Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Veronika

Místo, kde hraje pravidelně: Moravskoslezský kraj / Kopřivnice
Místo, kde hraje občas: Zlínský kraj / Rožnov pod Radhoštěm
 
Další informace:


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Ať žije král Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne - Kataři Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - Král & Špeh Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - řeka I. Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - Řeka II Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hrad Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Věž (4. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Cech zlodějů Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Nemám a nechci koupit
Hrabě z Carcassonne Ano Mám a nechci prodat
Jenga Ano Mám a nechci prodat
Ligretto červené Ano Mám a nechci prodat
Mamma Mia! Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Nemám a nechci koupit
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Veronika je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 21.04.2006.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Věže

Carcassonne hrajeme už druhým rokem a stále se stejným zápalem. Postupem času jsem si porůznu posháněla všechny rozšíření včetně Katarů, Řek, Hraběte i nově Věží. K mému nadšení se úplně všechny kartičky (včetně bodovacích), figurky a nově i věže a zásobník vejdou do jediné krabice od základní sady (samozřejmě poté, co jsem vyhodila vnitřní výplň krabice). Proto se divím těm, kterým se tam menší počet karet nevejde. Jakto?
A samotné Věže: je to úžasné rozšíření. Na tak velkém množství kartiček, které hra se všemi rozšířeními obsahuje, má už drak omezené pole působnosti. Člověk si často láme hlavu, jak dostat draka až k soupeřově figurce, kterou mu chce "sežrat". Věže tuto možnost nabízejí. Rozšíření obsahuje 18 nových kartiček, na kterých jsou mimo běžné krajiny vyobrazeny základy věží, zásobník na všechny kartičky (a skutečně se tam vejdou všechny i s Katary) a dřevěné kostky věží určené na samotnou stavbu při hře. Kartičky se základy pro věž se vmíchají mezi ostatní a pro jejich kladení neplatí žádná zvláštní pravidla. Na kartičku se základem věže může kterýkoliv hráč ve svém tahu položit kostku věže. Ta mu umožňuje zajmout spoluhráčovu figurku do vzdálenosti 1 kartičky od věže. Tedy pokud stojí spoluhráčova figurka přímo na kartičce věže nebo na kartičce k věži přiléhající (svisle a kolmo, ne diagonálně). Hráč má tedy možnost zajmout figurku na jednom z těchto pěti polí. Tuto zajatou figurku si stavitel věže bere k sobě a vrátí ji jejímu majiteli ve dvou případech 
1)pokud protihráč zajme jeho figurku, tak si figurky navzájem vymění, nebo
2) pokud majitel figurky svého pinčlíka vykoupí tím, že si couvne na bodovací tabulce o tři body zpět a věznitel figurky se posune o tyto tři body vpřed.
Na kartičce se základnou věže je možno postavit neomezeně vysokou věž a to bez ohledu na to, kdo položil minulou kostku této věže. Vždy, když se položí kostička věže na již ležící kostičku, ten, kdo tuto novou kostku položil, může zajmout soupeřovu figurku a to do vzdálenosti tolika polí, kolik kostiček věží je naskládáno na sobě (pokud tam jsou tři kostky, může do vzdáleností tří polí od věže na každou stranu, celkem tedy na 13 polí). Pokud někdo chce věž vyřadit z provozu, může na ni ve svém tahu postavit svou figurku, čímž věž deaktivuje a ta už dále nemůže škodit. Figurka zůstává na věži až do konce hry.
Možná se to zdá složité, ale v praxi je to velmi jendoduché a velmi účinné. Účinnější než drak, který nakonec nikdy nedojde tam, kam byste zrovna Vy chtěli. Pro mě osobně Věže vnesly do celé hry zcela nový, záškodnický rozměr a považuju je za velmi povedené rozšíření. Vřele doporučuju k pořízení.Vytvořeno: 11.08.2005.  Recenze hry: Carcassonne: Burgfräulein und Drache Hodnocení:
Záškodnické rozšíření
Na toto rozšíření jsem se velmi těšila. Poetický název sliboval poetickou hru. Opak je však pravdou. Nikoho nepřekvapí, že drak škodí kudy chodí, ale když totéž dělá i princezna, člověka to moc nepotěší. Ani víla to svým pozitivním působením nemůže vynahradit.
Neboť Carcassonne hrajeme nejčastěji pouze ve dvou a to ne příliš dravě, rozhodli jsme se nové figurky nepoužívat. Používáme tedy pouze nové kartičky bez akceptování jejich symbolů. Draka a spol. schováváme na krvavé řeže vícero hráčů. Zde skutečně dokáže zásadně ovlivnit průběh hry i herní strategie.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |