Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Profil hráče Cholerus

Rok narození: 1984
Místo, kde hraje pravidelně: Jihočeský kraj / Český Krumlov
Místo, kde hraje občas: Jihomoravský kraj / Brno


Oblíbené hry hráče

Název hryHraji rádK dispoziciMoje hodnocení
Bang! Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - řeka I. Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne - základní hra Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Hostince a katedrály (1. Rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření) Ano Mám a nechci prodat
Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření) Ano Nemám ale chci koupitNehodnoceno
Citadela Ano Mám a chci prodat
Královské rošády Ano Mám a nechci prodat
Osadníci z Katanu Ano Nemám a nechci koupit
Poštovní kurýr Ano Mám a nechci prodat
Puerto Rico Ano Nemám a nechci koupit
Scrabble Ano Mám a nechci prodat
Vysoké napětí Ano Nemám a nechci koupit


Oblíbené kategorie her hráče

moderní společenské hry válečné figurkové hry
abstraktní hry hry na hrdiny (RPG)
standardní karetní hry počítačové hry
sběratelské karetní hry


Recenze uživatele

 Od uživatele Cholerus je k dispozici celkem 2 recenzí.

Vytvořeno: 06.04.2008.  Recenze hry: Žahour Hodnocení:
Máte rádi Acitvity, hry se slovy a jednoduší hry vhodné do hospody - Žahour je tu pro vás
Co za své peníze dostanete? Krabici kde má každá věc své místo, velice kvalitní přednastavené hrací plány s určitou tématikou, k tomu navíc taktéž kvalitní kartonové kartičky na sestavení téměř neomezeného množství hracích plánů s variabilní tématikou. Plán je 5x5 polí.
Jak hra probíhá. Hodíte kostkou a na padlá písmena (písmeno) se snažíte co nejrychleji vymyslet 2, případně 3 slova, patřící do tématiky vámi zvoleného pole začínající daným písmenem. Není to tak jednoduché jak se zdá, ale o srandu není rozhodně nouze. Pokud se to některému hráči podaří, položí na pole, které právě uhodl svůj papírek, který zakryje celé pole a v otvoru zůstane vidět bodová hodnota pole, dle obtížnosti.
Hra končí, když některý z hráčů svými kartičkami propojí libovolné protilehlé strany hracího plánu. Poté co hráči sečtou bodová ohodnocení polí které v průběhu získali a hráč s nejvíce body vyhraje.
Po prvním hodu kostkou to pochopí i ten nejzatvrzelejší člověk, kterému činí naučit se prší :-) a hra může jet. Není problém dát několik partií po sobě, akorát vždy vybrat jiné téma a může se na věc.
Cena není předražená a zábavy je kopec.
BTW: hrací deska partner, partnerka vám může přidělat i vrásky na čele, když ukážete, že neznáte nejoblíbenější film, nebo označíte nenávidění hodnou květinu za oblíbenou ;-)


Vytvořeno: 02.01.2006.  Recenze hry: Carcassonne Hodnocení:
Další variana
Dobrý den,
každý člověk a potenciální hráč v žádném případě neprohloupí, pokud si tuto hru koupí, nápad výborný, nikdy se mi nestalo, že by hra při 2 nebo 3 hraní za večer dopadla stejně, což bych přiřknul slušnému vlivu náhody - když jdou karty, tak prostě jdou, která lze hodně eliminovat mou další variantou.

Nadpis recenze zní další variata takže pojďme k ní:
Chápu že to pro většinu z Vás bude nemožné ale já předvedl hru jednomu z mích kamarádů, ten si jí ihned 2 den zakoupil a nyní si dáváme srazy na Carcassonne večery v 6 lidech se smýchanými 2 Carcassony (první i druhé rozšíření máme oba a princezna a drak bude přikoupena dnes, takže další oživení a řeku jsem si vytiskl z 2x z intenetu, nalepil na balzové čtverečky a rozdíl téměř nepoznáte - používáme pouze 1 pramen a jezero). Podíl náhody to exponenciálně zmenšilo, ač se to tak zdát nemusí, dlouhá řeka drží mapu kompaktnější, než když se začíná stavět okolo 1 startovacího dílku. Při této sestavě je ovšem nutno počítat s obrovským stolem a s tím, že kdo má 100 bodů může být klidně i poslední :-). Máme tvrdší pravidla pro bodování městy s chrámy pokud nedojde k uzavření města, zjednodušili a zatraktivnili jsme souboje o města - nezřídka bojují o jedno město 3-4 hráči.
Pokud budete mít takovouto možnost tak jí vyzkoušejte a nebude sklamáni.

Půl bodu strhávám za:
a) dílky ze základní hry + 2 rozšíření a dílky řeky, figurky, počítací karty se nevejdou do základní krabice, musíte si vyrobit vlasní vnitřek protože jenom blázen by je nechal na "volno" z důvodu obavy o poničení karet
b) autorská práva nejsou nic levného a nápad musí být patřičně ohodnocen, ovšem cena bez mála 2000 za 1 kompletní hru - v našem případě 4000 je nehorázná, a to nehodnotím "ubohých" 18 kartiček v 1 rozšíření.
c) původní pravila jsou nedotažená a použitelná pro hru maximálně 4 hráčů, aby byla hra vyrovnaná a tím pádem jsou směšné figurky pro 5 a 6 hráče


Zpět na předešlou stránku

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |