Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče muf

Rok narození: 1976
Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Brno
Místo, kde hraje občas: Jihomoravský kraj / Brno


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Nemám a nechci koupit
Antike Ano Nemám a nechci koupit
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Cable Car Ano Nemám a nechci koupit
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Doba kamenná Ano Mám a nechci prodat
Evropské aerolinky Ano Nemám a nechci koupit
Graenaland Ano Mám a nechci prodat
Java Ano Mám a nechci prodat
Koňský trh Ano Mám a nechci prodat
Královské rošády Ano Mám a chci prodat
Lví srdce Ano Mám a nechci prodat
Lví srdce (2003) Ano Nemám a nechci koupit
Maršal a špión Ano Mám a nechci prodat
Osadníci Atlantis Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Karetní hra Ano Nemám a nechci koupit
Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Přes poušť Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Railroad Tycoon Ano Mám a nechci prodat
Řím Ano Nemám a nechci koupit
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Théby Ano Nemám a nechci koupit
Ticket to Ride Ano Nemám a nechci koupit
Ticket to Ride Europe Ano Nemám a nechci koupit
Ticket to Ride: Märklin Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Trans America Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele muf je k dispozici celkem 5 recenzí.

Vytvořeno: 18.11.2009.  Recenze hry: Jenseits von Theben Hodnocení:
Hra jak má být
Na téhle hře mě kromě krásného zpracování a přitažlivého námětu zaujala vyváženost několika pro mě důležitých aspektů.
Hra není složitá, ale ani triviální.
Hra sice obsahuje náhodu, ale ne v takové míře abyste si nemohli užít strategické zábavy.
Líbí se mi, že to není kopie 1000x obehraných herních principů o těžbách surovin...
Líbí se mi, protože je tam zakomponován prvek taktického pohybu po herním plánu, který spolurozhoduje o úspěchu.
Co se mi však líbí nejvíce, je skutečnost, že vše na co si ve hře hrajete vlastně veskutečnosti i děláte. Musíte cestovat, abyste se vzdělávali jako archeologové (a skutečně cestujete), musíte cestovat k vykopávkám a rozhodovat se kam vlastně pojedete(a skutěčně cestujete a rozhodujete se), musíte náhodně kopat (a skututečně náhodně kopáte - rukama hrabete do pytlíku a taháte žetony s poklady), když máte víc vědomostí, skutečně můžete být úspěšnější, když máte pestrou sbírku pokladů, skutečnšě můžete pořádat výstavy, když máte auto jste rychlejší, když máte asistenty jste výkonnější...atd.
A taková vlastnost hry mě skutečně nadchla.


Vytvořeno: 10.10.2006.  Recenze hry: Puerto Rico Hodnocení:
trocha kritiky
Hru považuji za za pozoruhodnou, ale navzdory překypující chvále bych pro vyváženější dojem zmínil i to, co se mi na ní nelíbí: Zdá se mi dost složitá - což není jistě vada, ale musím říct, že mě docela frustruje to neustálé přepočítávání sil.
Už ve dvou hráčích je to dost náročné a při větším počtu téměř bezpředmětné. Vybrat si toziž tu správnou roli bývá většinou dilema mezi menším a větším zlem. Abyste měli možnost zvolit tu nejlepší roli - to vyžaduje mít fakt "štěstí".
Když srovnám hru se šachem, tak se mi šachy jeví jako jednodušší. Nemají tak obsáhlá pravidla, přesto v nich není nic zadarmo. V Portoriku krom jiného musíte znát funkce 17 budov a sledovat např. kolik zboží kdo má a co sním chce dělat. Při pěti lidech se o to nemá cenu snažit - to bych o výběru role musel přemýšlet čtvrt hodiny.
Někoho to možná baví, ale pro ty, kdo mají raději jednodušší a svižnější hry, to nebude ta pravá volba. Uznávám, že nerad při hře propočítávám tahy, mám raději intuici a rychlé reakce, takže jsem si dovolil tu jednu hvězdičku strhnout a dát ji raději Sankt Peterburgu, který mi přijde svižnější a o nic méně strategičtější.


Vytvořeno: 28.05.2006.  Recenze hry: Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Hodnocení:
Mohlo to být lepší
Když jsem si přečetl poprvé pravidla byl jsem nadšen. Při prvních hrách docela také. Nyní však musím říct, že množství zajímavých dopňků ještě neznamená zkvalitnění hry. Hra je rozmělněna, prodloužena, pravidla obsáhlá a herní princip stejný. Akční karty jsou zajímavé a pestré, ale vnáší do hry víc náhody (jedna z nich dokonce umožní promíchat čísla na polích ! To je pak veškerá strategie fuč, zvlášť když ktomu přičtu zloděje a další "okrádací karty").
Získávat suroviny není lehké, je jich už hodně druhů a ty kolikrát vyplítváte na boj s barbary nebo vám je někdo ukradne. Takže něco postavit a dokonce do 13 bodů je zkouška trpělivosti.
Hra je prostě krásná, pestrá, ale bez hlubšího obsahu. Je to škoda, protože ty všechny nové prvky jsou velice lákavé, nicméně časem se okoukají a zbyde jen pěkný obal. Komu však náhoda vůbec nevadí a chce si jen tak hrát, bude určitě spokojen.


Vytvořeno: 24.05.2006.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Jednoduché,zábavné a promyšlené.
Na adresu této kultovní hry, chci říct, že jsem jí poprvé moc nepřišel na chuť - bylo to díky tomu, že jsem hru hrál podle pravidel z ůstního podání - takže bylo dost nejasností a taky díky tomu, že jsem ji hrál špatně. Někde níž je recenze, kde autor píše, že se mu hrá zdá autistická - že si každý hraje na svém písečku a spoluhráč je nedůležitý.
To je pravda za předpokladu, že ve hře nebojuji o vítězství a nesnažím se soupeři škodit. Když jsem se naučil krást města a znevýhodňovat stavbu soupeři, dostala hra jiný rozměr. Nemám rád hry, kde se soupeři škodí. Nepřipadá mi to zábavné. Ale zde nejde o nějaké zákeřnosti, ale spíš o taktiku a strategii. V Šachu také škodíme, ale ne samoůčelně. Když mi někdo ukradne město, je to většinou moje vina a ne náhoda.
Potom se tedy hra stává napínavou.
Na Carcassonne je super už to samotné skládání mapy - baví mě to. Kolikrát má člověk chuť si tu mapu jen tak poskládat pro radost. Co se týče zpracování - chtěl jsem si hru původně vyrobit, ale ty bytelné kartičky mě fakt dostaly. Jsou opravdu dobře udělané, takže mám originál.
Jediné co mi vadí, je cena za druhé rozšíření s malým počtem nových karet a dokonce odchylkou v barvě!
Hru hraji ještě s rozšířením Kupci a stavielé, které považuji za hodně dobré a víc už bych asi nepřidával, protože by hra ztratila to kouzlo jednoduchsti.
Tip:Bodování hry jsem si napsal na malou kartu a vytiskl. Je to výborná věc při zasvěcování nových hráčů i pro mě. Hra sice není složitá, ale kolik je za co bodů si hned nezapamatujete a hledat to při hře v pravidlech je o nervy - ruší tu hru.


Vytvořeno: 21.08.2005.  Recenze hry: Sankt Petersburg Hodnocení:
Překvapivě promyšlená hra
Tuto hru jsem vyzkoušel jen tak náhodou aniž bych si o ní četl recenze, jak to s oblibou dělávám. Byl jsem velice mile překvapen. Hra není nijak zvlášť bohatá na herní materiál (žádných domečků, lodiček a vojáčků se v ní nedočkáte),ale je velice bohatá na různé strategické záměry ve stylu: do čeho budu investovat teď, abych v příštím kole mohl vydělat víc rublů a opět investovat, dokud se nestanu vítězem celé hry. Vliv náhody považuji za velmi malý. Vítězí ten kdo umí správně rozložit síly, myslet do předu, dělat taktická rozhodnutí a taky trochu počítat. To vše jen s balíčkem karet a bankovek,herním plánem a čtyřmi dřevěnými symboly!Vzal jsem si hru na čundr do malé krabičky a nebylo dne, kdybychom nezkoušeli nové a nové postupy k vítězství. Náhoda snad může rozhodnout až u hráčů kteří mají v mozku kalkulačku, ale těch naštěstí moc neexistuje takže se jí bát rozhodně nemusíte.
Provedení hry je plně dostačující a půl bodu si nechávám na nějakou tu „nej“ hru. Očekávám, že se jí stane Portoriko jen co seženu dostatek „rublů“.
Za velkou výhodu také považuji, že se dá velice snadno naučit další hráče.
Vřele doporučuji ! Nenechte se odradit skromnou výbavou hry. Osadníci jsou krásní, ale Sankt Petersburk zdobí nepřítomnost kostek, jednoduchost a přesto velký prostor pro vaše strategické záměry.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |