Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče ScherlyOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Scherly je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 18.08.2005.  Recenze hry: Carcassonne: Lovci a sběrači Hodnocení:
Zatím nejlepší co jsem potkal
Když jsem začal hrát modré Carcassone, myslel jsem, že dlouho nepotkám nic co by ho překonalo. Nicméně stalo se - a netrvalo to tak dlouho. Lovci a sběrači jsou propracovanější a umožňují díky nezapočítávání neukončených lesů a řek daleko větší rozsah škození soupeři. Bonusová karta za uzavření lesa - i pokud ho uzavřu soupeři, přidává další skvělé možnosti taktiky. Faktor náhody - zvlášť pokud se hraje ve dvou hráčích je poměrně nízký a to mi také velmi vyhovuje. Prostě hra podle mého gusta.

Nepřijde mi, že by karta s monumentem tak strašně moc ovliňovala hru. Protože nemohu dát lovce na louku, kde už nějaký je, tak mám jen dvě možnosti: 1) Dát lovce s monumentem na novou louku s málo zvířaty nebo 2) pokusit se vloudit na již existující louku. Pokud se snažím "přisockovat" na již obsazenou louku, tak mi samozřejmě soupeř mohutně brání a protože monument přijde většinou až v poslední čtvrtině hry, tak mi vhodných karet k připojení už moc nezbývá a to si je ještě musím vytáhnout.
Mám za sebou zatím deset her ve dvou lidech, které jsem vždy vyhrál a nikdy pomocí monumentu.

PS: Nekamenujte mne, že mám zatím tak málo odehráno, ale hru jsem sotva před týdnem vyhrál na turnaji v modrém Carcassu :-). Poděkování Albi za sponzoring dobrovolnického tábora na Slovensku ;-)).


Vytvořeno: 18.08.2005.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
super hra
Cena je sice celkem vysoká - nicméně za dvoudenní brigádu se na hru dá vydělat a díky kvalitnímu provedení vám jistě vydrží hodně dlouho. Kostka je prevít - taky jsem se přesvědčil o tom, že občas padá trojka častěji než osmička. Ale v tom je právě to kouzlo :-).
Trošku mi vadí, že pokud jste profláknutej dobrej hráč deskovek, tak vás můžou ostatní tak brzdit, že nemáte skoro šanci - ale i tak se občas zadaří :-)).
Určitě doporučuju.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |