Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Hrubiduk

Rok narození: 1974
Místo, kde hraje pravidelně: Jihomoravský kraj / Brno
Místo, kde hraje občas: Praha / Praha 1


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Abalone Ano Mám a nechci prodat
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky Ano Mám a nechci prodat
Fantom Ano Mám a nechci prodat
Fazole Ano Mám a nechci prodat
Go Ano Nemám a nechci koupit
Knížata florentská Ano Nemám ale chci koupit
Labyrint Ne Nemám a nechci koupit
Mastermind Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu: Rozšíření Města a rytíři Ano Mám a nechci prodat
Risk Ne Nemám a nechci koupit
Scotland Yard Ano Mám a nechci prodat
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Stratego Ano Mám a nechci prodat
Šachy Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Údolí mamutů Ano Mám a nechci prodat
Ztracená města Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Hrubiduk je k dispozici celkem 3 recenzí.

Vytvořeno: 26.07.2004.  Recenze hry: Ztracená města Hodnocení:
Ztracená města - pohodové hraní
U této zajímavé karetní hry pro dva hráče je téma hry na rozdíl od jiných "nestandartních" karetních her, se kterými jsem se měl tu čest seznámit (Bohnanza, Bang), podružné. To hlavní, o co jde, je to, jak dokážete odhadnout své karty, karty protivníka a jak moc a v jaké míře dokážete riskovat.
I když by se dalo na první pohled říct, že zde o vítězi rozhoduje pouze to, jak Vám "jde list" (přece jen je to "jen" karetní hra), není tomu tak. Musíte přesně vycítit, co si v té které hře můžete dovolit a co již je za hranicí.
Pravidla hry jsou jednoduchá a přehledná, jasná všem budou když ne hned, tak po první partii určitě.
Co bych hře zcela jistě vytkl, je provedení karet a cena. Nemyslím design, ale ve srovnání s klasickými kartami, či např. kartami pro Bohnanzu a Bang, provedení hodně zaostává - proto zmiňuji cenu, která dle mého názoru moc neodpovídá.
A na závěr? Asi jednu radu - po první hře jsem byl zklamán, po třech již méně a nyní si tuto hru zahraji rád. Hra je opravdu specifická, někdy strašně jednoduchá (se silnou kartou se hraje vždycky krásně), ale když se dostanete do situace, kdy nemáte několik kol po sobě co odhodit z ruky... docela se na výhru nadřete.


Vytvořeno: 05.01.2004.  Recenze hry: Valley of the Mammoths Hodnocení:
Hrr na mamuty!!!!
Tuto hru mi doporučili v mé oblíbené prodejně deskových her a zatím (po sehrání jedné partie) musím říct, že i přes její cenu nelituji.
Myšlenka hry je velmi originální: musíte přežít v údolí, kterým se prohánějí zdivočelé vlčí smečky, mamuti, bizoni a také samozřejmě i další s vámi bojující kmeny. Úkol je to nelehký, zvláště, je-li dlouhá zima a vy nemáte co k jídlu...
Pravidla jsou sice na první přečtení složitější, než je obvyklé a myslím, že by hodně lidí mohla i zprvu odrazovat, ale zahrejte si jednu partii a poznáte, že složitost spočívá spíše v počtu úkonů, na které si musíte dávat pozor, než v jejich složitosti. Zvláště, když vše na sebe logicky navazuje - jako občas i v životě. Co mi chybí, jsou pomocné kartičky obvyklé v jiných hrách, které by odstranily hledání v pravidlech. No ale pro nadšence není problém si tyto kartičky udělat, případně je stáhnout z webu, kde jsem je již našel (v AJ).
Design se povedl, je opravdu originální, ostatně stejně jako celá hra.
A co říci závěrem? Zatím se mi nechce napsat, že její koupi doporučuji, jsem teprve na začátku hraní této hry, ale myslím, že její koupí chybu rozhodně neuděláte, neboť se Vám do ruky dostane hodně komplexní hra, odrážející život v pravěku se všemi svými nástrahami. Hru ve které náhoda sice svoji roli hraje, ale tou už je prostě život... Musíte počítat s tím, že pokud necháte ženu doma v jeskyni bez dozoru, už se nebudete mít kam vrátit....


Vytvořeno: 26.11.2003.  Recenze hry: Bohnanza Hodnocení:
Bohnanza - A je to v pytli...

S touto hrou jsem se seznámil víceméně náhodou před asi dvěma lety, když ji, ještě s německými pravidly přivezla jedna moje kamarádka - z Německa :) Přiznám se, že po prvním hraní jsem byl poněkud rozpačitý a hra mě zaujala snad jen tím, že při ní byla opravdu legrace.
Jak se postupně rozvíjí moje "úchylka" v hraní jakýchkoliv her, narazil jsem čirou náhodou na českou verzi pravidel, které mi objasnily některé nejasnosti z prvního hraní. A odtud už bylo opravdu blízko k nákupu jak základní sady (nyní lze i v ČR), tak i rozšíření (zatím asi jen v německy mluvících zemích - já konkrétně ve Vídni).

Takže:
Myšlenka hry - ať máte k zahrádkaření jakýkoliv vztah, na slabou hodinku se z Vás stanou pěstitelé fazolí, jichž je, věřte nebo ne, docela hodně druhů. Každý druh je jinak vzácný a tak za něj dostanete víc, nebo méně peněz.
Pravidla - možná na první pohled složitá, možná i při první hře budete muset pravidla konzultovat, ale potom hra začne mít spád a užijete si legraci.
Design - hrací karty jsou vyvedeny kvalitně s velmi vtipnými obrázky

Co říci závěrem? Tuto hru můžu vřele doporučit, pokud máte k dispozici skupinku 4-5 lidí, kteří mají smysl pro humor a máte čas okolo hodinky. Poté se Vám lehce pod kůži dostanou výrazy jako poblijón, boxer, tyčkin, pistolník a pod. A budete se hodně smát.Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |