Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Acer

Rok narození: 1968
Místo, kde hraje pravidelně: Středočeský kraj / Kladno
 
Další informace: Stolní i PC hry mně baví, ale hlavně mně baví vymýšlení stolních her. Můj problém je, že jsem přelétavý, a tak mám v šuplíku 6 her před dokončením, ale žádnou na 100% hotovou. Vždycky se vymlouvám na to, že nemám s kým otestovat, jak je to hratelné, že nemám dobře udělanou grafiku, že nemám dopilovaná pravidla. Ale to jsem holt já.


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Agricola Ano Mám a nechci prodat
Agricola: Rozšíření Ne Mám a nechci prodatNehodnoceno
Alhambra Ne Mám a nechci prodat
Blue Moon City Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Lovci a sběrači Ano Mám a nechci prodat
Dostihy a sázky Ne Nemám a nechci koupit
Dschunke: Das Legespiel Ne Mám a nechci prodat
Fantom Ne Mám a nechci prodat
Go Ne Nemám a nechci koupit
Hellas Ano Mám a nechci prodat
Jambo Ano Mám a nechci prodat
Kuba Ne Nemám ale chci koupitNehodnoceno
Osadníci z Katanu Ano Mám a nechci prodat
Pán prstenů: Duel Ne Mám a nechci prodat
Pilíře Země Ano Mám a nechci prodat
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Mám a nechci prodat
Risk Ano Mám a nechci prodat
Sankt Petersburg Ano Mám a nechci prodat
Šestiměstí Ano Mám a nechci prodat
Vikingové Ano Mám a nechci prodat
Vrhcáby Ano Mám a nechci prodat


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Acer je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 05.01.2006.  Recenze hry: Alhambra Hodnocení:
První dojem? Spíš zklamání...

Ježíšek byl letos štědrý, takže kromě zlatých jubilejních Osadníků mi přinesl i Alhambru v českém vydání. První seznámení se hrou probíhalo ve čtyřech - 2 dospělí a 2 děti 13 a 9 let. Nevím, jak vypadá originál, ale pro nás všechny bylo matoucí, že v návodu se neustále mluvilo o TYPECH budov, přitom pro děti bylo potom pochopitelnější, když jsme jim říkali, že jde o to shromáždit nejvíc budov stejné barvy. Díky absenci nápisů na kartičkách (zřejmě z důvodu snadného přenesení hry do jiných jazyků) se nějak vytrácí touha stavět "nádhernou a okouzlující Alhambru s honosnými věžemi a paláci", ale smrskne se to na zájem mít co nejvíc bílých, modrých, hnědých kartiček. Také 4 druhy peněz byly pro děti poměrně matoucí, takže po chvíli nechápali, proč si mají "modrou osmičkou koupit zelenou sedmičku" i když by bylo zřejmě lepší "koupit žlutou čtyřkou zelenou čtyřku" a hrát ještě jednou (barvy a hodnoty jsem si pouze ilustrativně vymyslel, ale rozhovory prostě probíhali v podobných intencích). Navíc v pravidlech není vysvětleno, proč se na jednom tržišti může platit vícero druhy platidel, kromě věty "chtějí být placeni v domácí měně".

Rezervní plocha mi připadá nesmyslná. Zabírá dost místa a zároveň neposkytuje dost prostoru, pokud někdo napřed "syslí" stavby, stejně si je nemůže na rezervní plochu dostatečně rozložit.

Bodovací tabulka jakbysmet. Zabírá dost zbytečného místa. Hráli jsme na stole 150×150cm a po chvíli jsme měli problém se tam ve čtyřech vejít.

Trh mi připadá také docela zbytečně velký, alespoň že delší rozměr má alespoň podobný rozměr, jako 4 karty měny položené vedle sebe, takže se to dá uspořádat uprostřed stolu nějak "inteligentně". Ale u pěněz bych určitě uvítal velkou číslici směřující na obě strany (popř. všechny čtyři, ale to by asi už byla opičárna). To, že naproti sedící hráč (ať to byl kdokoli z nás) měl drobné problémy se soustředěním se na přečtení hodnot karet, k plynulosti hry nepřidalo. Navíc čísla 1-4 na stavebním trhu jsou úplně utržené z kontextu, kdyby místo čísel tam byly třeba názvy měn, nebo národů, které jimi požadují platby, asi by to bylo víc k ději. Nebo mohl mít stavební trh jen velké symboly jednotlivých měn, ve kterých by volně ležely stavební kartičky. Pokud se totiž zamyslíte, že symbol barevné mince je ještě podpořen malým černým symbolem měny (kolečko, čtvereček, hvězda a hlava), pak chvíli marně hloubáte i o významu a důležitosti čísel 1-4.

Závěr? Po chvíli hraní se to zvrhlo na čekání na bodovací kartičku, pak na druhou a nakonec na prázdný balík. Nikdo nemluvil o palácích a zahradách, ale o modré a bílé a zelené atd.

Důvodů, proč se tak stalo, je asi několik a mnohému na vině jsme my, i když můžeme říct, že jsme docela zkušení hráči stolních her. Já osobně vidím jako velký nedostatek absenci příběhu! V pravidlech je to opravdu jen jeden odstaveček, který nemá tu moc Vás strhnout do děje. Neztotožníte se s postavou stavitele. Město pro Vás je jen spoustou různobarevných čtverečků, peníze barevné papírky. Nikde nevykouzlíte propojení s dějem.

Myslím si, že by stačilo málo předělávek a Alhambra by byla úspěšnější. Takhle je to jen o něco složitější pexeso, že kterého na mně nedýchla atmosféra hry...

Po hodině hraní jsme vybalili Osadníky a jak bylo veselo...

Poznámka redakce:
1) Hra má v originále na kartičkách místo hvězdiček názvy budov jako Garten, Serail, Turm a pod., což dělá hru vizuálně o mnoho lepší a přehlednější.
2) Čísla 1-4 na stavebním trhu určují pořadí, ve kterém se doplňují kartičky na volná místa vždy na konci tahu každého hráče.Vytvořeno: 18.12.2005.  Recenze hry: Osadníci z Katanu Hodnocení:
JUBILEJNÍ EDICE
Zdravíčko všichni. Tak jsem si koupil Osadníky z Katanu, jubilejní edici vydanou k 10-ti letému výročí hry. Krabice je celá zlatá a podle obrázků na zadní straně to vypadá na vymodelované domky a cesty apod. Ještě jsem to neotevřel, čekám na Ježíška :-) (Bože, že tohle řeknu ve svých 37 letech, to by mně nikdy nenapadlo). Každopádně je to asi dost dobrá investice, stálo to 20 EUR, kupoval jsem to v Rakousku, v TOYS´4´US to mají asi ještě levnější, ale já byl línej sjíždět z dálnice, tak jsem to koupil v takovým malým krámku v Gmundenu. Miluju to městečko, je to nádhera u Traunsee. A ty lidičkové jsou tam špičkoví a hrozně hodní. Manželka si tam v jednom krámku rok co rok kupuje takové ty "echt" rakouské halenky a ta paní prodavačka jí rok co rok poznává a říká jí" "No já už si říkala, kde jste, to by ani nebyly Vánoce, kdybyste nepřijela!" :-) A to tam jezdíme fakt maximálně jednou dvakrát do roka. Tak jsem zvědavý, jestli příště v tom hračkářství řeknou: "No, my už si říkali, kde jste, tentokrát tady máme jubilejní zlatou edici na...." A já to zase koupím :-)

Takže abych to uzavřel, chápu to spíš jako sběratelskou záležitost. Kdo miluje osadníky, měl by to mít. Nevím, jestli ALBI doveze nějakou zlatou krabici do Čech, každopádně za ty kačky/EURa by to měl mít každý fanda doma.


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |