Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče IGIOblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Caylus Ano Nemám a nechci koupit
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele IGI je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 29.09.2006.  Recenze hry: Caylus Hodnocení:
Dohady - královská přízeň
Zatím jsem hrál Cayluse jen ve dvou a strategie ve 2 hráčích je odlišná od hraní ve více lidech možná ještě více než hraní Puerto Rica jen ve 3 nebo ve více hráčích.

Na hře oceňuji právě to, že se dá původní desková hra hrát i ve dvou lidech a není třeba karetní varianta jako u Katanu nebo Puerto Rica (=San Juan).

Hra je super, jen z počátku trochu složitá a návod (originál) by mohl být podrobnější respektive explicitně zakázat některé kličky, ale to je spíš problém distributora v ČR, že jsme tak "vynalézavý" národ.

Hraní Čest!


Vytvořeno: 23.11.2005.  Recenze hry: Puerto Rico Hodnocení:
Puerto Rico a Colonization

Nechal jsem se rovněž přesvědčit a zakoupil si Puerto Rico (PR). Už při popisu herního systému jsem si vzpomněl na starého, dobrého Sida Mayera. Myslím, že polovina ocenění by měla patřit jeho počítačové Colonization, po které se už slehla zem - i internet. Jeden z mála zbývajících slušných odkazů na původní Colonization. Asi to nebude v deskových hrách ojedinělý případ (např. BANG mnoha lidem taky připomíná Mafiány). V PR se jedná se o velmi podobný ekonomický základ herního systému jako v Colonization (Col. má jiný závěr a PR je samosebou bez bojů a indiánů), což mě rovněž přimělo si Puerto Rico koupit, protože Colonization/Civilization pařím už víc jak 12 let a ještě mne to neomrzelo.

Takže konečně si mohu zahrát Kolonizaci i bez počítače. Zatím jsem nenahrál moc her, abych dokázal posoudit strategii a taktiku, ale opravdu nejvíce asi záleží přemýšlet o tom co se nejvíce ne/hodí protihráčům a nezaměřit se jen na okamžitou maximalizaci svého současného záměru - ten se stejně nejspíš do 2 kol změní.

Zatím jsme většinou ukončili hru protože došli kolonisté a nedošlo na stavění velkých budov, ale možná jen proto, že jsme hráli 3. Předpokládám, že ve víc lidech je hra zcela jiná. Např. zatím jsme ve fázi kapitána odvezli téměř všichni všechno, což ve víc lidech určitě nebude platit.

České verzi bych snad vytknul nepovedený překlad názvu role Craftsman (=řemeslník) Český ekvivalent "Dozorce" je fakt hodně vzdálený, jak překladatelsky, tak i smyslem role.
Pozn. redaktora: Recenzent se setkal s anglickou verzí, v originální německé verzi je pro roli použit název Aufseher, což je právě dozorce.

Jinak fakt dobrý. Jsem rád, že můžu zapařit své nejoblíbenější hry i bez čučení do obrazovky a s kamarády.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |