Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče 2vkjmch

Rok narození: 1980
Webová stránka: http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/2vkjmch-260/
Místo, kde hraje pravidelně: Plzeňský kraj / Plzeň


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ne Mám a nechci prodatNehodnoceno
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Bison: Bouře na prérii Ne Mám a nechci prodatNehodnoceno
Blue Moon City Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Citadela Ano Mám a nechci prodat
Citadela -temná země Ne Mám a nechci prodatNehodnoceno
Der Elefant im Porzellanladen Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky Ano Mám a nechci prodat
Dračí hrad Ano Mám a nechci prodat
Fantom Ano Mám a nechci prodat
Graenaland Ano Mám a nechci prodat
Land unter Ano Mám a nechci prodat
Lascaux Ne Mám a nechci prodatNehodnoceno
Maharaja Ne Mám a nechci prodatNehodnoceno
Město duchů Ano Mám a nechci prodat
O korunu a límec Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Piráti Ano Mám a nechci prodat
Proroctví Ano Mám a nechci prodat
Proroctví - Dračí říše Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Proroctví - Vodní říše Ano Mám a nechci prodatNehodnoceno
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Space Alert Ano Mám a nechci prodat
Střelené kachny Ano Mám a nechci prodat
Šachy Ano Mám a nechci prodat
Tikal Ano Mám a nechci prodat
Údolí mamutů Ne Nemám ale chci koupitNehodnoceno
Zooloretto Ano Mám a nechci prodat
Ztracené údolí Ano Mám a nechci prodat
Želví závody Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele 2vkjmch je k dispozici celkem 1 recenzí.

Vytvořeno: 04.12.2005.  Recenze hry: Carcassonne: Lovci a sběrači Hodnocení:
Oravdu moc dobrá hra + Monument
Lovci a sběrači je opravdu moc dobrá hra.

Vysvětlení jejích pravidel není tak složité, a tak se dá hrát v podstatě z každou přiměřeně inteligentní návštěvou, která si chce zahrát. Samozdřejmě je lepší hrát s někým kdo má pravidla opravdu zažitá a hlavně má svoji osobitou taktiku. Nejlépe ve čtyřech. Hru máme přibližně dva roky a vedeme si záznam kdo jak hraje (+ rekordy dosažených bodů) a je to docela zajímavá statistika.

Když jsem si tu četl hodnocení, zmocnilo se mi podezdření že kartu Monument asi dost lidí nepochopilo správně :(. Musím se ztotožnit s názorem "Scherly". Z mých zkušeností musím napsat že Monument je opravdu pěkná karta a dá se s její pomocí získat hodně bodů, ale není zdaleka tak mocná aby rozhodovala 75% her. To u nás opravdu nehrozí, protože nikdo si do své louky nenechá "bez boje" přidat Monument s cizím lovcem. V pravidlech se to možná nepíše zcela zřetelně, ale hráč, který dostal Monument a chce využít jeho unikátní vlastnosti, musí při přiložení Monumentu IHNED dát lovce PŘÍMO na něj. S respektováním všech pravidel hry (NE na nějakou louku již obsazenou lovcem: ať již cizím a tím mu ji vzít nebo vlastním a tím si ji zajistit jen pro sebe). Všem kdo to tak chápou se omlouvám, že tu okolo toho tak melu a všem kdo to chápou jinak věřím, že pak tato karta vyhrává hru. Ono totiž když ji někdo pokládá, tak z 95% za účelem se připojit k nějaké pěkné louce. A ten kdo kartu pokládá (omezen pravidly) nemá možnost mít z ní ihned nějaké body. Protivník si také této karty dobře všímá a podle toho brání spojení luk. Má zkušenost je taková, že připojit mnou obsazený Monument k protivníkově louce je skoro stejně těžké jako připojit větší počet svých lovců, a tím soupeřovu louku ovládnout. Samozdřejmě jak kdy :), ale docela často se stane, že se spojení ani do konce hry a přes všechno snažení nezdaří, a Monument svému majiteli nic moc nepřinese. A ještě pro ty co si myslí, že "přebrání" cizí louky (či lesu) je nějaká strašná ohavnost: Tak k tomu se rozhodně přiklonit nemohu! Právě naopak jsou tyto boje kořením celé hry a bez nich by šlo jen o přihlouplé budování a sbírání vlastních bodů, bez většího kontaktu mezi soupeři.

A teď malá reakce na hodnocení Maaartina: Myslím že hra tvořivá je až až, ale tak obrovská porce náhody mi opravdu hodně vadí (proto dávám nižší hodnocení). To, že by si každý hrabe na svém písečku, je asi pravdou a myslím, že podíl "znesnadňování života" ostatním hráčům by mohl být o trochu větší. Je to bohužel dáno právě tou náhodou (myšlenky na větší zásahy do hry jsou, ale karty ne a ne přijít :( ).

Problém hry opravdu vidím v obrovské náhodě, která dost ubíjí taktiku!!! Protože, nic nenaštve tolik, jako když se chcete například připojit do nějaké pěkné louky, vše si dobře připravíte (dáte tak, aby spojení šlo realizovat nějak snadno, tj. tak aby byla velká pravděpodobnost, že si vytáhnete některou z karet, která se dá použít) a pak si ty použitelné karty tahají soupeři a vy nic :(. Prostě se (na mě až moc často) dobrý nápad ztratí zásluhou náhody. Mám raději hry, které víc ovlivňuji já a ne to, kolik hodím či jakou kartu si vytáhnu. Ale většině hráčů hrajících tenhle typ her, to prostě vůbec nepřijde a nevadí. Hráči kteří hrají jen občas a hru berou jako odpočinek si možná ani nevšimnou jak (až moc) do hry zasahuje náhoda. Ale při opakovaném hraní se na ni možná začnou zlobit, protože zjistí jak je omezuje.

I přesto co jsem tu napsal tuhle hru VŠEM MOC DOPORUČUJI. Je pravdou, že když jdeme něco hrát a rozhodujeme se co, tak není mým úplným favoritem, ale jedno z prvních míst jistě má. Je opravdu pěkná, zábavná ... a je ideální, jak pro hraní s přáteli kteří se o hry zase tak moc nezajímají, tak pro občasné hraní s "náročnějšímy taktiky" :). Čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |