Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče danissimus

Místo, kde hraje pravidelně: Jihočeský kraj / Blatná


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Aktivity 2 Ano Nemám a nechci koupit
Bang! Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Citadela -temná země Ano Nemám ale chci koupit
Dáma Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky Ano Nemám a nechci koupit
Fantom Ano Mám a nechci prodat
Halali! Ano Mám a nechci prodat
Mariáš Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Mám a nechci prodat
Proroctví Ano Nemám ale chci koupit
Scrabble Ano Nemám a nechci koupit
Šachy Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele danissimus je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 28.09.2005.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
oprava předchozího článku
tohle je jen reakce na predchozí článek od Richarda:

ad 1) To je pravda. I když se může hrát i na stavění stejných budov. Proto je citadela rozlišena na anglickou (nesmí se stavět stejné budovy) a německou (smí se stavět) verzi. V rozšíření proto existuje fialová karta za 5 zl, (v angličtině Quarry), která pro angl. verzi tyto stavby povoluje a v něm. verzi jsou stejné budovy o 1 zl. levnější (ale 1 zl. je minimum)

ad 2) Naprostý souhlas..ale myslím, že to z českých pravidel vyplývá, ale nemyslím, že se jedná o nové pravidlo. Tak se hrálo co já vím vždycky.

ad 3) Tak s tímhle naopak nemůžu souhlasit. Nevím, kde k tomuhle pravidlu autor článku přišel, Citadelu hraji velmi často i se zahraničními hráči (sice on-line,ale přece:-)), ale nikdy jsem o tomhle neslyšel. Ani bych tohle pravidlo nedoporučoval, protože se tak vlastně pravidlo 1) stane nepodstatným. A navíc se oslabí jinak právě proto silná karta čaroděje.


Vytvořeno: 25.09.2005.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel - Die Dunklen Lande Hodnocení:
výborné rozšíření
Toto rozšíření citadely jsem měl možnost dokonale prověřit na jistém nejmenovaném serveru on-line citadely, takže mohu s klidným vědomím říct, že se jedná o velmi podařený doplněk k základní hře.
Nové postavy jsou velmi zajímavé, dávají hře nový rozměr. Nové fialové budovy jsou skvělé, navíc výborně graficky provedené. Např. Park - za 6 zlatých, pokud na konci kola nemáš karty, lízneš si 2; nebo fountain of wishes, stojí 5 zl., a na konci si započítáš 1 bod navíc za každou fialovou budovu.
Mohl bych psát ještě dlouho, ale stačí když řeknu, že temnou zemi by měl mít každý, kdo rád hraje citadelu, hra je o mnoho zajímavější. Už se nemůžu dočkat na českou verzi.. :-)


Vytvořeno: 02.09.2005.  Recenze hry: Ohne Furcht und Adel, Citadels Hodnocení:
bomba hra!!
Popisovat, na jakém principu hra funguje, je podle mně úplně zbytečné,vše bylo řečeno níže.Takže přejdu rovnou k hodnocení.
Hru vlastním už asi měsíc a za tu dobu se stala pravidelným společníkem nejen v rodině,ale i mezi kamarády... Beru si ji pravidelně, když zajdem do hospody, na koupaliště nebo jen tak strávit odpoledne hraním her. Hrací doba je velmi krátká (dá se dohrát i za 15 min.), takže se skvěle hodí jako odreagovka:-). To je první její plus.
Hra je velmi (slovo velmi zdůrazňuji) rozmanitá při různém počtu hráčů. Já osobně jsem hrál v každém počtu kromě 7. Ve dvou je hra specifická v tom, že jeden bere mordýře a druhý mu "kličkuje". Jako první je z 95% brán onen mordýř,čímž se ve hře pro dva stává nejsilnější postavou. Na druhém místě ve frekvenci výskytu bývají král a kupec. Král proto, že onen hráč dostává další kolo možnost prvního výběru (mordýř) a kupec - hodně peněz. Naopak nejmín používaní jsou čaroděj a stavitel, kteří nejčastěji zbývají jako poslední 2 postavy. Možná to vyzní jako dost stereotypní záležitost, ale není tomu tak. Je to naopak velmi zábavné, kličkovat, blafovat a mlžit. Ve dvou si toho blafování užijete nejvíc (plus). Minus pro hru ve dvou vidím v tom, že většinou nemáte moc velký výběr, jaké postavy si vzít, respektive situace zpravidla ukazuje, která dvojice postav je nejvýhodnější.
Hra ve třech je podobná s tím rozdílem, že mordýř zabíjí vždy (pokud je jeho hráč dostatečně bystrý:-)), ale jde o to koho. Nejsilnější postava je asi zase mordýř, těsně následovaný zlodějem. Ten se ve třech vyplatí, protože má velkou šanci získat svůj lup a protože nemůže okrást mordýře, tak se většinou nemusí bát zabití (pokud ovšem hráč s mordýřem nemá kopu zlatých). Mírně stoupá cena žoldnéře a tím i kněze, naopak podle mě kupec není tak silný jako ve hře pro dva, jelikož je nejčastějším (hlavně z počátku hry) cílem mordu. Ve hře ve třech se mi docela často stalo, že nakonec vyhrál ten hráč, který na tom byl po celou hru nejhůře. Zbylí dva se soustředili na sebe a při závěrečném zúčtování se nestačili divit.
Ve čtyřech je to ale všechno jinak. Každý hráč už ovládá jen jednu postavu za kolo. Co se týče síly postav, tak mordýř klesá někam do spodních pater žebříčku. Docela často se stane, že zůstane vůbec nevybrán. Naopak velmi stoupá cena stavitele a hlavně čaroděje.Ten je tím silnější postava, čím víc hráčů hraje. Hra je daleko více variabilnější, poněvadž každé kolo jsou 2 postavy OUT (otočené ksichtíkem nahoru), takže se ví, co nebude toto kolo hrozit, kdo nebude vydělávat, atd. Musím se ještě zastavit u toho čaroděje. Od tohoto počtu je fakt silnej. Není nad to postavit všechny budovy v ruce, pak si vzít čaroděje, obrat hráče s největším počtem karet v ruce a stavět vesele dál. Existuje dobré kombo, které se mi velmi vyplatilo (ale ve hře v 6) - Laboratoř (za vyhozenou kartu z ruky zlaťák) plus časté braní čaroděje. docela jsem si tím pomohl a když jsem každé kolo stavěl budovy 5ky, tak se spoluhráči moc divili. No a s čarodějem byl útrum:-))
Mohl bych pokračovat ještě moc dlouho, ale myslím, že už si každý může udělat obrázek o tom, jak skvělá je to hra. V naší bandě máme docela dost her k dispozici (mj. Talisman, Proroctví, Bang, Carcassonnne zelené, Age of Empires, Říše snů, Hrady, atd.), ale citadela má nade všemi zvláštní pozici. Např. souboj Bang!:Citadela vyznívá jednoznačně pro Citadelu... Fakt výjimečná hra pro začátečníky i nadšence a hráče tělem i duší. Dávám 5b.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |