém se zbožím. Dost se pletla černá a modrá kostka. Další DoDo. Vzal jsem kostky ze hry El Grande, tam jsou modré kostky hodně světlé a bylo okamžitě také po problému. Jinak mohu hru vřele doporučit.


Vytvořeno: 19.11.2006.  Recenze hry: Caylus Hodnocení:
Super stolní desková hra i pro dva hráče
Většina deskových her je pro 3-5 hráčů nebo 3-4. Tato hra je uvedena výrobcem jako hra pro 2-5 hráčů. Musím konstatovat, že tak výbornou deskovou hru pro dva hráče jsem snad ještě nehrál. Možná, že při hře 5-ti hráčů, bude již hra trochu nepřehledná, nevím možná se pletu, ale v tomto počtu jsem ji nehrál. A o čem to celé je? Taktické záměry, poškodit soupeře, získat zisk, ale hlavně stavět hrad a získávat body. Pokud odmítnete stavět hrad, nebudou body, ale přijde i hněv vladaře, budou vám dokonce odečteny již získané body. Herní plátno je nádherně provedené. Je pravda, že pravidla jsou dosti složitá. Já jsem pravidla musel pořádně nastudovat, abych potom mohl dělat na rodinu moudrého... Ovšem po seznámení s pravidly a podrobné prohlídce hracího plánu, zjistíte, že autoři dokázali na hrací plátno geniálně vtěsnat pravidla v grafické úpravě a potom si říkáte, vždyť je to tak jasné a jednoduché ... Pokud si chcete hru prozkoušet, potom doporučuji německý hrací portál. Tam hru najdete a možná vám až vyrazí dech, jak přesně je hra provedena i v počítačové úpravě. Ze začátku budete drtivě prohrávat, ale později to bude už jen lepší. Závěr je ten, že pokud jste dva a chcete hrát nějakou deskovou hru a karty už vás netěší - není co řešit. Je zde Caylus.


Vytvořeno: 27.04.2004.  Recenze hry: Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry) Hodnocení:
Je pro osadníky Katan těsný - vyplujte na širé moře
První rozšíření osadníků má pouze několik změn od základních pravidel. Je zde nová stavba - loď. Za tu zaplatíte 1 ovci a 1 dřevo. Lodě lze spustit na moře jen z vesnice, kterou mám umístěnu na pobřeží. Lze navázat na silnici lodní cestou, ale musí být mezi silnicí a lodní cestou vesnice hráče, který ji chce stavět. Autoři připravili několik scénářů, které doporučuji hrát dle jejich návodu. Samozřejmě nic nebrání tomu, aby kdo chce hrát, si vytvořil svůj scénář. Co však považuji za velký plus tohoto rozšíření, je ta skutečnost, že jsou vytvořeny dva scénáře, jeden pro 3 hráče a druhý pro 4 hráče. To nenajdete v žádném jiném rozšíření. Autoři přidali nové hrací pole, a to zlatý důl. Ten však neprodukuje zlato, ale kdo jej obsadí má možnost, když padne jeho číslo si vzít z banku libovolnou surovinu. Je zde možnost získávat další body, když svojí plavbou objevíte nový ostrov a na něm založíte svojí vesnici, dostáváte bod. Rovněž zde můžete hrát i pirátskou variantu. To je černá loď a má téměř stejnou funkci jako zloděj v základní sadě.
Co říci závěrem ? Hra je delší než základní sada, hraje se na 12 nebo 13 bodů, ale pokud chcete oživit své Osadníky, je toto ideální volba. Všechny scénáře jsou výborné. Nám se asi nejvíce líbil scénář Oceánie, kde máte mateřský ostrov ze kterého plujete na širé moře, ale políčka jsou otočena, tak nevíte zda narazíte jen na moře nebo se stanete novým objevitelem ostrovů. A surovinové políčko můžete začít osídlovat jako ostrov, i když vůbec netušíte jak bude ostrov veliký nebo to bude jen jedno surovinové políčko.
Toto rozšíření vřele doporučuji, protože kdo má rád základní sadu, tímto rozšířením nebude určitě zklamán.


Vytvořeno: 29.09.2003.  Recenze hry: Die Siedler von Catan: Historische Szenarien: Alexander der Grosse & Cheops Hodnocení:
Historie ožívá s Osadníky
Životadárná řeka Nil. Kolem ní začínají šlechtické rody zakládat své osady. Na rozdíl od "klasických Osadníků" jsou to nikoliv 2, ale 3 osady, a ty se musejí zakládat jen u této řeky. V okolí Nilu je dostatek ovcí, obilí, cihel a zlata - zcela nové suroviny. Je proto životně důležité obchodovat. Dřevo a ruda není v okolí Nilu. Až rody zbohatnou mohou začít dobývat a osídlovat nová území. Je důležité dostat se do Palestiny pro dřevo a na Sinaj pro rudu. Až faraon umožní stavět pyramidu, je třeba si pospíšit, kdo první začne stavět je faraonem odměněn, jsou za to 3 body ! Karta je přenosná jako Největší vojsko nebo Nejdelší cesta.
Hrací plocha je tradičně dobře graficky zpracovaná, ale nelze ji měnit, protože se snaží věrně kopírovat tehdejší mapu oblasti. Je na velkém hracím plátně a suroviny mají také pevně přidělená čísla. To není ale vůbec na škodu. Karta Nejdelší cesta je v tomto scénáři vyřazena, protože je zde nový prvek, a to 8 lodí, které se mohou napojovat i na cesty, a to i bez vesnice, což v rozšíření Námořmíků nejde. A je zde ještě jeden zajímavý nápad. Pokud nemám přístav, abych mohl měnit suroviny, nevadí, stačí se napojit na soupeřovu obchodní cestu, kde je přístav a už mohu obchodovat. Ale pozor nic není zadarmo, majiteli přístavu musím zaplatit jedno zlato za "propůjčení" přístavu.
Považuji Osadníky za jednu z nejlepších her a tento historický scénář je také na vysoké úrovni, i když pravidla jsou možná trochu složitější.

Pozn. redaktora: recenze popisuje scénář "Cheops". Hra obsahuje také scénář "Alexandr Veliký".Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |