Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče borivoj

Rok narození: 1977
Webová stránka: http://borivoj.webpark.cz
Místo, kde hraje pravidelně: Praha / Praha 7
Místo, kde hraje občas: Olomoucký kraj / Zábřeh


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Nemám a nechci koupit
Citadela Ne Nemám a nechci koupit
Euphrat & Tigris Ano Nemám a nechci koupit
Euphrat & Tigris: Souboj králů Ano Mám a nechci prodat
Halali! Ano Mám a nechci prodat
Ligretto červené Ano Mám a nechci prodat
Ludvík XIV. Ano Nemám a nechci koupit
Město duchů Ano Mám a nechci prodat
Mezinárodní kavárna Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry) Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Ra Ano Nemám a nechci koupit
Ticket to Ride Ano Nemám ale chci koupit
Ticket to Ride: Märklin Ano Nemám a nechci koupit
Tikal Ano Nemám ale chci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele borivoj je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 10.04.2006.  Recenze hry: Ticket to Ride: Märklin Hodnocení:
Jednou do Kielu přes Berlín, prosím....
Dávám plný počet! Měl jsem možnost hrát i původní Zug um Zug (Vlak za vlakem) a už tehdy jsem byl nadšen, tato varianta je ovšem daleko rafinovanější. Nebudu popisovat původní pravidla "vlaků", zaměřím se jen na novinky:

1) Nebrázdíte tratě v USA, hra je přenesena do Německa. Kromě neměckých měst tu figuruje i několik nádraží v okolních zemích, bohužel k nám si ale nezajedete.... Tato "cizí" nádraží jsou ale neprůjezdná, tj. trať postavená přes nádraží v zahraničí je vlastně přerušená.
2) Příjemným bonusem pro delší tratě je možnost vzít si lokomotivu 4+, která se používá stejně jako původní lokomotiva, ovšem pouze pro tratě minimálně o 4 vagóncích a výhodou je, že při líznutí se rovná jednomu vagónku, zatímco "univerzální" mašinka se i tady rovná dvěma vagónkům.
3) Lístky, které je nutno splnit, jsou tu rozděleny na dva druhy - delší a kratší, přičemž si hráč může zvolit, z které hromádky bude brát. Můžete tedy plnit kratší tratě za méně bodů s větší pravděpodobností splnění, nebo delší tratě, kde ale samozřejmě hrozí, že budete zablokováni soupeři.
4) Asi hlavní novinkou jsou pasažéři (každý hráč má tři) a bodové hodnoty jednotlivých nádraží. Vedle akcí "stavba tratě", "lízání vagónků" a "lízání tratí" může hráč se svými pasažéry cestovat. Cestuje zdarma po svých tratích, pokud z hromádky líznul v předešlých kolech "jízdenku" (nezaměňovat s lístkem - jedná se o kartičky, které jsou v lízací hromádce spolu s vagónky a lokomotivami), může za každou jízdenku použít jednu soupeřovu trať. Jednotlivé úseky tratě je možné projet pouze jednou. Takto cestuje, dokud má před sebou svoji trať nebo jízdenky pro tratě soupeřů a za každé projeté nádraží sbírá body, které v nádraží ještě zbyly. Tyto body podstatně ovlivňují pořadí a dobře promyšlená a úspěšně projetá trasa, na níž zbývá dostatek bodů, může rozhodnout o vítězi!
5) Mění se také příjemce deseti bonusových bodů. Ve staré verzi je získal hráč s nejdelší tratí, tady je získá hráč, který splnil největší počet lístků.

Na závěr zhodnotím i provedení hry. Lahůdkou jsou kartičky vagónků - každý vagónek a lokomotiva je originál, nehrozí, že by třeba dva červené vagónky byly stejné. Povedené je i lístky ztvárnění lístků. Krokem zpět je potom mapa. Nechápu, proč si autoři dali tolik práce s ostatními proprietkami, když potom svoji snahu srazili trošku "odfláknutou" mapou. Těžko říct, možná se řídili heslem, že všeho moc škodí a báli se, aby grafické ztvárnění nešlo na vrub přehlednosti mapy.

Celkově můžu tuto hru jen a jen doporučit, ani otrlí hráči původní verze se u Märklinu nudit rozhodně nebudou!!!!


Vytvořeno: 08.02.2006.  Recenze hry: Euphrat & Tigris: Wettstreit der Könige (Das Kartenspiel) Hodnocení:
Nezklamala ani karetní verze!
Tato karetní verze dosahuje skoro kvality své deskové sestřičky. Pravidla jsou pro začátečníka lehce složitá, ale hráči deskové verze rychle zjistí, že v lecčems totožná se zažitou verzí Eufratu. Opět se dostaví ty věčné problémy s rozdíly mezi vnějším a vnitřním konfliktem ;-) Místo barevných kostiček vítěz konfliktů získává barevné karty, opět je nutné hlídat si vyváženost získaných trofejí. Je tu méně chrámů než v deskové verzi, o to významnější je jejich vlastnictví a tím větší pravděpodobnost vyvolání konfliktu ze strany soupeře bažícího po příslušné barvě. Hrál jsem ji zatím ve třech a ve dvou hráčích, samozřejmě je to ve třech větší nářez, i při dvou hráčích je však hra docela slušně hratelná. Můžu jedině doporučit!


Vytvořeno: 16.08.2005.  Recenze hry: Euphrat & Tigris Hodnocení:
Zupr!!!!
Tak tuhle hru můžu jen doporučit. Včera jsem ji zkusil poprvé a příjemně překvapila! V pravidlech jsem měl sice nejdřív strašnej hokej, ale můžu potvrdit, že po jedné až dvou partiích "na zkoušku" se v nich člověk snadno zorientuje. Náhoda sice určitou roli hraje, ale daleko více záleží na taktice a ochotě hráčů riskovat při konfliktech. Na rozdíl od některých jiných her, u nichž mám pocit, že se dají hrát s určitou univerzální strategií, u Eufratu platí "co partie to originál". Snad vyjde hra co nevidět znovu i v ČR. Vřele doporučuju!!!!


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |